Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok koncentrálni?...

Miért nem tudok koncentrálni? Apró trükkök, technikák, hogy összpontosítani tudjam a figyelmem?

Figyelt kérdés
Tehát az van, hogy tanuláskor nem nagyon tudok koncentrálni, mindig elkalandozik a figyelmem, pedig nincs bekapcsolva se gép, se tévé, zene sem megy...egyszerűen olyan, mintha elsuhanna fölöttem az idő, nem tudom jobban leírni az érzést. Olyan, mintha aludnék, és nem tudok koncentrálni semmire, így a tanulás is elég nehéz...Mit tegyek? Érez valaki ugyanígy, mint én?
2010. jan. 2. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
énis sokszor vagyok igy a tanulással. akaraterő kell.
2010. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
14 éves lány vagyok egyébként
2010. jan. 2. 21:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele, egyszerűn nem megy a tanulás. Rosszak a jegyeim, de ez ez nem azért van, mert nem ülök le tanulni. Pedig megvannak a továbbtanulási céljaim. Olvasni sem tudok huzamosabb ideig. Amúgy nem akaraterő kérdése, mert az megvan. Várom én is a válaszokat :D 17/F
2010. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekelne. Régen kitűnő tanuló voltam, mostanság viszont nem tudok leülni és tanulni. Akaraterő nincs. :D


Ezt fejleszteni lehet?:)


18/F

2010. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Hello, Nekem is ez volt a gondom mindíg is, folyton elkalandozott a figyelmem, én sokat gondolkodtam más dolgokon. álmodoztam, folyton járt az agyam. A tanulnivaló meg nem volt elég érdekes, vagy legalábbis amikor meg kellett valamit tanulni, az amolyan magamra kényszerített dolog érzését keltette, miközben én másról gondokodtam volna inkább... vagy csak kikapcsoltam agyilag kicsit, hát így sem lehetett tanulni. De elvégeztem egy fősulit már, és ott bizony sokat kellett tanulnom, ráadásul soha nem puskáztam vagy csaltam. Kitaláltam egy sajátos módszert, én gyorstanulásnak hívom. Buszon utaztam az iskolába napi másfél órát, közben tanultam, kívülről kellett tudnom a válaszokat bizonyos kérdéseke, ilyen kívülről tanulásnál egyszer elolvastam a szöveget, majd kinéztem az ablakon úgy 10-15 másodpercig, közben semmire sem gondoltam, tudatosan, majd újra olvastam, ezt kb 3x tettem meg, és ment. ha nayobb mennyiségű anyagot tanulsz és olvasol a legfrissebben olvasott anyag lesz ismerős, a többi nem nagyon marad meg, ezt tanulásmódszertanból tudom. Szóval a lényeg, hogy tanuláskor olvasol, majd semmire sem gondolsz tudatosan amikor kivűlről kell tudnod valamit. Ha nem akkor meg az segített a tanulást feldomnom, hogy változatos helyeken tanultam, pl.. fürdés közben, vagy zene hallgatás közben, az utóbbinál megengedtem magamnak, hogy ha kell álmodozgassak, aztán megint olvasgattam a leckét. Jók a színkiemelések is, ha mondjuk volt 30 tételem, akkor mindet más szinnel jelöltem meg. Ezek a módszerek gyorsabbá teszik a tanulást, úgy mint az is, hogy sohasem számítottam rá, hogy majd csalok vizsgán, ezért jobban rá volt kényszerítve az agyam, hogy megtanuljam amit kell. Aztán, meg előtte és közben több idő maradt álmodozni. Ami azért nem hiábavaló, mert az álmok miatt tanulunk, azok viszik előre a világot.

A magnézium hiány is okoz koncentráció zavart... az pótolható, így megoldódna a probléma, lehet csak ez okozza.

2010. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Eszegess tanulás közben, ropogtass egy répát, vagy valami rágcsálnivalót. Az is jó, ha hangosan felmondod, amit már tudsz, legyen az pár sor, vagy egy bekezdés, képzeld el, hogy te vagy egy nagy professzor, és közönségnek magyarázol valamit. Suli után azonnal állj neki tanulni, mert ha sokáig nem kezded el, akkor már tudat alatt elmegy a kedved az egésztől, éjszaka meg csak egyetemisták tudnak hatékonyan tanulni.
2011. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nekem ez vált be:

Törinél: Elképzeltem az adott szitut az osztálytársaimmal, barátnőimmel, vagy esetleg a kedvenc színészemmel és így is mondtam fel. Aztán amikor már tudtam, a neveket behelyettesítettem az eredetire. Az évszámokkal soha nem volt gondom.

Általában ha leülök tanulni, mindig elkalandozok. Ilyenkor úgy tudok a legkönnyebben vissza jönni a valóságba, hogy elképzelem, hogy a távoli jövőben én vagyok a főnöke annak ez embernek akit nem igazán kedvelek. Ez ad egy kis erőt, hogy már csak azért is. Nem másoknak tanulsz. Próbáld meg bebizonyítani magadnak, hogy képes vagy mindent megtanulni. Én általában 2-kor érek haza és 8-ig vagy 9-ig tanulok. De mindent megtanulok és van is eredménye. Ne várd el, hogy egy két óra alatt kész legyél a tanulással.

2012. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
S
2017. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen durva egyébként hogy az akkor kérdést kiíró lány mára már egy 26 éves nő.
2022. ápr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
És gondolom tanult, okos, sikeres ember lett belőle.
2022. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!