Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megálmodom a jelent; illetve...

Megálmodom a jelent; illetve inkább Újraélem a jelent: kezdek megőrülni, vagy valóban lehetséges?

Figyelt kérdés

Néha átélek egy-egy pillanatot ("pillanat-folyamatot"), amit már megálmodtam azelőtt néhány nappal, vagy hónappal, úgy, hogy az álmot már elfelejtettem, majd egyszer csak a semmiből - mint egy villámcsapás - belém hasít a „látomás” - ami igazából nem is látomás; illetve, csak így tudom egy szóban megfogalmazni: olyan, mintha egy filmet néznék, amit egyszer már régen láttam, majd idővel elfelejtettem, s most újra rádöbbenek a részletekre, azzal az egy különbséggel, hogy én átélem ezt a filmet, mi több: a főszereplője vagyok („first person”)…

Általában egy komplex cselekménysorozat indítja el ezt a folyamatot bennem; például: megy a televízió (amire nem is figyelek oda, csak hallgatom, ami benne zajlik), vagy megy a rádió, közben pedig csinálok néhány egyéb dolgot: étkezek, számítógépezek, írok, beszélgetek, vagy csak egyszerűen gondolkozom valamin, amit hallottam, láttam, vagy velem történt, majd hirtelen egy mozdulat, egy gondolat, illat; hang, vagy kép, a helyzeti tényezők - pillanatnyi - többi alkotórészével egyszerre beindít egy „képet”, egy folyamatot, amit tudom, hogy egyszer már átéltem; s most újra átélem, úgy, hogy mialatt ez az „érzés” zajlik bennem, próbálom megmásítani a történteket, pl.: ide-oda integetek a kezemmel, kalimpálok a lábammal, idióta arcokat vágok, de miközben komplett hülyét csinálok magamból, rá kell döbbennem, hogy ezt is megálmodtam, vagyis: akármit csinálok, azt álmodtam, megmásíthatatlanul - de erre csak az adott pillanatban döbbenek rá… Csak egyszer sikerült valahogy kicseleznem „magam”, ám akkor viszont arra emlékeztem, hogy minek kellett volna történnie az elmúlt pillanatokban – szerencsére, valahogy megmásítottam!

Ez az "érzés" néha hónapokra eltűnik, de volt olyan nap - nem is olyan rég -, hogy aznap hatszor éltem ám „amit már egyszer átéltem” – a rohadt anyját; el nem tudjátok képzelni, hogy ez mennyire fárasztó!

Nem vagyok sem ufó, sem szellem, sem pedig ezotéria hívő-függő (és azok sem vagyok), de még csak olyan mélyen vallásosnak sem mondanám magam; az egyetlen különlegesebb dolog, ami foglalkoztat az, az agykontroll. Nem vagyok bolond - annak ellenére sem, hogy életemben sok baromságot csináltam -, ja, és - FONTOS! - nem élek drogokkal (!); sem alkohollal (!) - bár néha (elismerem) felöntök a garatra (néha!!) -; továbbá nem dohányzom, és csak reggelente iszok egy csésze kávét, ill. ahogy ébredek, úgy puffan… Nincsenek alvási problémáim – úgy alszok, mint a bunda -, nem vagyok szexuálisan kielégítetlen (csak nőkkel!!), és helyesen táplálkozom – de ha valakit még mindig nem győztem volna meg épelméjűségemről: nem hallok hangokat, nem vagyok skizofrén, nem élek gyógyszerekkel és nem vitatkozom a híradóval…

Családomnak és a barátaimnak nem merem elmondani – még apámnak sem, akivel viszont bármit megoszthatok.

22 éves vagyok és fiú - ha valakinek még ezek a plusz információk is szükségesek…


Úgyhogy gyerünk, várom a gondolatokat – komment-barbárok kíméljenek! …


2011. jún. 14. 02:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, az álmok valósággá lesznek,mert gondolati síkon megtörténtek már, kis időeltolódással leképeződnek a fizikai síkra.Ezért kell óvatosan bánni a gondolatenergiákkal, és az agykontrollal nem autodidakta módon foglalkozni, mert megfelelő szellemi vezető híján könnyen tévútra sodródhat az egyszerű ember.Azt tudom, hogy 22 éves vagy, de ennek nincs semmi jelentősége, mert nem az életkorod számít, mert az a tested kora,ha a lelked nem elég érett , morálisan nem vagy még a megfelelő szinten és nem tudod kontrollálni az érzelmeidet és a gondolataidat könnyen sebezhetővé válhatsz."Amikor a lélek kész, a Mester megjelenik" Várd meg türelemmel, addig is mindig csak pozitívan....
2011. jún. 14. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez deja vu... nekem is volt már olyan jó párszor, hogy egy-egy helyzetben úgy éreztem, mintha már megálmodtam volna korábban ugyanezt, csak közbe elfelejtettem... a deja vu pont ilyen.
2011. jún. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

aztarohadtélet:O bocsi ezt muszáj volt.. ez mi durva:O amúgy nekem is egyből a dejavu jutott eszembe..régen nekem is volt,olyan mintha már megtörtént volna velem..de te nagyon kemény vagy:O sztem keress fel valami szakembert..

15/L

2011. jún. 14. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
pedig ez nem deja vu, mert ott mármegéltnek érzed, nem mármegálmodottnak.
2011. jún. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért van mert az idő nem létezik olyan formában ahogy mi gondoljuk és lehet, hogy minden egyszerre történik!
2011. jún. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Nekem 4-7 éves korom körül volt ilyen deja vu-m, de RENGETEG!!! És nekem sem volt semmi bajom. Főleg utazáskor jött elő. A mai napig tisztán emlékszem az érzésre: félelmetesen megmagyarázhatatlan!!! És a mai napig nem tudom, hogy csak az érzékeim játszottak velem, vagy tényleg a "filmem"-et már láttam már előre...

35/L

2011. jún. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a deja vu-t az hibás agy működés okozza, ha ez folyamatosan van akkor érdemes orvoshoz fordulni.
2011. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

a kávét hagyd abba. az hallucinációkat válthat ki folyamatos használat esetén. Szerintem ez van a te esetedben is. a kávé erős tudatmódosító szer.


amúgy meg nagyon érdekes hogy akkor van ilyen élményed amikor nagy erős ingerek érnek. Ez hasonlít ahhoz mint amikor ingermegvonás van és az ember hallucinál. Csak itt az ellenkezője van, túl sok inger. valószínűleg ez és a kávé kombinációja okozza ezt.

2011. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is olyan vagyok, mint Te, kérdező. Csak én még kávét sem iszom, anélkül is eléggé feszült és nyugtalan vagyok.
2011. jún. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez a "képesség" minden emberben megtalálható, csak viszonylag kevesen tudják felszínre hozni, és még kevesebben "nem tudatosan" élnek vele, mint Te vagy Én.
2011. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!