Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti hisztek benne, hogy a...

Ti hisztek benne, hogy a kisgyerekek látják a szellemeket?

Figyelt kérdés
Szkeptikus ember voltam, de amit a kislányunk csinál mióta meghalt egy rokonunk, az megijeszt. Nagyon szerette a gyereket, sokat volt itt vagy a gyerek ott, rengeteget játszottak. 2 hónapja halt meg és pár hete a kislányunk állandóan kint ül a homokozójában, mert szerinte ott van a rokon és sokszor beszél hozzá. Volt már, hogy az éjszaka közepén ment ki, mert nem zártuk be az ajtót. A férjem szerint fantáziál és az elején én is ezt hittem, de mégis miért ébred fel éjjel? Nappal folyamatosan kiakar menni. Persze nem engedjük ki egész napra a hidegbe. Komolyan már nem tudom mit higgyek.
2011. dec. 11. 03:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%

Hogyha mi megkérdezettek hiszünk benne vagy esetleg tényleg léteznek, akkor mi változik az életünkben? Mit fogsz csinálni, ha bizonyítást nyer a létezésük? Mi van, ha tényleg látja őket? Mi van, ha csak fantáziál? A mi hitünk miért befolyásolja a gyerek vízióit? Milyen választ vársz? Mit kezdesz vele azután?


S a kérdések, amik talán a legjobban érzékelteti a helyzetet:

Nem mindegy neked mit lát, amíg nem veszélyezteti az épségét?

Miért foglalkozol olyannal, amit nem tudsz befolyásolni?

Miért fantáziálsz? Miért vágysz belelátni a gyerekedbe valamilyen emberfeletti képességed? Vagy miért nem?


Teljesen meddő a kérdésed...

2011. dec. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
21%

* ,

** képességet

2011. dec. 11. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
42%

A férjednek van igaza. A gyerekek nem látják a szellemet,mert nincsenek is.

Viszont a gyerekek fantáziája,megfigyelőképessége nagyon jó.

Ha szerették egymást,sokat játszottak együtt,akkor természetes,hogy hiányzik neki a rokonotok. A halált még nem érti,ezért gondol sokat a halottra. Érzelmileg így vezeti le a hiányát. Ha még szoktatok is a halottról beszélni,akkor még inkább. Mivel sokat foglalkoztatja a hiánya,éjjel is erről álmodik.

Babonában hívés helyett okosabb lenne elbeszélgetni vele,arról,hogy a rokon nagyon messzire ment,és nem tud többé visszajönni. Vagy egyszerűen nem törődni a dologgal.

De azt ne beszéld be neki,hogy látja a halott szellemét.

Nem a középkorban élünk!

2011. dec. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Honnan tudjátok, hogy az egyik lehetőség igaz-e a másik nem? Mért ne lehetne igaz minden? Lehet egy kisgyereknek jó a fantáziája, megfigyelése, mert testbe született és érvényesül az anyagi fejlődése, és mért ne láthatná a mami szellemet? Vagy egyéb szellemeket? A gyerekek 4-5 éves korukig még abban az állapotban vannak amiben születtek, amit magukkal hoztak, még nincs felébredve az ego-juk, talán többet tudnak mint mi. És egy idő után sajnos eltűnik ez a szép képességük. Kialakul az EGO.
2011. dec. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Nem tagadom, hogy lehetetlen, de nem is hiszek benne fenntartás nélkül, egyikre sincs bizonyíték.

Egy kisfiúra vigyáztam pár éve, ketten voltunk csak a szobában, és ő a hátam mögé mutatott és azt mondta: bácsi.

Amikor rákérdeztem, hogy milyen bácsi és hol, újra arra nézett, majd azt mondta zavartan, hogy semmi, semmi. Akkor engem is elgondolkoztatott, hogy mit láthatott.

2011. dec. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
23%

# 4

egyéb hülyeség, amit meg szeretnél osztani?

2011. dec. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
TÈVEDÉS a kicsi gyerekek igen is látják a a szellemeket.nekem is volt hasonló és nem kamuzok nem is beképzeltem.
2011. dec. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
Persze, hogy látják, mivel kb. 4-5 éves korig nyitva van nekik a harmadik szemük, amin keresztül látják. Aztán a rossz nevelés miatt becsukódik nekik.
2011. dec. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
57%
egyszerű, ő így dolgozza fel a halálát, hogy nincs többé...ez olyan, mint a képzeletbeli barát...nem kell úgy megijedni!
2011. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%

Volt egy alkalom éjszaka felébredtem és ott ült a fotelben valaki, csukott szemmel is érzékeltem. Nem foglalkozott velem.

Néha elhalt rokonaim is meglátogatnak, nagy ritkán mondanak is egy-egy mondatot. Hihetetlen, felfoghatatlan, de ha többször megtörténik akkor az ember agyába beépül,hogy van ilyen.

Vannak ilyenek, kérdezd meg a gyereket, hogy milyen ruhában van, mit lát a gyerek, mit beszél hozzá a lélek. El fog múlni kb. 7 éves korban.

2011. dec. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!