Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetek eredendően gonosz?

Lehetek eredendően gonosz?

Figyelt kérdés
A gonosz nem jó kifejezés, csak nem találtam rá mást. Nagyon is jó indulatú vagyok, meg segítőkész..a barátaimmal. Amúgy meg hihetetlenül negatív, egyszerűen dől belőlem a gyűlölet. Nem tudom az élet "szép" oldalát látni, hogy minden "happy". Próbálkoztam már így gondolkozni, de nekem nem ment, rosszul éreztem magam, mintha magamra akarnék erőltetni egy olyan dolgot, ami nem valós, mintha megvakítanám magam. És az a fura, én így érzem jól magam, ebben az úgymond sötét világban.(és nem vagyok tizenéves).
2011. ápr. 4. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Eredendően negatív esetleg pesszimista? Vannak ilyen típusok, ha neked ez így jó, akkor most mi a baj?
2011. ápr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Semmi bajom nincs, csak kiváncsi vagyok, ez természetes állapot-e. Azaz a semmi bajom nincs az kicsit túlzás, mert sokat gondolkozok rajta, hogy az ellentétemnek kéne lennem, mert az jobb, de utána jön a gondolat, de így érzem jól magam. Szóval nem tudom. Igazából elég zavart vagyok.
2011. ápr. 4. 11:00
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Elmultam 30 mire rajottem, hogy mit is jelent pontosan a biblia idezet, miszerint "minden ember eredendo bunnel szuletik", es arra is rajottem, hogy ez igaz. Eleg csak megnezni a gyerekeket. A gyerek (tehat az ember) alapjaban veve gonosz, ezt csak megfelelo nevelessel, szocializalodassal, szigorral lehet KINEVELNI beloluk. Nezd csak meg mit csinal az a gzerek aki nem lett a jora nevelve, hanem hagyod, hogty azt csinaljon amit akar. Kinozza az allatokat, meguti a sajat szuleit, stb... Nem veletlenul mondjak ilyenkor, hogy neveletlen, azaz nincs megnevelve, ezert gonosz. Pedig ezt nem tanulta sehonnan. Tehat ahhoz, hogy ne legyen gonosz ki kell nevelni belole, ami a tarsadalmi normak, torvenyek, egyeb szabalyok megismertetese, es megtanitasa jelent. Ezert van peldaul a termeszeti nepeknel, ahol alacsony az isklazottsag, es szocializaltsag, tobb eroszakos, a masik embert, a masik eletet nem tisztelo ember. Lasd pl. ciganyok. Hianyzik beloluk az evszazados neveles, intelligencia, szocializacio, ezert eroszakosak es primitivek.
2011. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Strigi ***** válasza:
Nyugi, másokkal van a baj.
2011. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
Minden ember eredendően JÓ,mert Isten teremtett mindannyiunkat,aki pedig maga a JÓ,a SZERETET. Csak az ősbűnnel,Ádám és Éva engedetlenségével került a bűn a világba,és ferdült az eredendően jó emberi természet rosszra hajlóvá. Ezen segít a rendszeres szentgyónás. Az áteredő bűn is az ősbűn következménye,ezért születik minden ember ezzel az áteredő bűnnel,de ezt nem kinevelni kell,meg nem azt jelenti,hogy akkor már az ember eredendően rossz,hanem meg kell keresztelni a gyerekeket és mindenkit,aki még nincs megkeresztelve,mert ezen meg a keresztség szentsége segít,az törli el az áteredő bűnt. Ezért fontos a gyerekkeresztség,hogy minél kevesebb ideig legyen rajtuk az áteredő bűn+ha meghalnak,ne haljanak meg bűnben.
2011. ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Abból, amit leírtál, szerintem nem eredendően gonosz, hanem pesszimista vagy. Ez egy magyar népbetegség, nem jó, de semmi köze nincs ahhoz a baromsághoz, amit a 11:15-ös kommentelő ír.


Szerintem az nagyon jó, hogy a barátaiddal kedves vagy, viszont azt mindig furcsállom, amikor valaki az empátia legcsekélyebb jelét sem mutatja az "idegen" és a "más" felé. Zárkózott személyiség lehetsz, aki nehezen barátkozik. Persze ez nem baj.


Abból viszont, hogy mindenben a negatívat látod, lehet hogy később bajod lesz. Krónikus rosszkedv, sikertelenség, depresszió, öngyilkosság. Ez nyilván rossz lenne szeretett barátaidnak is. Ezért szerintem megéri, hogy megpróbálj változtatni.

2011. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gonosz vagy, inkább realista. Sajnos a realizmus sokszor átmehet pesszimizmusba.

Amit tehetsz, hogy megpróbálod a szép és jó dolgokban a szépet és jót meglátni. Nem kell ez a "mindenhepi" maszlag, hogy örülsz, hogy dörög az ég és tetszik az eső, hanem ami VALÓBAN szép, azt lásd szépnek. De azt igen.

2011. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nyugi én is ilyen vagyok.De én pesszimistának mondanám magam.Mondjuk anyu is ilyen és átragassza rám.Nekem is mondták már, hogy lássam meg a jót meg hasonlók.De amikor csak bosszantó dolog történik velem, meg alig akarnak sikerülni a dolgok akkor nem tudom azt mondani, hogy "jaj de jó az élet".Van aki mindenen lelkesedik.Olyanon is ami olyan kicsi mint egy bolhafing.Én nnem vagyok ilyen.
2011. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

11,40 és 12,19 együtt, egyszerre a helyes. A világban nincs olyan, hogy csupa jó vagy csupa rossz, van ez is meg az is. A jónak és a szépnek örülni kell, a rosszat és a csúnyát meg kell próbálni jóvá és széppé tenni, vagy ha ez nem rajtunk múlik, egyszerűen csak tudomásul kell venni és elfogadni olyannak, amilyen.

Ősi kínai tanítás: Tanuld meg megváltoztatni azt, amin változtatni tudsz. Tanuld meg elfogadni, amin változtatni nem tudsz. Tanuld meg a kettőt nem összekeverni!

2011. ápr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 TWIO válasza:

Carl Rogers a kedvenc pszichológusom, a kedvenc pszichológiai irányzatom megalapítója. Ő azt mondja, mindenkiben van energia a fejlődéshez, ahhoz, hogy "jobbá váljon". Ha megértésre, elfogadásra találsz, ez felszabadulhat. Mindenki eredendően jó, csak van olyan élethelyzet, ami valakit "elvadít".

(Annak az elvetemültnek, aki a szigorról, "nevelésről" írt: valószínűleg a gyerekeiddel nem ápolsz túl jó kapcsolatot, ha egyáltalán vannak. Ha nincsenek, de tervezel, akkor ezen a gondolkodáson változtatni kell. Az a gyerek, aki szeretetet, törődést kap, szocializált, kedves, megértő, együttérző lesz. Akit bántanak gyerekként, az felnőttként bántani fog. Akivel nem törődnek, az nem fog tudni mélyebb bizalomkapcsolatot kialakítani. Akivel szigorral bánnak, az szigort alkalmaz majd a kapcsolatai manipulálására. Akiből ki akarnak irtani valamit, ami benne van, annak identitáskrízise lesz tizenévesként. Ne írj könyvet gyermeknevelésről :D.)

2011. ápr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!