Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kezdek megőrülni? Vagy ez...

Kezdek megőrülni? Vagy ez tényleg jövőbe látás?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta szokott ez velem lenni. Egyszer például megálmodtam, hogy holap el fogunk menni egy térre, amit még sohasem láttam. És amikor odaérünk egy piros-fehér csíkos pulóveres, szürke nadrágos férfi fog elmenni előttünk és a kapucni a fejére lesz húzva. Az összes többi nyári ruhában lesz. Akkor nyár volt. És reggel anyám bejelentette, hogy kiránduli megyünk. Amikor megérkeztünk nem akartam hinni a szememnek. Tényleg arra a térre mentünk, amit álmodtam. Aztán elment elöttünk az a férfi.

Később még egy jó pár ilyen történt, bár az csak jelentéktelen apróságokkal. Rá egy idővel megálmodtam, hogy egy barátságosan kinéző panzió előtt fogunk elautózni. Amellett lesz egy focipálya. És rá egy pár hónappal tényleg elautóztunk egy ilyen hely mellett. Akkorra már eléggé megijedtem. Aztán a suliban tárasoztunk. Én meg egy másik gyerek voltunk azok, akiknek ki kellett találni, hogy kire gondolt egy másik osztálytárs. Négyszer kellett ezt megtenni. Én mind a négyszer megéreztem. De a másik osztálytáram nem engedte, hogy az legyen, amit akarok, úgyhogy engedtem neki. Kár volt. Ő csak nézett rám, hogy hogy találtam el. A legjobb barátnőm nem játszott, úgyhogy ő is látta. Meg persze a játékvezető is. Német vizsga előtt pedig volt egy olyan megérzésem, hogy egy előre betanult szöveget kell majd elmondanom. De ebből kettő volt. Gondoltam, hogy a repülős lesz. És valóban azt kellett elmondanom. Ezután elmondtam anyámnak, aki persze nem hitt nekem. Senki sem hitt nekem. És ezek a megálmodások és megérzések most már rendszeresek lettek. Ja azt még kihagytam, hogy a nagyim régebben lottózott. Én elhasznált szelvényeken játszottam. Ekkor ovis lehettem. És általában egy-két hiba volt a legtöbb, amit vétettem. De már a lottós nem megy. És azt is megálmodtam, hogy a kutyánk meg fog halni. Másnap szegényke eltávozott közülünk. Egyszer a cicánk is eltűnt. Tudta, hogy egyszer még visszajön, aztán örökre elmegy. Így is lett. Ma már erről senkinek sem beszélek. Mindenki bolondnak néz emiatt. De ma már én sem értem magamat. Szerintetek mi ez? Tudom, köztetek is lesznek, akik nem hisznek majd nekem. De akik hisznek ebben: szerintetek mi van velem? Ezt mindenki tudja, csak nem használja? Vagy bele lehet tanulni? Esetleg ilyennek kell születni? Többiek, kérlek kíméljetek meg a beszólásaitoktól, ha lehet. És bocs a helyesírási hibákért, de sietnem kellett.


2011. júl. 25. 19:27
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Bocsi, de egy kicsit hosszú lett.
2011. júl. 25. 19:29
 2/22 anonim ***** válasza:
én hiszek neked ,és ha ez mind így igaz ahogy leírtad ,akkor ez egy különleges adottság.velem is volt már ilyen,de nem nagy dolgok.arra emlékszem hogy egy hídról meg egy tóról álmodtam és úgy egy hónappal később átmentünk a hídon.meg márpárszor volt ilyen de nem tulajdonítotam neki nagy jelentőséget.én azt mondom ha nem szeretnéd ezt elmondani senkinek,ne mondd el,de mindenképpen becsüld meg ezt a képességet!!
2011. júl. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:

Ilyen velem is volt, és néha még most is. Nagy érdekes dolog. De tetszik! Régen én is elmondtam anyunak de csak nevetett, vagy egyszerűen nem hitt nekem.

Aztán úgy gondoltam felesleges, hogy bárkinek is elmondjam...

Mondjuk azért kíváncsi lennék, hogy ez mi, és mitől van. Csak még nem volt olyan ember, akivel megbeszélhettem volna ezt...

2011. júl. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
velem olyan volt, hogy egy barátommal elmentünk moziba, és amit ott beszélgettünk film elött, akkor olyan érzésem volt, mintha ez már egyszer megtörtént volna, nem tudom mikor -- meg máskor is volt ilyen
2011. júl. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:

Én is elhiszem!

Konkrét dolgokat álmodtam már meg pl. olyat is hogy lopni fogok és lebukok. 1 hétre rá loptam és mielőtt eltettem volna zsebre a cuccot elkezdett villogni a bal szemem.. áá mondom ez csak az ideg és bámm ugyanúgy bukok le ahogy az álmomban.

Sok mindent megálmodtam már és általában csak akkor válik be ha azt nem mondom el senkinek.. ezért ha rosszabbbat álmodok mindig kitálalom.. :)

2011. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:

Engedj meg egy kérdést: Pontosan, hogy néz ki az előre látás folyamata?

1: megálmodod, felébredsz, pontosan tudod mit álmodtál és fel is merül benned, hogy mi értelme is van és erre pár hónapra megtörténik, amit álmodtál

vagy

2:megálmodod, nem emlékszel rá (arra sem emlékszel, hogy álmodtad), aztán pár hónap múlva amikor megtörténik valami, a cselekmény közben eszedbe jut, hogy ezt megálmodtad

2011. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:49


Nekem általában úgy volt, hogy álmodtam,

pl. hogy állok valahol, és beszélgetek egy emberrel...

(nem feltétlenül megszokott helyen..)

És miután felébredtem nem tartottam fontosnak. De végig emlékeztem rá, amíg meg is történt.

2011. júl. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

első vagyok :

és azt szeretném még hozzátenni,hogy 13 éves vagyok,de már kis korom óta megy ez.de nekem úgy történik hogy nem emlékszem rá és amikor megtörténik akkor jut eszembe.de nem mindig olyan mint az álom,hanem mintha előző életemből lenne vagy ilyesmi.és volt hogy egy dolog többször is megismétlődött,és baromi rossz érzés,olyan mintha beragadtál volna az időben,és újra meg újra megtörténne minden.

2011. júl. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, szintén kicsi korom óta. A megérzéseidre mindig figyelj oda.

Segítenek felkészülni a jövőre, akár arra is, ha rossz fog veled történni.

Nekem is képszerűek a megérzéseim, és minél idősebb vagyok annál komolyabb érzések szállnak meg. A legrosszabb, ha a megérzés vki halálára vonatkozik, ez saját tapasztalat. Tudod, hogy be fog következni, hiába akarod megakadályozni, hiába próbálsz változtatni valamit, megtörténik. A mindent elsöprő bizonyosság érzése jobban el fog rettenteni később mint az hogy megérzel dolgokat.

A halállal kapcsolatos megérzések a legrosszabbak, én is rosszul vagyok magamtól időnként.

2011. júl. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
nekem a barátom bír ilyen képességekkel, de elmondta nekem, hogy bizarr egy érzés. jah, és én is hiszek neked :D
2011. júl. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!