Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek a véletlenekben?

Hisztek a véletlenekben?

Figyelt kérdés
Másik kategóriában is feltettem a kérdést, de ott nem kaptam rá sok választ, ezért tőletek is kérdezném:)
2011. nov. 22. 17:59
 1/8 anonim válasza:
Minden eseménynek van oka.Alias nem.
2011. nov. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos méretnél nem lehet kisebb a részecske. Így minden leírható ilyen pontok halmazaként és azok irányával természetesen.

De ezt nem lehet kiszámolni, mert te is ilyenekből állsz és velük egy tér-időben mozogsz.

Szóval van sors, de nem tudunk róla és a szabad döntés is csak illúzió ebből a szemszögből.

2011. nov. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen hiszek. Lehet, hogy vannak dolgok, amik okkal történnek, de ezt nem lehet mindenre ráhúzni. Például ha bénaságomban leejtek egy tollat annak oka van? Vagy ha odaégetem a vacsorát? Nem mondom, hogy nem hiszek a sorsban, vagy nevezzük bárminek, de nincs minden apró, hétköznapi dolognak rejtett oka, a tollat véletlenül ejtem le, és a kaját is véletlenül égetem oda, ennyi.
2011. nov. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, én sem ilyenre gondoltam. Éppen tegnap történt egy dolog.. Fél éve már nem láttam az egyik barátomat. Nagyon hiányzik már, sajnos elég ritkán beszélünk. Tegnap pont akkor, amikor Rá gondoltam, felhívott.. Szerintem ez nem lehet véletlen!:)
2011. nov. 22. 18:50
 5/8 anonim válasza:
Akkor nincs véletlen, ha előre meg van írva a sorsunk!
2011. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Uncsi.. van véletlen, mármint a valóságban, nem a kis tündérmeséitekben.

Hallottatok már az Excel véletlenszám-generátoráról? A számológépemen is van ilyen... na az hogy működik? Aztán: Heisenberg-féle határozatlansági elv, játékelmélet, relatív véletlenek (avagy külön akarat nélkül bekövetkező esemény, pl. rálépsz valakinek a lábára a villamoson, vagy az evolúció szempontjából véletlen esemény egy természeti katasztrófa, hiszen nincs összefüggésben a génállománnyal, és nem kiszámítható)?

2011. nov. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincsenek véletlenek. Mindenki éppen akkor találkozik egy eseménnyel, szituációval, könyvel, filmmel, ismerőssel, baráttal, stb., amikor erre a legnagyobb szüksége van. Neked kell kitalálnod, hogy ezek az eszközök milyen célt szolgálnak. Véletlenek nincsenek! Minden találkozás programot hordoz, és lehetőséget kínál fel arra, hogy Benne jobban tudjatok fejlődni! Tehát minden találkozás: talentum! Ezt el lehet ásni, lehet pillanatnyi, önző célra felhasználni, és lehet kamatoztatni arra, hogy a szeretet áldozati oltárán feláldozd magadat Érte! Tőled függ, hogy melyiket használod! Véletlenek nincsenek. Amikor valaminek eljön az ideje, akkor annak meg kell történnie, akár akarja valaki, akár nem. Az mellékes, hogy egy szükségszerű esemény milyen eszközök következtében valósult meg. Legtöbb esetben az eszközökkel való törődés nem a szeretetet, hanem a gyűlöletet és a nyugtalanságot ébreszti fel, s megindítja a fantáziálást, amelyre az ördög is tud hatni, s ugyanakkor semmit nem változtat az esemény megtörténtén. Véletlenek nyilván nincsenek. Az események egybeesését azonban nemcsak jó, de ártó erők is képesek úgy időzíteni, hogy az elgondolkodtató legyen. Nem szabad beugrani. Több eseménynek és nagyon megnyugtatóan kell egybecsengeni ahhoz, hogy az egybeesést Tőle jövőnek ismerje meg valaki.
2011. nov. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja vannak, mert ki tudsz választani véletlenszerűen egy kártyát a pakliból.
2011. nov. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!