Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ezotéria tulajdonképpen...

Az ezotéria tulajdonképpen mit jelent? Tudom hogy sok embernek a hülyeséget

Figyelt kérdés

de velük ne foglalkozzunk


vagy egyszerűen csak az olyan dolgok összessége amiket nem lehet megmagyarázni ép ésszel ,a tudomány jelenlegi szintjén.


2011. márc. 18. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Az ezotériások NEM nyitottak az új világra,csak középkori babonákban hisznek.

Soha egyetlen tételüket nem bizonyítják semmivel,csak hiedelmekkel.

2011. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Az ezotéria azoknak a titkos tanoknak az összessége, amiket csak egy beavatott, belső kör ismerhetett, akik képesek felfogni, megérteni az összefüggéseit.
2011. márc. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az ezotéria a félreértett dolgok átértelmezése. Minden nem jelentős/mellékes dolgot teljesen lehetlen környezetben használnak. Ezért nem hiszek énse benne.
2011. márc. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Az ezotéria a csalók és olyan emberek tudománya akik:

- hiszékenyek

- nem bírják elviselni a világot teljes valóságában, félnek a valós problémáktól

- hinni akarják hogy olyan dolgokat tudnak amiket legtöbben nem tudnak, hogy az ő életük és tudásuk is ér valamit (így nem kell szembenézniük a ténnyel hogy ők is csak jelentéktelen kisemberek, és csak annyit értek el egész életükben hogy lehúztak 20-30-40 évet a szalag mellett)

- jó példák arra hogy a butaság és az elszántság végzetes kombináció

2011. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ezos teros = belső kör


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

bocsi csak kiegészíteném.

tehát a belső kör ebben az esetben a beavatottakra értendő, akik tudomására lett adva az univerzális, transzcendentális igazság. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 BlackSword ***** válasza:
37%

"ne haragudj ,de jelenesetben az a barom aki szkeptikus ,nem nyitott a világra, az új dolgokra."


Tudod én nyitott vagyok az új dolgokra... De meg tudom különböztetni a valóságot, a tényeket, a lehetséges, létező dolgokat a fikcióktól... És az ezotéria, az csak kitalált fantazmagória, és nem lehetséges újdonság...

2011. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hagy éljek egy kis infós hasonlattal:


Az ezoterikusok, és értsd ide még a wiccákat is, akik vallásnak mondják magukat, csupán felhasználói szintű "mágusok", akik ismert babonákat, téves és szándékoltan félrevezető tanokat követnek,anélkül, hogy utána kutatnának a világ jelenségeinek, és összefüggéseinek.


Az okkultisták ezzel szemben olyanok, mint a programozók, egyre teljesebb rendszerismerettel rendelkeznek, mert nem zárják ki a többi megközelítést sem, és általában tudományosan igazolják magukat, mert céljuk hogy minél jobban megismerjék a világot, és a folyamatait.

Ők lesznek azok, aki ha meglesz a megfelelő ismeretük, nem csak a lehető legjobban fogják alkalmazni a programokat, de akár újakat is írhatnak.

2011. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ezotéria lényegében az összes, nem vallásos hitet (vagyis nem istenhitet) jelenti.


Mivel ugyanúgy hit, mint a vallásos hitek, ezért a többségének az égvilágon semmi alapja sincs.

Amelyiknek mégis van valami alapja, azzal pedig a tudomány is tud foglalkozni (érdekes módon ettől az ezoterikusok félni szoktak).

2011. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az ezotéria az a terület, amely magában foglalja azokat a dolgokat, amik túl vannak az úgynevezett racionális gondolkodás körén. Tehát azok a dolgok, amik racionálisan nem magyarázhatók.

Ezek a dolgok léteznek, mindenkinek volt már megérzése, olyan véletlen, amiben érezte, hogy ez több, mint véletlen, álmodott meg dolgokat stb...

Tehát ezek valós dolgok.

Viszont, sajnos ezotéria címszó alatt tényleg olyan iszonyatos baromságokat lehet olvasni, és nem csak itt, hanem sok más oldalon is, hogy az ember haja az égnek áll.

Nem tudom elhinni például, hogy hirtelen ennyi szellemsebész, auralátó, karmafeloldó, mágus, főpap, rontás-levevő meg mit tudom én mi termett ebben az országban.

Lehet benne valami, biztos van néhány ember, akinek veleszületett képességei vannak, mondjuk a jóslásra, vagy az energiaátadásra, tisztánlátásra, szóval nem tartom teljesen hülyeségnek ezeket a dolgokat, de nem hiszem, hogy ennyi különleges képességű ember van, aki angyalokkal, meg szellemekkel beszélget.

És ez egyébként veszélyes is, mert mondjuk, ha egy kókler mágus elhiteti valamkivel, hogy az az angyalokkak beszélget,mármint a kliens, szegény el is hiszi, és közben pedig lehet, hogy skizofrén, és orvoshoz kellene mennie. Bedilizhetnek az emberek szerintem ebbe a nagy ezotéria-lázba.


Úgyhogy szerintem vannak olyan dolgok, amik túl vannak a racionalitás határán, nem magyarázhatók racionálisan, vannak különleges és tehetséges jósok, asztrológusok, tisztánlátók stb...de nem ilyen mennyiségben. Már ott tartunk, hogy lassan mindenkivel lakik egy szellem, vagy egy angyal, mindenki jövőbe lát, meg kimegy a testéből, angyalokkal társalog, mágiázik, meg mit tudom én, mit csinál, és ez már szerintem belemagyarázás, ha éppen nem elmebetegség.

2011. márc. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!