Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek a tünetek lehetnek vmi...

Ezek a tünetek lehetnek vmi betegség jelei? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Naponta többszöri émelygés,összeesős érzés,elgyengülés,ma megszédültem,és elfeketedett előttem minden,le kellett feküdnöm,mert összeestem volna,most egy picit fáj a fejem.A rosszulléteket kíséri még,h nagyon nehéznek érzem a pocimat (mondjuk nem is kicsi).

Vérnyomásom hol 142,hol alatta,általában 130 körüli (eddig senki nem mondta volna,h magas,de szerintem az).

Félek a HELLP-szindrómától is,mert az utolsó - novemberi - leletemen rajta van,h fehérje van a vizeletben,meg baktérium.Azóta szedtem antibiotikumot,de senki nem vizsgált meg újra.Doki nem is szólt ezekről,védőnő vette észre,végül a házidoki írta fel a gyógyszereket.

Aggódom a napi többszöri rosszullét miatt.Nődokihoz csak febr.3-án kell mennem.

Nem tudom mitől lehet ez. Ez normális terhesség alatt?

Amúgy 31 hetes vagyok. Ja,igen,a keményedések.Mostis éreztem egymás után,h feszül a hasam!

Írjátok meg,ha nektek is voltak ilyen tünetek,h mit csináltatok,vagy mitől lehetnek ezek....

Félek!

Köszi,üdv.31 h km


2011. jan. 18. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért nem mész orvoshoz? Én sztk-ba járok, ha bármi nem tetszik rajtam, azonnal megyek.

Menj be most.

2011. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

sztk-ba járok én is,de csak hetente egyszer van rendelés... Pedig pesten lakom...

Háziorvos nem tud segíteni? Most rendel délután. Esetleg menjek le egy vérnyomás mérésre? Vagy már nem tudom... :(

2011. jan. 18. 16:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem menj a háziorvoshoz, hátha tud segíteni valamit.A vérnyomásra nálunk 140/90-ig nem szólnak, de a szédülés lehet ettől van.De egyébként tegnap voltam tanácsadáson, ott is panaszkodott egy kismama, hogy majd megszül minden frontra, lehet hideg és meleg is.Mond a dokinak, hogy nézzen egy pisit is, meg szedj magnéziumot!Én Magnerotot szedek a keményedésre, 3x1-et!

29h km

2011. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Figyelj! Szerencsére olvastam az írásod, nem leszek "gyengéd", ne haragudj! Felháborító, hogy a magas vérnyomásod, és a fehérjét a vizeletedben így kezelték. Ez egyáltalán nem játék, hogy félsz a Hellp szindrómától teljesen jogos. NEM KÉREM, HOGY EZUTÁN BÁRKI LEÍRJA PÁNIKOT KELTEK, LEÍROM A TAPASZTALATOMON ALAPULÓ VÉLEMÉNYEM, HÁTHA SEGÍTENI TUDOK. Ha az kell, hogy megijesszelek, az sem érdekel, a cél érdekében. Ha tényleg így érzed magad, ennyi a vérnyomásod, és fehérje volt a vizeletedben, akkor most vedd fel a telefont, hívd fel a nőgyógyászati ügyeletet, és leges legkésőbb holnap reggel menj be. De ha elmondod egy kórházban/klinikán, nem kizárt, hogy azonnal behívnak. Ne az Sztk-ba menj, és ne a körzeti orvoshoz. Nekem volt Hellp szindrómám, én majdnem, a babám pedig meghalt. Én is írtam itt a tüneteimről, mindenki nyugtatott.... persze senkit nem hibáztatok, azért írtam ide, mert a nyugtató szavakra vágytam, ahogy biztos te is. Ne hallgass a nyugtató szavakra, ez nagyon-nagyon súlyos!!! Azonnal orvos!!! Lehet, hogy semmi gond nem lesz, de a nyugalmad megéri. A Hellp szindrómára tudnak vért venni, máj-vesefunkció-trombocitaszámot néznek, stb... Ha nem nézik meg, és az, akkor 12 óra alatt belobbanhat. Kérlek ne arra hallgass, aki azt írja amit szeretnél, hanem hallgass rám, a vészmadárra inkább.... kívánom ne legyen igazam! Kérlek jelentkezz majd, nagyon várom! És minden jót kívánok.
2011. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet!!! A magas vérnyomás+fehérje a vizeletben nem játék!!! IRÁNY A KÓRHÁZ!!! Verd ki a dilit, ha nem akarnak megvizsgálni!!!

És utána, ha jó kezekbe kerülsz, megvizsgálnak, akkor végre megnyugodhatsz!

2011. jan. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy vagy? Mi újság? Hívtad a kórházat?
2011. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!