Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mi is az a...

Tulajdonképpen mi is az a 'déjá vu'-érzet?

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Mintha már egyszer megtörtént volna veled.

Össze szokták keverni a jövőbe látó álommal.

2012. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon egyszerű élettani oka van.

Az agyba néha az egyik szemből pár ezredmásodperccel hamarabb érkezik meg a látott kép mint a másik szemből, ez összezavarja a rövidtávú memóriát.

2012. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiba a Mátrixban, akkor van mikor valamit menet közben megváltoztatnak a környezet kódjában. :)
2012. febr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A második válaszoló túl racionális, próbálj egy kicsit hinni! Első válaszoló, szerintem ez az előző életek emlékezete lehet, mert olyanokra emlékszem, ami meg sem történt velem! Harmadik válaszoló mosolyt csalt az arcomra! :-)
2012. febr. 7. 21:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is az előző életek emlékezete.
2012. febr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bartichello válasza:
Hello Én is úgy tudom hogy a szem kicsit csúszik a kép feldolgozásával és ezért tűnik úgy mint ha láttam volna. Viszont nagyon kellemes érzés, és lehet hogy van jelentősége is a deja vu nak, mert ha nem lenne az fel sem figyelnél az adott eseményre
2012. febr. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

hello.


Eredetileg a dejavu az az érzet, amikor úgy érzed egy jelenetről, hogy mintha már megtörtént volna pont úgy, de konkrét bizonyosságod, vagyis emléked nincsen.


Innentől kezdve viszont a második válaszoló kommentje halványan racionális csak, mivel a jelenetben, amiről úgy hiszed mintha már megtörtént volna, nem csak kép van, hanem hang is, szag is, tapintat is, és még akár íz is. Szóval a "szemből egy picit később jön az infó" elmélet megbukott, hiszen akkor a fülből, orrból, bőrről és nyelvről is késve kéne, és nem lett józanul végiggondolva, ami nem azt jelenti, hogy a második válaszoló buta lenne, bizonyára nem gondolt bele korrektül, amikor találkozott ezzel az "élettani" elmélettel. Elnézést is kérek tőle, nem őt akartam minősíteni, csak azt korrigálni, amit kijelentett.


a választ megkaptad a dejavu érzetre, hogy mi is. úgy sejtem a miértre is tudni akarod, ezért leírom.


Eredetileg, amit a kvantumfizika is alátámaszt, annak ami létezik, van egy ömlesztett(fizikailag, térben és időben nem elválasztott) állapota is, amiből végső soron megjelenik az "anyag", amit az emberi elme megtapasztal. Mivel az emberi elme kapcsolatban van az ömlesztett állapottal(azt most nem írom le miért) ugyanúgy, ezért megeshet, hogy egyfelől megél egy jelenetet szokásos módon, ugye hétköznapilag megtapasztalva, térben és időben, de ez a tapasztalási időtartam közepette megéli azt abból a bizonyos ömlesztett állapotból is, fizikai megjelenéstől függetlenül természetesen, és ezért érzi úgy, mintha már megtörtént volna.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A második válaszban van a frankó. Egyszerű memóriatorzulás. A ,,mintha átéltem volna" valójában magyarázat arra, hogy miért olyan szokatlan. Az agy is kételkedik, nincs pontos infója hiszen csak a nem megfelelő agyterületbe túl korán került át egy szinte feldolgozatlan információ. Olyan, mintha a szenzoros tár(szem,fül) esetleg a rövidtávú memória helyett egyből a hosszútávúba, a régi cuccok közé keveredett volna egy tiszta új inger. Zavaró de semmi ezo nincs benne:-)) Ne aggódj, nem betegség:-)))
2012. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

: ) Köszi a válaszokat! Főképp a 27 éves srác válasza

tetszett a legjobban, nagyon szimpatikus és rokonszenves

vagy, nem a magas lóról mondtad, ahogy előfordul egyes

embereknél, hanem normálisan elmondtad ezeket, külön

köszönet Érte! ;) Nyugi, utolsó válaszoló, tudom, hogy

nem betegség! : D

2012. febr. 10. 20:21
 10/10 Mulder614 válasza:
Én saját magamnak tudok Déja vu érzést létrehozni. Tehát annyit arról hogy a szemből később ér be az info az agyba!
2012. nov. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!