Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tavaly szeptember elején...

Tavaly szeptember elején kikértem az ÖNKÉNTES magánnyugdíj pénztáramból a kamatmentes hozamot (szeptember közepén teljesült). Van szabály arra, hogy ezt követően mikor szüntethetem meg teljesen?

Figyelt kérdés
Tehát megszüntethetem például most rögtön (adó és többiek megfizetése mellett) vagy van egy bizonyos időtartam, aminek esetleg el kell telni a hozam kifizetését követően?

2012. febr. 2. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nincs,én is így tettem,kivettem a hozamot,majd úgy gondoltam nem hagyom benn a tőkét se,azt is kivettem,100ezerből 84et kaptam meg,majd ebből még nekem be kellett fizetnem 18ezer eho-t.Ez egy két hónap lefogása alatt történt,szóval sztem nincs megszabva,hogy utána mikor veheted ki a tőkét.Aztán meg is szüntettem az egész önkéntes számlát.
2012. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem is ez a tervem. Akkor el is indítom.... Üdv.
2012. febr. 5. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!