Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak ha...

Mi lehet az oka annak ha olyan emberekkel találkozunk akiket olyan mintha már régóta ismernénk, pedig csak először látjuk?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy egy korábbi életből való az ismeretség. Aki hisz benne, nem tartja elképzelhetetlennek a több életen átívelő kapcsolatokat. Mindenesetre érdekes, nekem is van ilyen :). Amikor találkoztunk, egyikünknek se kellett volna ott lennie az eredeti terveihez képest. Olyan űrt töltött be az életemben, amit nem is igazán tudtam megfogalmazni, és előtte meg azóta se ragaszkodtam még senkihez ennyire. Érdekes mindenesetre :).
2011. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is volt egy hasonló élményem, mint a kedves első válaszolónak. Nekem sem volt abszolút semmi keresnivalóm abban a helyzetben, ahogy találkoztunk, de Ő iszonyatosan ismerős volt. Tudtam, hogy mi itt valamit vagy folytatni fogunk, vagy lejátszani.
2011. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Rokonlelkek:D
2011. okt. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Előző élet/életekbeli ismeretségek ezek, és nem véletlenül találkoztok!!
2011. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nekem is volt már ilyen érzésem, pedig soha az életbe nem láttuk egymást :S sajnos pedig egy csinos lány volt
2011. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért mert őseink néhányszor tíz fős csoportokban éltek a szavannán. Ismeretlenekkel ritkán találkoztak.

Így aztán a mások felismerésére, kategorizálására való rendszer az agyunkban is ennyire kifinomult. Nem tudsz olyan emberrel találkozni, aki egy kicsit ne emlékeztetne azokra, akiket eddig ismersz. Néha jobban, néha kevésbé.

A magyarázat nem az előző életeinkben van, hanem ebben az életben.

2011. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, érdekes sztorik ezek a véletlenek :D


utolsó: ez hülyeség hogy emlékeztet valakire, mert nekem két még csak hasonló barátom sincsen, mindíg valamilyen szempontból különleges, egyéni karaktereket fogok ki, akikhez sosem tudok senkit hasonlítani :) én pont így különböztetem meg őket :D

Mondjuk amúgy sem nagyon van szerintem 2 nagyon hasonló ember, max akinek nincs kisugárzása, de én olyanokat nem ismerek...vagyis lehet hogy ismerek csak a barátaim nem szoktak olyanok lenni:)

2011. okt. 3. 16:28
 8/14 anonim válasza:
100%
Biztos előző életek valamelyike miatt.Vagy még az tartom lehetségesnek,hogy a lelkünk ismeri fel egymást.Lehet mikor pl.nem éltünk,vannak ilyen lélek társak,csoportok akármi,akik olyanok mint egy lélek család.Vagy több ember egy egész lélek több leszületése.Sokat gondolkodom én is ezen,mert több olyan emberrel is találkoztam már,akit tudtam hogy ismerek,de még csak először találkoztunk.És mindig nagy boldogságot éreztem.Csak azt nem értem,hogy a legtöbb esetben örökre(1 életen belül)el távolodunk.Én azóta sem láttam őket,és soha nem tudom elfelejteni a találkozásokat.
2011. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező! Azt írod hülyeség amit az utolsó előtti válaszadó adott. Szerintem az egyedüli értelmes válasz az övé, az előző életekről szóló összes maszlag pedig a hülyeség! (Még ha többen is írtak erről) de persze te csak hidd ezt. Végigolvasva a kérdéseket és a hozzászólásokat úgy látom te már előtte is tudtad a választ (legalábbis azt hiszed tudod) Akkor pedig minek kérdezel? Hogy legyen valaki aki az elméletedet támogatja?

Inkább köszönd meg neki hogy ideírta és valamit tanulhattál tőle - mert biztos hogy nem vagytok egy szinten a tanulmányaitokat illetően.

2011. okt. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Reinkarnáció nincs, tehát több életünk sincs.

Sajnos ez egy teljesen téves hit, ami -még mindíg- nagyon sok zavarodottsághoz vezet, holott itt Nyugaton (ahol én élek) már tulajdonképpen meg lett döntve, be lett bizonyítva. (Pld. rangos pszichológusok által, akik korábban úgynevezett "visszavezetéseket" csináltak.)


Minden ember EGYSZER lett megteremtve, egy EGYETLEN, örök(!) életre.

Isten az emberi lelkeket már jóval a Föld (tehát a látható világ) ELÖTT teremtette meg. Így a lelkek "odafönt" (Isten országában, a "mennyben") már ismerték egymást, találkoztak egymással...

A Földre való (le)születésünkkor ez az ismeret átmenetileg (tehát a Földön eltöltött életünk hosszáig) megszünik, de néha egy-egy földi találkozásnál, ismeretségnél valami mégis újra felsejlik, "ismerössé" válik/válhat számunkra...


Ezt a dolgot nagyon jól megérti az ember a köv. híres könyvböl, ill. az ide kapcsolódó YouTube-videókból:


Betty J. Eadi: "Átölel a fény", (magyar címfordítás).

2011. okt. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!