Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tudom összpontosítani...

Hogyan tudom összpontosítani a Chi-t?

Figyelt kérdés
Előszőr is, nem kell a hülye b*romság, a kínaiak tudományában létező dolog, és használják is összpontosítják illetve áramlik. Ha nyugati szavakkal gondolnám akkro úgy kérdeztem volna hogyan tudnám pontosítani az erőmet egy izomra. De mivel én úgy gondolom h keleten kicsit jobban értik ezt ezért így kérdeztem. Milyen gyakorlatok vannak erre??? PL a TAICHI-vel ezt lehet megtanulni? Tudom h nem egyről megy a kettőre csak pár infot szeretnék a hozzáértőktől, mert nem tudom hol kezdjem a keresést.
2011. jún. 14. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
sok ventillátorral.
2011. jún. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi:) közbe olvastam h anyáddal is menne :)
2011. jún. 14. 23:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, a ventilátor nem segít semmit a chin, sőt a koncentrálásban még zavarhat is.

A gázturbina segít összpontosítani!

2011. jún. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Agykontroll szerintem beválhat. Meditálj.
2011. jún. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Chi-t csak légzőgyakorlatokkal tudod felszínre hozni a testedben.Egyébként megtalálható mindenkiben és mindenben.A másik meg hogy 2féle Chi van,gyógy és harci!A gyakorlat neve amellyel felszínre hozhatod Chi-kung,amelyben lassú mozgást végzel,és 1 speciális légzőgyakorlatot.Shaolin kung-fu ban például használnak harci Chi-kung-ot!De eredetileg ezt gyógyításra használták,és én még mai napig azt vallom hogy inkább erre használjuk!Itt 1-2 videó a harci chi kungról:

http://www.youtube.com/watch?v=oOICLCX7YRw

http://www.youtube.com/watch?v=7qHL2PSpecI-itt láthatod hogy a kínaiak rájöttek hogy a megfelelő légzéssel a chi elkezd termelődni a dan-tian-ban(has alsó részében)de gondolattal más testrészekbe is irányíthatod,tudsz vele gyógyítani,és akkora erőre tehetsz szert hogy képes leszel átdobni 1tűt az üvegen.Képzeld emberi testen milyen mélyre hatolna!:O egyébként hőérzékelőkkel kimutatható a chi vándorlása a testen belül,úgyhogy ez nem mese,pedig mennyien röhögnek rajta!

Üdv 1kung-fu-s!

2011. jún. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Légzőgyakorlatokkal lehet fokozni, de nem kell áramoltatni nagyon, megy az magától is
2011. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális váalszokat. Főleg neked aki kung fuzol. Igen dúrva h kiröhögi a sok idióta, közbe ez keleten már több ezer éves elismert TUDOMÁNY. Ők ezzel gyógyítanak, és sok mindre használják. Az általános erő ami mindent körbevesz csak nyugaton nem ismerik. A keleti népek tudnak valamit.
2011. jún. 16. 23:16
 8/8 anonim ***** válasza:

A Chi-vel kapcsolatos gyógyítás nem tudomány, hanem természetgyógyászat körébe rakható. A tudományhoz nagyon sok kritériumnak meg kell felelni (kontrollált körülmények, hogy kizárják a zavaró dolgokat, megismételhetőség, egzakt módszerek, eredmények nyilvánossá tétele, a nyilvánossá tett eredmények szanaszét szedése és ha évek alatt kiállja a próbát, akkor rendben van). Ezek közül a chi legfeljebb az évek alatt kiállja a próbát-nak felel meg.

Ettől függetlenül van chi, csak ha ma neveznék el a jelenség akkor akciós potenciálnak és neurotranszmissziónak hívnák. És az áramoltatás az valójában az, hogy jobban az irányítása alá tudja vonni ezeket a folyamatokat.

1 másik harcművész

2011. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!