Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Reinkarnáció. Reinkarnálódhat...

Reinkarnáció. Reinkarnálódhat valaki 50-100 éven belül halála után? Nincs erre "szabály", mennyi idő kell elteljen?

Figyelt kérdés

Akik hisznek a reinkarnációban, kérem azok válaszoljanak. a többi most nem érdekel. a lelkifröccsözők akik nem hisznek, írjanak inkább privátot, ha már mindenáron...


na tehát. az ükmamám olyan 108 évvel ezelőtt udvarhölgy volt 1 hercegi udvarban.

rékerestem a neten a hercegi családról készült képekre csak úgy érdekességképpen, és az egyiken az egyik katona kiköpött mása az egyik haveromnak. azt hittem ez valami vicc, de nem, a kép tényleg valódi és akkor készült. és nem is éltek ott neki rokonai, ezt tudom.

aztán ugyanerről a családról találtam képeket, az egyikben tömeg veszi őket körül és a tömegben meg ott van a barátnőm kiköpött mása.

ők most vívódnak egymással, nem tudják hogy amit éreznek a másik iránt, az szerelem-e. szal az egész zűrös.

lehet ez reinkarnáció? akkor is, ha azok a képek alig több, mint 100 évesek? reinkarnálódhat valaki ennyi idő alatt?


2012. febr. 3. 00:59
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Ha a logika alapjait vizsgáljuk, létezik egy ilyen alaptétel, hogy hamis állításból minden következik.

A reinkarnáció létezik. <- Hamis állítás.

Mivel a reinkarnáció létezik, lehet 100 év múlva is reinkarnálódni. <- Igaz állítás.

2012. febr. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Nos, állítólag úgy van hogy a reinkarnáció 43 vagy 45 napon belül megtörténik a halált követően, ezután lehet hogy valamilyen állat, növény,ember vagy bármilyen formába reinkarnálódhat...
2012. febr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Gondolkozz egy kicsit!

Ha elhiszed,hogy a barátod-barátnőd egy régen élt ősöd reinkarnációja,akkor mivel magyarázod az alteregókat?

Láttam már a neten Orbán Viktor 6-8 alteregójának a képét. A legtöbb tökéletesen hasonlít rá!

Nehezen hihető,hogy OV ősei mind egy ma élő ember reinkarnációja!

2012. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Antimod ***** válasza:
74%

"a reinkarnáció 43 vagy 45 napon belül megtörténik"


A tibeti tanítás szerint, ami azért ez nem az origó.

Sok, különböző és független forrásból úgy tudom, hogy a reinkarnáció teljesen független az időtől, pár naptól több száz éves intervallumok sem ritkák. Az is lényeg lehet, hogy mennyi tapasztalatot kell feldolgozni a köztes időben, bár a mi fogalmaink szerinti idő csak ebben a világban létezik, így nem biztos, hogy ez az oka.

Aki erőszakos halált hal, az gyorsabban születik újra, az elintézetlen dolgai, erős vágya miatt. Ezért a legtöbb gyerek, akinek ilyen emlékei vannak, gyilkosság, baleset, háború stb. során elhunyt személy életére emlékszik.


Szintén több forrásból úgy tudom, hogy a test az változó, lehetsz akár más nemű, más rasszú ember, tehát nem valószínű, hogy a testi jegyek megmaradnak. De azt megtanultam, hogy semmiről sem szabad kijelenteni kategorikusan, hogy nincs úgy.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
így van, a tudatod az megmarad de a tested az mindenképp változni fog, és inkább fogsz hasonlítani az akkori szüleidre, mint a múltbéli önmagadra.
2012. febr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tom Benko ***** válasza:
100%
Egyelőre az sem bizonyított, hogy létezik reinkarnáció, úgyhogy a kérdés megválaszolhatatlan. Régi képeken mai emberekre hasonlító alakokat, különösen nagy tömegben, mindig találni.
2012. febr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tom Benko, amit írtál azzal nem lehet vitatkozni. Én csak a "védikus írások" szempontjából válaszoltam a felvetésre, ami ugye feltételezi a reinkarnációt, és pontosan le is írja a mechanizmusát.
2012. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

tehát akkor, valaki nem születik le hasonló testben, mint amilyenben egyszer volt?

de azt azt vesszük hogy bármilyen más állatként is születhet, bármikor időtől függetlenül akkor elvileg ez is lehetséges lenne

mindegy, azért érdekes volt megtalálni őket régi képeken :D

de akkor mégis csk kell hogy legyen valami rokonság, bármi... tényleg teljesen olyanok mintha a barátaimat valaki korabeli ruhákba öltöztette volna :D

2012. febr. 3. 15:16
 9/10 anonim válasza:
Korokon át a lélek annyira összegabalyodott a genetikus anyaggal ami a test (és dolgai) és olybá elvesztette a test nélküli létezés képességeit, hogy a legjobb ha halála után rögtön felvesz egy másik új testet. Nagyon sok lény képes egy számára traumatius esemény fogságában évezredekig is ücsörögni egy sarokban. Ha itt vagy testben akkor az életedet éled, és nem a múltadat (többé-kevésbe).
2012. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenkor akkor reinkarnálódik a lélek, amikor a születendő helyen pont úgy állnak össze a tényezők, hogy megfelelő legyen minden körülmény és kapcsolat ahhoz, hogy a karmáidat törlesszed. Ez pár naptól kezdve lehet több száz év is, nincs rá ilyen szabály, ahogy én tudom.
2012. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!