Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetek eredendően gonosz?

Lehetek eredendően gonosz?

Figyelt kérdés
A gonosz nem jó kifejezés, csak nem találtam rá mást. Nagyon is jó indulatú vagyok, meg segítőkész..a barátaimmal. Amúgy meg hihetetlenül negatív, egyszerűen dől belőlem a gyűlölet. Nem tudom az élet "szép" oldalát látni, hogy minden "happy". Próbálkoztam már így gondolkozni, de nekem nem ment, rosszul éreztem magam, mintha magamra akarnék erőltetni egy olyan dolgot, ami nem valós, mintha megvakítanám magam. És az a fura, én így érzem jól magam, ebben az úgymond sötét világban.(és nem vagyok tizenéves).
2011. ápr. 4. 10:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
lehet hogy te vagy az antikrisztus.
2011. ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem vagy eredendően gonosz csak te ezt gondolod magadról mert ameddig az emberek úgy fogadnak el téged amilyen vagy addig ne is gondolj erre hogy az lennél, az ember nem gonosznak születik hanem azzá válik persze aki csak hagyja magát elveszni az élet körforgásában. Reális vagyok mégis pozitív kisugárzású aki mindenben és mindenkiben csak a jót látja meg és nincs senki és semmi ami változtatni tudna ezen mert ameddig tudom hogy minden rossz mögött ott lapul valahol a jó is addig nincs az a dolog ami meg tudna változtatni engem vagy ami meg tudná változtatni azt amit én gondolok az életről. Ha te olyan vagy (ennek az ellentéte) akkor is úgy kell magadat elfogadni illetve úgy kell másoknak is elfogadni amilyen vagy.
2011. ápr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Most röviden elmondom, mily nagyon jó volt Maldoror életének első éveiben, midőn még boldogan élt; kész, ennyit erről. Aztán rájött, hogy gonosznak született: hát nem bámulatos a végzet? Hosszú éveken át titkolta jellemét ereje szerint, de végre is a természetétől idegen összpontosítás miatt mindennap a fejébe tolult a vér, és mikor már nem bírta elviselni, Maldoror elszántan a rossz útjára lépett... és megenyhült körötte a lég. Ki gondolta volna? Valahányszor kisgyermeket csókolgatott, szíve szerint borotvával kimetszette volna a rózsás orcát, ám nem tehette, mert útját állta a büntetések seregének parancsoló Igazságszolgáltatás. Maldoror nem volt hazug, bevallotta az igazságot, azt, hogy kegyetlen."

pont ma van annak az írónak a születésnapja, akinek a művéből idézek.

2011. ápr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11:15

Jajj. Akkor 30 éves korodig még volt eszed, aztán elment úgy látom ;)


Kérdezőnek: Nincs olyan, hogy eredendően gonosz!

Hasonló helyzetben vagyok mint te, én is "gonoszan", negatívan érzem jól magam. Vagy legalábbis ezt szoktam meg. Épp azon vagyok, hogy megváltoztassam. Hát, nem könnyű, az biztos :S

2011. ápr. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Minden ember eredendően JÓ,mert Isten teremtett mindannyiunkat,aki pedig maga a JÓ,a SZERETET. Csak az ősbűnnel,Ádám és Éva engedetlenségével került a bűn a világba,és ferdült az eredendően jó emberi természet rosszra hajlóvá. Ezen segít a rendszeres szentgyónás. Az áteredő bűn is az ősbűn következménye,ezért születik minden ember ezzel az áteredő bűnnel,de ezt nem kinevelni kell,meg nem azt jelenti,hogy akkor már az ember eredendően rossz,hanem meg kell keresztelni a gyerekeket és mindenkit,aki még nincs megkeresztelve,mert ezen meg a keresztség szentsége segít,az törli el az áteredő bűnt. Ezért fontos a gyerekkeresztség,hogy minél kevesebb ideig legyen rajtuk az áteredő bűn+ha meghalnak,ne haljanak meg bűnben."


Szép és jó a vallás, meg a szentgyónás, de egy valamit a kedves pap bácsiknak üzennék:

Kisfiúk fütyijénak a szopkodása is bűn!!!


Kedves TWIO:

Kicsit félreértettél, nem tiltásról és kényszerítésről írtam, hanem arról a tapasztalatomról amit részben te is helyesen írtál, hogy a gyereket jóra kell nevelni, törődéssel, odaadással, és néha szigorral is mert ha ezek kimaradnak az életéből akkor lesz szociopata, és gonosz, ami nem csak a rossz példa hatására, hanem a jó megmutatásának a hiánya esetén is ilyen lesz, ezért írtam, hogy alapból véve gonosz természetű az ember, és a társadalmi szocializálódás teszi mássá. Amúgy meg ne engem hibáztassatok hanem a bibliát mert abban is ez van, hogy bűnnel születünk, ezért nem is értem a kedves gyónós hozzászólót. Amúgy meg istenben hiszek, de az egyházban nem, így a gyónás, a vallási adók, az álszent, pedofil papok részemről nem tartoznak a hithez.

2011. ápr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!