Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A google-tól ez Fair?

A google-tól ez Fair?

Figyelt kérdés
Megadják az új szabályukban, hogy ezután ha megnézek egy oldalt, vagy letöltök valamit, (bárkinek szól) azt nyilvántartásba veszik. És visszaélhetnek vele. Ezért ha valaki túl sok filmet töltene le, úgy jár, mint a megaupload. Feljelentik. Én ezt nem akarom, inkább kiköttetem az internetet.
2012. jan. 31. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Valamit keversz. Az OLDALletöltések figyelése azért kell, hogy lássák milyen oldalakon jársz, ez alapján felmérjék az érdeklődési körödet, és ehhez igazodva listázzák neked a reklámokat az oldalak.

Ha te szereted a gördeszkázást, és ilyen oldalakat látogatsz, a felmérések alapján neked az oldalak ilyen tematikájú reklámokat fognak megjeleníteni.


Ha ennyire zavar a kutakodás, már rég eltűnhettél volna a netről, mert nem a Google az egyetlen ami téged figyel és az alapján von le következtetéseket. Ott van a Facebook, ami még agresszívebb ettől, és sok-sok oldal is megteszi a maga módján ezeket.


Amíg a magyar jogszabályok megengedőek a letöltéseket illetően, téged nem fog senki felelősségre vonni, ha nem léped túl a törvényben szabott korlátokat.

2012. jan. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Eddig is kideríthettek bármit, amit a neten csináltál.
2012. jan. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Valamit keversz. Az OLDALletöltések figyelése azért kell, hogy lássák milyen oldalakon jársz, ez alapján felmérjék az érdeklődési körödet, és ehhez igazodva listázzák neked a reklámokat az oldalak.


Nekem már elegem van a reklámokból, egy oldal sincs, ahol ne látnék. Még a youtube klipek közé is tesznek (narancssárga vonal), na ezt is útálom.


Majd ha bejön a törvény, hogy semmit sem lehet letölteni az internetről, (zene, játék, film) és letöltenék egyetlen egy mp3 zenét, akkor máris az ajtómon kopogtatna a rendőrség. Ez jöhet nemsoká, ha már megtörtént az FBI megaupload eset. Sőt, már a filesonic sem működik.

2012. jan. 31. 18:24
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

És te pont a Google -tól tartasz? XD

SOPA, PIPA, ACTA.... És még ki tudja mi.

1-2 évet jósolok, és nem lesz értelme annak, hogy 1 megabitnél nagyobb internetcsomagra fizess elő.

2012. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez egy baromság, ahogy elítélték a megaupload üzemeltetőit. Ők nem pedofil oldalat működtettek. Vagy nem kábítószer eladó oldalakat. Nem értem, miért állítoták őket a bíróság elé. 1000-nél is több tárhely létezik, beleértve a torrenteket. Az hogy nézne ki, ha mindegyik üzemeltetője a bíróság előtt ülne?
2012. jan. 31. 18:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha így lesz, akkor majd legfeljebb megint csereberélni fogjuk a cd-ket meg a dvd-ket, ahogy a régi szép időkben, amikor még nem volt internet. Az biztos, h tőlem a lemezkiadóknak és filmstúdióknak csúfolt rablóbandák egy büdös fillért nem kapnak.
2012. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

Amúgy eljön az "Internet sötét középkora" én is tuti kiköttetem. Semmi értelme nem lesz azután.


A közösségi oldalak nem érdekelnek, ha egy két dologra kíváncsi vagyok, azt meg tudom nézni a könyvtárba is.

A fórumozásról meg le tudok mondani. Az internetes forgalmam jó részét csak a fájl csere teszi ki.


A külföldi tévésorozatok viszont hiányozni fognak. Magyarországon csak több éves késéssel vagy abszolúte nem mutatják be.

2012. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazatok van.


Meg még egy dolog, amit nem értek: 2%-al ment feljebb az áfa. Ez kb. 70 vagy 90 ft. Kifizettem a januári számlát. Februárban megint küldtek, ekkor már 1000 forinttal ment feljebb az internet díja. Hogy van ez? Mert a számlán 27%-os áfa van. Az volt +90 ft. Akkor mi az a +1000 ft? Mert sehol sem hallottam, hogy emeltek volna még.

2012. jan. 31. 18:57
 9/9 A kérdező kommentje:
Na de van olyan, amikor egyik hónapba semmit sem kell fizetni, vagyis 0 ft.
2012. jan. 31. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!