Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Volt már deja vu a deja...

Volt már deja vu a deja vu-ben érzésetek? Ha igen, mikor és mitől?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy azt érzitek, hogy az adott helyen már megtörtént ugyanaz kétszer. Hogy már éreztetek ugyanott, ahol vagytok deja vu-t.

Remélem értitek :)


2011. jún. 17. 21:12
 1/6 anonim válasza:
100%
Igen sejtem mire gondolsz.És igen volt.Mikor először voltam Prágában.Anyámat áthúzgáltam egy csomó zeg-zug utcán ,hogy lerövidítsük az utat.Szegény ki volt ,hogy el fogunk tévedni.De én csak mentem ,mintha ismerném a várost mint a tenyerem.És nem tévedtünk el.Viszont sokkal hamarabb megérkeztünk mint a csoport többi tagja.
2011. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt hiszem volt ilyen velem. Egy teljesen hétköznapi szituációban, testvéremmel beszélgettem valamiről és egyből beütött az érzés, hogy én mintha ezt már kétszer is átéltem volna. Olyan érzésem volt, hogy amikor utoljára megtörtént ez, akkor is már deja vu-nak éreztem.
2011. jún. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Második, pont ilyenre gondoltam! Nekem is egy teljesen hétköznapi szituációban jött elő, mikor a barátnőimmel fagyiztunk és az egyikük mondott valamit. Olyan volt, mintha már mondta volna ezt nekem meg már akkor is deja vu-m lett volna...

Ez nagyon durva...

2011. jún. 21. 11:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem is kevésszer!!

Kb. minden második héten szokott lenni :I

Kettőre emlékszem, az egyik az egyszer naplementében voltunk Kunfehértón a barátokkal, és belelógattuk a lábunkat a vízbe. Másik az,hogy felmentem facebookra, és megnéztem kik vannak fent chaten,és akkor rám írt valaki.

De az a legfurább az egészben,hogy ha valaki beszél a De ja vu-m alatt, előre tudom egy másodperccel mit fog mondani. Mindig suttogom magamban :-)

2011. júl. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hat nekem tegnap:D Mintha mar egyszer lett volna deja vu erzesem es most ujra:D vagyis mindha 3x ra lett vna.:D
2011. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen volt, többször is.

Legutóbb: Felkeltem mászkáltam, egyszer csak megint az ágyban voltam és kezdődött előröl.

Egyszer pedig tapasztaltam a bőrömön, hogy hogyan lehet előidézni a deja vu-t hipnózissal, fura volt, de a hatás ugyan az.

Azóta tudom, hogy nem lát a deja vu-val az ember a jövőbe, nem lehet módosítani a dolgokon, mivel az agy valós időben képzi(a deja vu-t) és a memóriánkban a múltban egy emlék nélküli részen helyezi el. (pl: az alvás legmélyebb, álom nélküli szakasza)

2012. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!