Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A hipochondria okozhat tényleg...

A hipochondria okozhat tényleges betegséget?

Figyelt kérdés

Akár a vonzás törvénye miatt, akár egyszerűen hite miatt.

Magyarán, ha egy ember elhiszi, hogy megfog gyógyulni, van esély rá, hogy tényleg meg is fog, mert a hite segíti a gyógyulást. A hipochondria okozhat betegséget?


2011. ápr. 26. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
persze. Ha elég sokáig mondogatod magadban, hogy fáj a fejed, fájni is fog...
2011. ápr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Naná hogy! Persze!
2011. ápr. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen biztos hogy ha nagyon beképzelsz valamit magadnak az ugy is lesz. A képzeleteid irányítják az agyadat,és az agyad a testedet! Lásd beképzeld terhesség,ugyanakkor fordíva is igaz,ha valaki nagyon nagyon gyógyulni akar,az már félsiker,bármilyen beteg!
2011. ápr. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem okoz valós betegséget, csak érzetet. Fájdalom és egyéb érzéseket kelt , de valójában nem áll szervi betegség a háttérben és nem is lehet kiváltani csak PSD-T
2011. ápr. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt én is kétlem ha sokat mantrázom hogy szívinfarktust kapok akkor úgy is lesz... bár mondjuk azért nem próbálnám ki. :D
2011. ápr. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Ahogy előttem is írták, csak max fejfájást, fogfájást, derék, vagy egyéb fájást tudsz bebeszélni magadnak, de hiába hiszed azt például, hogy lázas vagy, nem leszel az. Viszont bekattani szerintem be lehet tőle. Ez lehet a legkomolyabb, amit okozhat. Szerintem ez elképzelhető.
2011. ápr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BlackSword ***** válasza:
100%
Magát a betegséget nem kapod el, de az összes tünetét produkálni tudod... Én ovodás koromban utáltam nagycsoportba járni, és az összes elképzelhető gyerekbetegség tüneteit produkálta a szervezetem... De azt is megjegyzem, hogy ez nálam nem tudatos volt, hanem tudat alatti... Ugyanis minden csoportot másik oviban jártam, és egyszerűen a szervezetem így reagálta le... A vizsgálataim eredményei pedig rendre negatívak lettek... Tehát van benne ráció, hogy a tüneteket esetleg produkálhat a szervezet, de teljesen inreleváns, hogy maga a betegség is -mondjuk tüsszős mandulagyulladás- létrejöjjön...
2011. ápr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hipochondria önmagában is egy betegség.

Amúgy meg pl. a félelemtől lehet szívrohamot kapni - volt már ilyen kivégzésen, hogy az illetőt senki sem találta el, mégis meghalt. Az ijedségtől.

2011. máj. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!