Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Dianetika - személyiség...

Dianetika - személyiség fejlesztő tanfolyam - érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Pár hete az interneten kitöltöttem egy ingyenes személyiségi tesztet. Nem tudtam, hogy kik állnak mögötte, gondoltam, rászánok tíz percet, hátha megtudok magamról valami érdekeset. A teszt végén telefonszámot kellett megadni.

Pár nap múlva megkeresett a Szcientológiai egyház, hogy menjek be a központjukba tesztkiértékelésre. Nem tetszett a dolog, mert nem szimpatizálok az egyházzal, nekem sumáknak tűnnek.

De pont arra volt dolgom, és elmentem. A tesztemből kiderült, hogy a végemet járom, a hölgy minden negatívumot elmondott. De örömmel közölte, hogy van megoldás, és egy tízezer forintos tanfolyamot ajánlott - amitől megváltozna az életem.

Abba maradtunk, hogy gondolkozom rajta - de nincsenek jó érzéseim - nekem olyan tukmálós ügynökös módszernek tűnik a nagy segítőkészségük.

Szerintem mindenkinek, aki kitölti a tesztet, elhitetik, hogy nagy bajban van, de jó pénzért kiemelik a bajból.


Volt valakinek kalandja velük? Végzett valaki ilyen szuper tanfolyamot? Használt?


2011. szept. 23. 23:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Olvashatsz eleget róluk. Kerüld messze.
2011. szept. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Atyaúúúristen! Amig l.szar van, addig veréb is van, tartja a mondás. Nagyon tartsd távol magad tőlük! Ez egy szekta. A főnököm is így kezdte. Mindenkit tesztre küldött hozzájuk (engem is). Akkor még én se tudtam, kik ezek,mik ezek és mit akarnak.


Nos, kihozták, a teszt alapján, hogy az összes!! (mind a 14 ?!!!) munkatárs tanfolyamra szorul, ki ilyenre, ki olyanra... 10-15 ezres tanfolyamokkal "indítottunk". Megvallom, már az elsőtől lehidaltunk, szájbarágós agymosás volt...


Nem szépítem a dolgot... a főnököm már 2-4 milliós tanfolyamokra járt a vége felé... Pld. ilyen címüekre: "Hogyan szerettessem meg magam a munkatársaimmal?" meg hogy "Hogyan legyen több szabadidőm?" stb. stb... a cég röpke 3 év alatt csődbe ment, és ez a szemét nyomorék banda még mindig csak nyomult, hogy kell még tanfolyam. Rohadjanak meg!!! A főnökömmel együtt... egy jól menő céget tettek tönkre.


Google-ba amúgy üsd be, hogy szcientológia fórum, és olvasgass!

2011. szept. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
2011. szept. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
2011. szept. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
2011. szept. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

2010-08-17 20:039.


Kapcsolatba kerültem egykor ezzel - sajnos. A barátnőmet szippantotta be a szcientológia "egyház", és végig kellett néznem, hogy az egykor értelmes lányból hogy lett a "tanokat" követő birka, aki mindent elhitt, amit mondtak neki, osztálykirándulásra magával cipelte a világatlasz-méretű könyvét, és mindenkinek magyarázta, hogy ez mennyire jó... Nem láttam, hogy bármi sikert elért volna a dianetikával, viszont egyre hülyébb lett. Nem tudtunk neki segíteni, mert nem fogadta el, nem akarta, hogy segítsünk, hiszen nem érezte úgy, hogy bármi baja lenne. Szerencsére időben kiszállt, amikor ingyenmunkára akarták kényszeríteni, de kisebb munkákat már azelőtt is megcsinált nekik.



Az pedig igaz, hogy ha tag vagy, bizalmas információkat "szednek ki" belőled - nem, igazából kiszedniük sem kell, annyira átmossák az agyad, hogy gondolkodás nélkül elmondasz mindent magadról, a családtagjaidról, a barátaidról, bárkiről. Megmondom őszintén, nekem a mai napig is eszembe jut néha, hogy vajon miket adhatott ki rólam. Szóval szerintem ne csináld.



Ha sikeres akarsz lenni, azért magadnak kell tenned, nem fogja helyetted egy szekta elintézni a dolgokat. Ha emberismeretet akarsz tanulni, ott a rengeteg pszichológiakönyv vagy az internet. Az eredményességért dolgozni kell, magadban kell hinned. Bocs, ha bunkó voltam, de érzékenyen érint ez a téma.

2011. szept. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

2. vagyok.


Írok még egy két dolgot neked, miket csináltattak velünk.


Az első tanfolyamon kaptunk egy A/4-es papírt, amire le kellett írnunk (természetesen névvel ellátva) a kis (és nagy) titkainkat, amiket nem osztottunk meg másokkal soha.


Mikor egyik kollégám felháborodott ezen, (jogosan!) hogy ugyan már, ki az a hülye, aki hordozza a titkait és itt nyilvánosan leírja? Akkor az volt rá a válasz, hogy jó, akkor olyan tetteket írjunk le, amiket már megbántunk, és kinek mikor és mit ártottunk. Azaz írjuk le ÁRTÓ TETTEINKET!!!. Megjegyzem, én üres papírt adtam vissza, ami miatt ki akartak vágni a tanfolyamról.. Én erre utaztam, de sajnos mégse vágtak ki.


Lényeg, hogy ezeket az információkat később csúnyán felhasználják ellened. Pld. ha nem akarsz további sok tízezres tanfolyamra menni, akkor előveszik a papírodat, hogy miket írtál le, és azzal "zsarolnak", hogy márpedig ezeket a bűnöket meg kell váltanod tanfolyamokkal, mert így tisztulsz meg... és mint tudjuk, tisztulás nélkül nincs előrelépés..


Szóval én már az elején kinyilvánítottam feléjük nemtetszésemet, és ennek ellenére még vagy 5-6 évig hívogattak, kerestek, hogy menjek ilyen-olyan tanfolyamra, kedvezményes árakon... No comment.

2011. szept. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Népszabadság cikke:


[link]

2011. szept. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
2011. szept. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Egyszer állított meg engem egy szcientológus férfi.

Kérdezgetett mindenről, arról, hogy hogy vagyok magammal, meg akarok-e változni, akarok-e más lenni stb...

Mondtam, hogy, nem akarok megváltozni, nekem jó így, ahogy vagyok.

Csak tukmálta, tukmálta a módszerét, én meg mondtam, és mondtam, hogy "Nem akarok megváltozni."

Úgy beidegesedett, hogy csak na, és kijelentette, hogy én egy igénytelen ember vagyok, és soha nem viszem semmire.

Na, erre mit mondjak?

Inkább vagyok "igénytelen", mint agymosott!

2011. szept. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!