Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez valami betegség első jelei...

Zolush kérdése:

Ez valami betegség első jelei lehetnek? Hogyan győzzem le? Nem szeretnék ilyen fóbiákkal élni

Figyelt kérdés
Írtózok az egerektől,patkányoktól,és a hozzájuk hasonló kis szőrös állatoktól.Van mikor bebeszélem magamnak,hogy egy egy egér, vagy patkány van a szobámban,ágyamban,vagy a takaróm egérszőrből készül.Ilyenkor nem merek aludni, vagy takarózni.(Most sem!)Nagyon rosz érzés,és zavar engem.
2011. aug. 23. 05:32
 1/6 Beliel ***** válasza:
Sem az egereknek sem a patkányoknak nem szokásuk embert enni :) Nem fognak bántani, nyugi. Ha ez megnyugtat vegyél egy egérfogót, és tedd az ágyad mellé. Még egy egér még csak csak el tud tűnni a lakásba de egy patkány már nehezen. Nálunk vannak ilyen nagy mutálódott cula patkányok (a szomszédnak van egy nem használt színe teli lommal onnan járnak át) valamelyik akkora mint egy macska! Kapával szoktam irtani őket eddig még egyik se harapta le a lábam, sőt amint meglátnak iszkolnak el, még az ilyen nagyok is, jobban fél az tőled mint te ő tőle.
2011. aug. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez valóban teljesen eldurvulhat, viszont csak te tudsz ellene tenni. Nagyon nagy elhatározással és sok-sok odafigyeléssel kell kordában tartanod ezt a félelmet! Tudatosan irányítani a gondolataidat, nem szabad engedni, hogy ezen gondolkodj és a képüket sem szabad magad elé képzelni. Emellett le kell foglalnod magadat sporttal, mindenféle hobbival. Ha megnézel este elalvás előtt egy vígjátékot, jobb közérzettel térsz nyugovóra. Ha látsz egy ilyen állatot, mondogatnod kell magadban, hogy nem félsz tőle és nem irtózol tőle, ez így néz ki, szerencsétlen ilyen és kész.
2011. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a 2 választ. Nagyon értelmesek. Sportolni ugyan nem szeretek,de majd valamivel megpróbálom lektöni a figyelmem.Amúgy itt a környéken nincsenek sem patkányok,sem egerek, de akkor is bemesélem magamnak hogy vannak.Méghozzá a házban. Tegnap nagyon féltem aludni ://
2011. aug. 24. 03:31
 4/6 Baracsi Ágota ***** válasza:
A tünetegyüttest musofóbiának nevezik. Azt olvastam valahol, hogy állítólag segít, ha ismerkedsz egy kicsit a fóbia tárgyával, pl. olvasol az egerekről, patkányokról érdekes cikkeket, amelyekben bemutatják, hogy hogyan élnek, és hogy nem is olyan rémesek (különben nem használnák szegényeket kísérleti laborállatnak), esetleg nézel olyan rövidebb filmeket, ahol pozitívan mutatják be őket. Nem tudom, hogy ez igaz - e, de egy próbát talán megér.Persze fő a fokozatosság!
2011. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Filmet nem nézek meg róluk,mert akkor tudom hogy újra előjön ez a fóbia. Egy cikket biztosan elfogok olvasni.

Köszönöm a választ!

2011. aug. 25. 15:22
 6/6 anonim válasza:

www.google.com/m/search?client=ms-opera-mobile-android&q=eg%C3%A9r+&channel=new&site=images&tab=wi&ei=bAnqTviTFsqVjAe6RQ&sa=N&ei=bAnqTviTFsqVjAe6RQ&ved=0CAMQ1wY


xD xD na?! xdd

2011. dec. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!