Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A rossz embereket előbb vagy...

A rossz embereket előbb vagy utóbb utoléri a sors?

Figyelt kérdés
Itt az átverős megalázó,anyagias lelkületű emberekre gondolok.Miért van az,hogy a jók szegények,folyton csapdába esnek és lelkileg terrorizálhatók?A gonoszok meg élik a nagyvilági életüket,a betegségek elkerülik őket é hosszú életű emberek.És a jók folyton szenvednek,nemjutnak ötről a hatra és az egész életük egy nyüglődés...Szóval várható megváltás,hogy a végén minden rossz elnyeri méltó büntetését??
2011. máj. 25. 06:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem igen! Mindenki előbb utóbb megkapja a sorsát, ha máshol nem hát a halálos ágyán.
2011. máj. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Ácsi!Amit Te jóság alatt felsoroltál az nagyrészt birkaság,ami szintén nem helyes és sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy birka embert hamarabb utoléri a rossz sors, mint a rossz embert,mivel utóbbi képes harcolni és vigyázni magára.Ennek köszönhetően persze, hogy tovább marad fönn, mint kevésbé élelmes embertársa.Persze, ha valóban gonosz szándékok vezérlik, és mindenkinek csak árt, nyilván megbosszulja a sors, de azt is figyelembe kell venni, hogy nem biztos, hogy aki sokat elért, az rossz ember, lehet, hogy csupán talpra esett.
2011. máj. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
100%
Szerintem (és tapasztalataim szerint) nem.
2011. máj. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Nem. Én sajnos jó ember vagyok, elegem van belőle, de nem tudok változtatni rajta. Rossz embernek születni kell.
2011. máj. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Nem hiszek a halálon túli életben, meg a mennyországban, pokolban.

Én is azt látom, hogy nem ér meg jónak lenni, aki rossz, gonosz, csal, lop, hazudik: annak sokkal könnyebb az élete, jobb is, és semmi olyat nem tapasztalok, hogy "majd a sors visszaadja".

2011. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják, hogy az igazságos világba vetett hit. Ez egy elég komplex dolog, a főbb vonalait megpróbálom leírni.

Az ember úgy működik, hogy hisz az igazságos világban. Ez egy nagyon alapvető motívum és nagyon érzékenyek vagyunk ennek a sérülésére. Mert ő nem vétkezett semmit akkor vele nem is történhet baj (félelem a véletlentől, de ez egy másik, bár erősen ide kapcsolódó téma). A másokkal történő rosszat pedig könnyebb úgy feldolgozni, hogy megérdemelte (az áldozat hibáztatása, pl.: nemi erőszak - biztos kihívóan viselkedett, stb.). Ha velünk történik rossz, akkor is lehet így magyarázni. Ugyanúgy része ennek, hogy aki vét az valamikor megbűnhődik miatta.

2011. máj. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
100%

Nem lehet kategorikusan kijelenteni hogy igen vagy nem. Mindenkinek megvan írva a sorsa, azt az utat járja majd végig. Sajna vannak akiknek a jó jutott ki az életből, belecsöppent a jóba, de mi úgy érezzük nem érdemli meg, és van akinek semmi nem jut, pedig megérdemelné. Viszont azért hogy jót kapjunk tenni is lehet, nincs olyan hogy én szerencsétlen vagyok nekem nem jutott semmi, ha akarod jut! Csak pozitívan kell gondolkodni, tényleg én tökre pesszimista voltam, de változtattam a szemléletemen, és azóta sokkal "több jót" veszek észre magam körül.. :)



Csodás napot mindenkinek :)

2011. máj. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Én erősen hiszek benne,hogy megfizetnek és mivel így hiszed,az teremt.Úgytűnik jóban vannak benne,de az élet gyorsan visszájára tudja fordítani...Sose tudhatjuk,holnap mi fog történni.
2011. máj. 25. 09:28
 9/31 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem. Ezt már számtalanszor tapasztaltam... Ám én mindig megkapom a napi szerencsétlenségemet... :(
2011. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
Én rossz ember vagyok és nem fog utolérni a sors...túl gyors vagyok.
2011. máj. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!