Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez mi lehet? Van aki élt már...

Ez mi lehet? Van aki élt már át olyan érzést hogy alvás közben mikor már valaki fél álomban van olyan mint ha hirtelen esne egy nagyot az ágyba. Mint ha kb 3méter magasból zuhanna vissza. Majd hirtelen felriad.

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 01:45
 1/10 anonim válasza:
84%

Nem értem, hogy ezt a kérdést miért az ezotéria témakörben tetted fel. Ezt az érzést mindenki tapasztalta már.

Általában akkor következik be, mikor alvás közben az egyik láb a másikon pihen, ami megzavarja a vérkeringést. A szívnek nagyobb erőt kell kifejteni ebben az esetben, ez okozza az álombeli félelemérzetet, szorongást. Majd mikor a láb hirtelen megmozdul, lecsúszik a másikról, kialakul a zuhanás érzete, ami felébreszt. Akkor is "zuhanást" tapasztalsz, amikor a láb izmai hirtelen elernyednek az álomba zuhanás utáni pillanatban.

(Egyébként az első szituációt könnyű előidézni. Aludj el szándékosan abban a testhelyzetben, amikor az egyik lábad a másikat keresztezi, így garantáltan zuhansz :)

2011. jún. 30. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hm, kösz első, én sem tudtam, hogy miért riadok fel néha:D
2011. jún. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Áh, az első megelőzött :D
2011. jún. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Igen ilyen nekem is volt már....érdekes....és ijesztő
2011. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ki fogom próbálni :D
2011. jún. 30. 14:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt énis kipróbálom ha nem felejtem el. :)
2011. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nekem nem történt semmi XD
2011. júl. 6. 22:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen méghozzá azért nem történik semmi mert nem az összetett lábakról van szó.Egyszerűen amikor félálomból felébredünk akkor van ez.A lényeg,hgy nem a kereszrbe tett lábak az oka.bocs mobil.
2011. aug. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez hülyeség hogy ezért érzi ezt az ember!
2011. aug. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért érzi ezt az ember, mert az őseid a fán éltek 4 millió éve és ébernek kellett lennie (félálom), hogy időben felkeljen és elkerülje a fáról leesést. Ez a reflex megmaradt bennünk.
2015. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!