Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Vonzás Törvénye szerint a...

A Vonzás Törvénye szerint a világ egyetlen gondolat hatására jött létre. Kifejtené ezt bővebben vki?

Figyelt kérdés
/Pl. kinek a gondolata (bár gondolom, Istené - de a Vonzás Törvényével kapcsolatos könyvekben róla se írnak valami sokat...,STB./
2011. márc. 30. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

igen persze kifejtem.


a vonzas torvenye egy egbekialto ostobasag, szellemi fogyatekosoknak lett kitalalva, akik mind beszopjak, hogy eleg csak gondolni ra. A film, ha megnezed ( bar ne tettem volna) azonnal leesik, hogy egy ketforintot nem ero senkihazi szar szemet szar film, egy szektak szinvonalat hozza, es kozben olyan erveket hoz mint, hogy


a vonzas torvenye igaz mert:

mondom

most mooondoooom

mondom

meg newton is mondta



a kerdesedre meg a valasz: IGEN


(bar nem eldontendot kerdeztel, de hogy ne vadoljanak meg, hogy nem valaszoltam)



orulok, hogy segithettem

2011. márc. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

nekem azzal a könyvvel kapcsolatban az a véleményem, hogy képtelen sok ember a fejével gondolkodni, helyette ilyen hatásvadász zsírbaromságokkal tömi a fejét, és el is hiszi őket, hogy ha valamiben nagyon hisz, akkor az megfog valósulni... persze azt mindenki elfelejti, hogy ehhez kellenek adottságok (fizikai, pszichikai), kell kőkemény munka, kitartás, és kell hozzá a sors


az ilyen sz*r könyvek mellé még tudom ajánlani a Kitalált középkort, a Paleodiétás baromságot, valamint a boszniai magyar rovásírásos piramisokról szóló szintén ótvar nagy r*tyizmust... jó olvasgatást!

2011. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Tom Benko ***** válasza:
21%
Az én gondolatom volt, de nem is sejtettem, hogy a hülyeségem is a világba szivárog, aztán itt az ezotéria topikban kondenzálódik tiszta formában... :)
2011. márc. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
az biztos hogy igaz hogy ami fejben sikerül az fizikailag is menni fog... nem tom. én szerintem agykontroll gyakorlatokkal kezd... am. a világ egyetem valóban ISTEN gondolta ki ... gondolatokkal mert a gondolat energia nem vitás... mit kéne ezen kifejteni ?? A titok című filmben valóban vannak manipulációs eszközök ( bár én szerintem nem negatív a film se meg a könyv se... előző kommentálónak ) esetleg annyi hogy léteznek ilyen módszerek az életünk "jobbá" csiszolására. ennyi... isten ki gondolta a világot ennyi
2011. márc. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezzel az elmélettel, hogy kezdetben volt a Semmi. A Semmiben viszont ott volt Valami, az Isten. Isten pedig gondolt, a gondolat nyers energia, teremtő erő, és lett a világ. Ha a gondolatainkkal teremthetnénk mi is világokat hozhatnánk létre. A kertünkben növeszthetnénk sok gyümölcsöt és zöldséget, csak a koncentráció segítségével. Emberek, és egyéb élőlények tucatjait menthetnénk meg. Mentesíthetnénk a káros anyagok hatását a Földre. De csak a pusztulás látszik. Rejtélyes állatpusztulások a világban, szennyezőanyag kibocsátás, az utóbbi évek nagy természeti katasztrófái...
2011. márc. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
23:10 amúgy szedsz vmi gyógyszert?
2011. márc. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

igen ez az, amikor kiderül, hogy a titok csak féltitok. :)


Egyébként teljesen igaz, amit kérdezel, és ha jól tudom, ezek a könyvek nem magyarázzak a dolgok elejét, csak a közepét, amivel fel tudják csigázni az érdeklődőket. :)


Ha megvizsgáljuk az univerzumot, akkor azt látjuk, hogy az univerzum pillanatról pillanatra új és új formát ölt, vagyis változik. Ahhoz hogy a fizikai világ változni, s egyáltalán megjelenni legyen képes, léteznie kell valaminek, amiben minden létezik egyszerre, ami teljes, amiben a változás összes lehetősége megvan már, még ha latensen is. Ez a dolog, mint kiderül szemnek, pontosabban az érzékeknek megfoghatatlan, vagyis nem "anyagi", nem fizikai, azon túl van. Azt is tudjuk, mivel teljes ez a dolog, hogy változatlan ezáltal, mivel minden benne van. Ha változatlan akkor az a kérdés sem mérvadó, hogy hogyan keletkezett...mivel a születés és pusztulás a változás effektjei, de ami változatlan ugye, az tehát örök. Mivel minden benne van ebben a valamiben, ezért nyilvánvaló, hogy az értelem is. Melyik magyar szó a legmegfelelőbb egy létező meghatározására, ugye ami megfoghatatlan, de mégis tudatos és értelmes? Én azt mondom, használjuk az Elme szót, az a legegyszerűbb. Az Elméről pedig tudjuk milyen eszközzel alkot...a Gondolatával egyértelműen, nem nehéz kitalálni. szóval ha elmélyedünk, akkor láthatjuk, hogy valójában csak az Elme ami van, és önmagából jeleníti meg azt, amit mi fizikai világnak ismerünk(tehát az Elmében minden benne van, és Gondolata segítségével megjelenít magából ezt, vagy azt)...viszont ebből kiderül, hogy az ember is igazából az elme, mintsem egy anyagi test, így az emberi egyén a teste csak használja a tapasztaláshoz. Ha becsületesen kezdünk filozofálni, akkor ezt könnyen bizonyíthatjuk. Ugyanis nekünk csak annyi tényünk van, hogy van nekünk egy olyan, hogy "Én"(elme) és az annak közvetlenül megjelenő fizikai világ. Ennél többet nem tudunk...csak a tapasztalót és a tapasztalatot ismerjük. Az, hogy mi a tapasztalaton túlra odaképzelnük egy tapasztalati tárgyat, az csupán feltételezés...és hiten alapszik...ebből a két tényből(tapasztaló, tapasztalat) feltételezhetünk mást is, csak előbb le kell mosni azt, amit korábban odagondoltunk a tudatunkon kívülre, és ez a tapasztalati tárgy...ehelyett feltételezhetjük azt az egyetemes Elmét, amiről most beszéltem, ami mindent átfog, ami minden "alkotója".

Ez az elv csak annyit mond ki, hogy a világ valójában csak mentálisan jelenik meg számunkra, nem létezik matéria a tudaton kívül, sőt a tudaton/elmén kívül semmi az égegyadta világon nem létezik, ami van az bennünk van...pontosabban az Elmében, de igazából mi Az vagyunk. Ezt a virtuális megjelenést úgy értem, mint az álomban...ott is csak tapasztalat van..mégsem hisszük kelés után, hogy bármiféle másik univerzumban voltunk, hanem teljesen elfogadjuk mentálisnak az egészet, szellemi képeknek, gondolatsornak...az ébrenlét alatti tapasztalatról honnan tudjuk, hogy nem e így van? :)


Ez egyébként egy olyan dolog, amivel kapcsolatban csak két lehetőség van...vagy kint van a világ, vagy bent...nincsen harmadik...lehet választani, melyik ad nem mennyiségileg, de minőségileg többet. :)


egyébként ha érdekel a mű, ami szépen kifejti ezt a dolgot, rávetítve az életre, akkor jelezz, és adom a szerzőt címet. :)


még egy megjegyzés, remélem nem haragszol meg, de a Bibliából idéznék. :P


1,1 Kezdetben vala az Íge(Gondolat), és az Íge vala az Istennél(Elme), és Isten vala az Íge.

1,2 Ez kezdetben az Istennél vala.

1,3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.

1,4 Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;

1,5És a világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be azt.


bízom benne érted mire akarok kilyukadni. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
23:29 a gondolat teremtő erejéből indultam ki, én nem hiszek se ezoterikus dolgokban, sem vallásiakban. Miért kell mindenkibe belekötni, aki nem osztja a kérdezőt, hanem megpróbál korrekt módon felelni? Ezért vagyok ellenérzésekkel a szkeptikusok felé, noha én is az vagyok. Viszont tudom, kell egy bizonyos intelligencia szint ahhoz is, hogy az ember normálisan tudjon válaszolni, ne úgy mint a gyógyszerrel, lsd-vel dobálózó mezőgazdasági földművesek.
2011. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%

Az első válaszoló egy hit nélküli csicska, semmirekellő, munkanélküli, mindig-szomorú, magányos senkiházi. Nem rosszindulatból mondom.

A vonzás törvénye létezik, aki ilyen szinten nem hiszi el, az egy k_rva nagy lúzer és nincs a sikerről semmiféle tapasztalata.

2011. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
LastOne.Left nagyon köszönöm a hosszú válaszod. érdekel a könyv, előre is köszönöm, ha megadod a címét!:)
2011. márc. 31. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!