Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hisztek a véletlenekben?

Hisztek a véletlenekben?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztem. nincsenek véletlenek, minden okkal történik
2011. jún. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 izsofmate ***** válasza:
53%
Nincs véletlen, csak Isten akarata!
2011. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
elöző kommentet támogatom.
2011. jún. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A véletlen az, ami különösebb szándék nélkül történik, pl. ha bevered a nagylábujjad a küszöbbe, mert nem figyeltél.

Az ilyen nagyobb horderejű véletlenek, mint pl. a harmadszor sodorja ugyanazt az embert az életedbe a sors pedig tulajdonképpen nem véletlen, de nem is valami extraság, csak mi tulajdonítunk neki különlegességet. (Például ugyanannyi esélye van a lottón kijönni az 1,2,3,4,5 számoknak, mint a 16,28,47,57,80-nak, csak az első nekünk szimpibb, mert szép, vagy hogyismondjam. De a természetben nincs különbség.)

2011. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, én független vagyok mindennemű sorstól így fennáll a veszélye annak is hogy véletlenek történjenek velem.
2011. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Véletlen nincs, mindennek van oka. Csak sokszor az oknak túl nagy jelentőséget tulajdonítunk pl.: azért járt arra, hogy találkozzunk --> nem, csak azért járt arra, mert arra volt dolga. az már véletlen, hogy találkoztatok, bár volt oka, mert mindketten valamiért arra mentetek DE az NEM az volt, hogy találkozzatok.

Remélem érthető a gondolatmenetem :)

2011. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Nincsenek véletlenek az Univerzumban.

pl. Egy teherautó meg egy busz egymásnak mennek a kereszteződésben. Azt mondjuk, véletlen. Viszont ha lenne egy magas torony, ahonnan látnánk, hogy közeledik egy busz, és közeledik a teherautó, és fel tudnánk mérni a sebességüket, kiszámíthatnánk, hogy pont ugyanakkor fognak odaérni. Akkor azt mondanánk: nem véletlen. Lehetett látni előre.

Viszont a kérdés lényeg az, hogy minden valami CÉLLAL történik-e, vagy nem. Szerintem igen. Valamit meg kellett tanulniuk aznap az ütközés során. Ezért úgy keltek fel reggel, és úgy indultak útnak, hogy pont egyszerre érjenek a kereszteződésbe.

Mindez csak úgy válik érthetővé, ha hiszünk valamilyen felsőbb vezérlő elvben, aki ezeket a "találkozásokat" megszervezi. Én hiszek benne igen, szóval semmi sem véletlen szerintem.

2011. jún. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 homo ludensz ***** válasza:
Nincs véletlen mint kategória. A filozófia ok és okozat összefüggésben tárgyalja,egy dolog csak az ellentétében értékelhető. A jobb a balhoz mérten van jobbra,a fény léte,erőssége csak sötétben határozható meg. Az adott idő és az adott tér metszéspontján ha ismerjük a paramétereit előre kiszámítható egy történés bekövetkezte. A fák letarolása a táj elsivatagosodásához vezet stb.
2011. jún. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Véletlenek nincsenek. Minden okkal történik.

És egy tanács: Ha egy ajtó bezárul akkor egy másik kinyílik.

2011. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!