Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Könyvek a megvilágosodásról?

Könyvek a megvilágosodásról?

Figyelt kérdés
Könyvcímeket kérnék. Köszi
2011. ápr. 14. 21:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Magáról a megvilágosodásról én nem tudok. A megvilágosodás az egy folyamat és nem egy esemény. A megvilágosodás végül is konhyanyelven az, hogy bölcsen kezdesz élni, gondolkodni. A belsődet viszont számtalan könyvvel tudod fejleszteni. Mindenki mással fejlődik, számomra Osho könyvei jöttek be, az Urantia könyv, a Kérd és megadatik, emellett számtalan pdf-et töltöttem le a netről a karma, buddhizmus és hasonló témákban. Nem az elolvasott könyvektől fogsz igazán megvilágosodni, bár kihagyhatatlanok, hanem a hozzáállásod számít, elég ha megnézel egy filmet, ha a kötelező tanításra figyelsz benne, és megpróbálod alkalmazni az életedben, az már félsiker. Szóval tanulj a hétköznapokból, sokan képtelenek rá, ha képes vagy, akkor már félig világos vagy. :)
2011. ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Tom Benko ***** válasza:
Milyen értelemben?
2011. ápr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Téchy Olivér: Buddha

[link]

2011. ápr. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:07"


Csak részigazság, amit írsz. A megvilágosodás egyetlen szempillantás alatt történik, az odavezető út, az lehet folyamat. A kérdés inkább az, hogy kinél mennyire lesz tartós az állapot, hiszen megtörténik velünk nap mint nap, csak nem vesszük észre. Amint tudatosítani , megfogni akarod, kicsúszik a kezedből, mert az elmével akarod "megérteni" de az, nem elmeállapot, inkább valami lét-tudat állapota.

2011. ápr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

09:21-vagyok, bocs, elsőre talán Eckhat Tolle A most hatalma, ua. Gyakorlati útmutató, ua. Új Föld, továbbá Neal Donald Walsch Beszélgetések Istennel 1-2-3,

illetve Bhagavad Gítá, stb.stb.stb...

2011. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Tollén meg a Beszélgetéseken már túl vagyok. Tudom, hogy a hozzáállás a legfontosabb, csak sajnos nem olyan könnyű megváltoztatni az évek óta "beprogramozott" automatikus viselkedést, gondolkodást. Meg az egot sem tudom "kiiktatni"
2011. ápr. 15. 12:56
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
"minden újraolvasáskor más lesz a szöveg, mert aki olvassa, már nem ugyanaz."
2011. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Mondjátok már el, mi az a megvilágosodás!

Sok mindenre rájövük életünkben, ezek gondolom kis megvilágosodások.

De mindenki totálisan meg akar világosodni, és akkor mi történik?

Mindent érteni kezdesz, vagy mögé látsz a titkoknak, vagy, micsoda?

2011. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Tom Benko ***** válasza:
Egyetértek: Mi az a megvilágosodás?
2011. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

A megvilágosodás a korlátozott ego pusztulásához és az univerzum egységes természetének felismeréséhez vezet.

Mindazonáltal, az igyekezettel érdemes óvatosnak lenni, mivel az ez irányú törekvéseink túlnyomó része egos eredetű, "aki" viszont nem kívánja feladni önmagát. Innen vizsgálva már a puszta indíttatás is paradoxonnak tűnhet, de mégsem az. A Teremtés tökéletessége és jó szándéka okán ugyanis van az ego "mögött" egy mélyebb Éntudat, ami folyvást törekszik önmaga megismerésére. Amikor ez, ha csak egy szempillantásra is,- bekövetkezik, átéled a tökéletes EGYséget a mindenséggel, és egész biztosan tudod!, Te és Az nem kettő!

2011. ápr. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!