Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tartalmaz a...

Szerintetek mit tartalmaz a Voynich-kézirat?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 25. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Hmm én már láttam egyszer a teljes kéziratot és ahogy olvastam egy idegen nyelven van írva és a 2012-es reptoid invázióról szól.
2011. szept. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tudósok se tudják.. Gondolod, majd az itteniek? :)
2011. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagyanyám süteményes receptjeit.
2011. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pirk császár blogját.
2011. szept. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
100%

Véleményem szerint két eset lehetséges:

a; alkimista irat (ők szerettek titokzatoskodni)

b; csalás (valakinek szivatós kedve volt).

2011. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
valószinüleg halandzsa. a középkorba jó pénzért lehetett eladni egy ilyen titokzatos könyvet
2011. szept. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
halandzsa, mivel kis lányok meztelenül fürdőznek, hát nem sok tudomány lehet benne, valaki szórakozott. gazdag sznob kisgyerek
2011. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy korabeli átverés. Van benne vagy 150 növényről kép, ezek közül körülbelül kettőt tudtak beazonosítani de azok is csak nagyjából egyeznek valódi növényekkel ezen kívül van egy rakat ami egyértelműen nem létező virág. Voynich ennél jobban is megerőltethette volna magát ha ő készítette, hiszen a "modern kor" kezdetén élt. Ellenben a középkorban nagyon nehezen lehetett utána járni, hogy léteznek e a kódex képein szereplő növények.
2011. szept. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem Voynich írta, ha jól tudom, hozzá csak később került.

Szerintem is átverés, de tény, hogy elég jól sikerült. Mondjuk elég sokat tökölhetett vele a készítő... :D

2011. szept. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
különben magyarországon is van egy hasonló, a Rohonci Kodex, azt se sikerült megfejteni senkinek. Valószinuleg az is középkori halandzsa, aminek akkor nagy divatja volt
2011. okt. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!