Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha "mindennek úgy kell lennie,...

Ha "mindennek úgy kell lennie, ahogy van", és "már úgy tökéletesek vagyunk, ahogy vagyunk", akkor miért hajt mégis minket a vágy a változásra, miért törekszünk a fejlődésre?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A tanítás lényege, ősi kínai mondás szerint:

"Tanuld meg elfogadni azt, amin változtatni nem tudsz. Tanuld meg megváltoztatni azt, amin változtatni tudsz.

Tanuld meg a kettőt megkülönböztetni."


Tehát: amit nem tudsz megváltoztatni, vagy a megváltoztatásnak nem akkor jött el az ideje, azt fogadd el úgy ahogy van, és ne borzold a saját lelked nyugalmát amiatt, hogy olyan, amilyen.

Ha valami nem tetszik, változtass rajta. Ha nem sikerül, lehet, hogy nem jött el az ideje, vagy éppen az is lehet, hogy úgy, és olyannak kell elfogadnod, amilyen.

A tanítás utolsó mondata szerint a bölcs ember már eleve látja, hogy mi az, amin tud változtatni, ha akar, és mi az, aminek a megváltoztatására semmi esély, tehát különbséget tud tenni. (Amíg nem vagyunk ilyen bölcsek, marad a tanítás első két mondata)

2012. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Diavolino44 ***** válasza:
Nagyon tetszett az elso valasz!!
2012. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 yossarian44 ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval...
2012. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Köszi!

De hogy van az, hogy mindketten 44-esek vagytok?

(Vagy 404?)

2012. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 yossarian44 ***** válasza:

Ez egy egész világra kiterjedő összeesküvés része. Nem mondhatjuk meg, mert akkor meg kéne hogy öljünk... :D


Heil 44!

2012. márc. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok én annyira kíváncsi, inkább élek még egy kicsit. :)))
2012. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!