Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditáció közbe mire gondoltok...

Meditáció közbe mire gondoltok? Mire kell gondolni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Semmire. Te se gondolj semmire, csukd be a szemed, és élvezd a pillanatot :-)
2011. szept. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerintem a semmire elég nehéz gondolni. Koncentrálj a légzésedre, próbáld ütemezni. Figyeld hogy hogyan reagál a szíved ha picit lassítasz a légzéseden. Vagy egyszerűen csak képzeld el, ahogy a sejtjeid feltöltődnek a tápanyagokkal. Én ezekre szoktam figyelni. Ha valami meditációt zavaró gondolat jutna az eszedbe, egyszerűen csak tereld vissza a gondolatodat arra amire előtte nagyon koncentráltál. Ismerek olyan embert aki csak halk óra kattogásra figyel. De lehet zenét is hallgatni, ütemét figyelni. Fontos szerintem még, hogy pozitív dolgokon elmélkedj. Mert ezek felemelnek.
2011. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%
A ... na, mi is a neve? A csillámfaszlámára. Amúgy semmire, de a semmire nehéz gondolni, mert mindig gondolsz valamire, ezért jó a csillámfaszláma, mert az semmi és mégis valami.
2011. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 10.47 irta, közben hagyom ellazulni magamat. Tehat nem "akarok" ellazulni, hanem hagyom, hogy egyre lazabb legyek, es amennyire sikerül, sikerül. (Idövel majd egyre jobban, kesöbb pedig kialakul egy ellazult allapot, amit kesöbb majd felismersz, es tudod, hogy na mar meditacios szinten vagyok.)

Gyakran hallani, hogy "kiüresitem a gondolataimat", ezalatt azt ertik, hogy amikor hagyod magad ellazulni, de zavaro gondolatok merülnek fel benned (pl. valaki negativ viselkedesen kezdessz el agyalni, vagy serelmek, vagy bosszankodsz vagy barmi, ami zavarja hogy ellazulhass), akkor ezeket eltolod magad elött, hagyod tovabbmenni. Pl. mint egy filmkockat. Szerintem az elsö erre gondolt.

En a lelegzetemre szoktam figyelni vagy a (lassu) zene ütemere, vagy a pozitiv gondolatokra, amiket elöre felveszek, a vezetett meditaciohoz kaphato CD-khez hasonloan.

2011. szept. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A meditáció a koncentráció ellentéte, bármit is ír a wikipédia... engedd el magad, nem 'kell' semmire gondolni.
2011. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A meditacio lenyege, hogy lecsendesitsd az elmedet a zavaro gondolatoktol. Ez eleinte nehez, de ugy lehet elkepzelni, mint egy forgalmas autopalyat, az autok jonnek-mennek. Ha egy gondolat felmerul benned, akkor csak koncentralj vissza magadra. en peldaul a kezemre szoktam, mindig erzek benne bizsergest, energiat.

Amugy nem tudom, hogy hallottal-e Osho aktov meditacioirol, de a lenyeg az, hogy ha elobb "kifarasztod" a testet, utana konnyebb az elmenek is lecsendesulni.

Hangsulyozom, hogy eleinte nehez, kb egy masodperc, de ahogy gyakorolsz ugy fognak nyulni ezek az csendes idoszakok. Sajat tapasztalat.

2011. szept. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! A kifárasztom a testem alatt azt érted kedves utolsó, h mondjuk meditáció előtt menjek el futni?
2011. szept. 7. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:
pfff
2012. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!