Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire bízhatunk meg az...

Mennyire bízhatunk meg az üveges bébiételekben? Érdemes magam kotyvasztani, vagy ezek tökéletesek?

Figyelt kérdés

Friss alapanyagokat tartalmazhatnak? Egyik-másik olyan fura összeállítás, hogy néha el is képedek.

Mit választatok? Főztök, vagy a kész bébiétel?


2009. júl. 4. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Természetesen fozok!Szerintem mindeggy,hogy mi van ráírva az uvegre,akkor sem adnám az enyémnek.Ha van idod,akkor fozz a babának.Sokkal egészségesebb,és bisztonságosabb!!!
2009. júl. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még csak barátkozó szinten vagyok a hozzátáplálásos témával, mert a babám 9 hetes. De érdekelne a véleményetek! Köszönöm.
2009. júl. 5. 00:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én rugalmasan kezelem. Ha van időm és energiám, szívesen megcsinálom otthon, sőt, előre is gyártok és mélyhűtöm, de van olyan, hogy nincs (a mélyhűtött is elfogyott - igyekszem minél hamarabb felhasználni), akkor adok üvegeset.

Az "életben" is fog mama főztjét enni, meg az ovi/ iskola, stb. menza kosztját. Később legalább el tudja mondani, hogy melyik ízlett, s miért, s azt talán meg fogom tudni tanulni én is :))

Az üvegesek számomra túl "steril" ízűek, u.akkor alaposabban válogatott nyersanyagokból és eljárással készülnek, mint az otthoniak. Szerintem ártani, biztos nem ártasz velük, ha néha ilyeneket adsz!

Üdv:

8 hós örökmozgó kisfiú mamája

2009. júl. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Megbízhatsz benne, mert a babáknak gyártott ételeket különösen gondosan ellenőrzik. Nem olyan az ízük természetesen mint a házi kosztnak, pl. a sütőtök az valami borzalom. Nem is értem, hogy mitől lesz olyan fura íze, ha nincs benne "semmi". De a zacskós leves se ér a nyomába egy jó kis tanyasi tyúkhúslevesnek.

A fiam 10 hónapos lesz, már eszi amit én. Főzök neki általában, egyszerre több adagot fagyasztok. Vannak alapanyagok is készre főzve (cukkini, főtt répa, brokkoli, karfiol, husi kis kockákban stb.), amit csak ki kell olvasztani, meg rizst, krumplit főzni hozzá, meg vannak készételek is direkt neki adagolva, ha esetleg tudom előre hogy elmegyünk valahova, akkor ezt kapja, és kiolvasztom mielőtt indulunk.

Én a bébiételeket sem utasítom el, némelyiknek szörnyű íze van ugyan, de most rátaláltam a 8 hónapos kortól való nagy méretű üvegesekre, azok nagyon fincsik, darabosak is, és a fiam is imádja. Egy ilyen mindig van a táskámban, meg egy üveg gyümölcs is, ki tudja, hogy épp hol ér minket az aktuális kajaidő.

2009. júl. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem a boltban veszed az alapanyagokat, hanem pl. a nagymama megbízható kertjéből van, akkor persze jobb, ha Te főzöl neki.

Amíg nem volt a kertben friss termény én bébiételt adtam a babámnak, mert meg nem venném a tescós meg ilyen olyan kétes eredetű zöldséget, gyümölcsöt.

2009. júl. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
olvass utána a bébiételeknek. sokkal biztonságosabb ha azt eszi a baba, mintha a piacon v boltban vásárolt zöldségből főzöl. a fiam 1 éves koráig gyümiből és főzelékből is csak üvegeset evett, és lám, semmi baja, egészséges kisember, és nem volt baj a házikajára való átállással sem. mert ezzel is szívesen riogatják az anyukákat...
2009. júl. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Én is a saját készítésűre szavazok, bár helyzetelőnyt jelenthet, hogy a szüleimnek nagy kertje van, ahol mindenféle megterem.

Én abból főzök, illetve piacról szereztem be a hozzávalót, amíg náluk még nem volt megérve az adott zöldség, gyümölcs.


Kizárólag olyan gyümölcsöt veszek, ami még nincs, pl: szilva, és még tavasszal a barackot.

Minden mást inkább én készítek, jobban ízlik neki, és én is szívesebben adom.


Egyébként majd eldönti a babád, hogy kell-e egyáltalán neki az üveges.

Az enyém nem mindent fogad el.

Pl: vettem sütőtököt, meg alma-barackot kb. egy hónapja üvegesből, és aztán mi ettük meg apával, mert nem kellett a babának.

2009. júl. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva bennem is felmerült a kérdés, hogy melyik jobb. Háááát, megmondom őszintén én magam kotyvasztok neki,jobban is szereti ezeket, de van hogy üvegeset kap. Amúgy amit veszel gyümölcsöt, zöldséget az lehet génkezelt, meg permetezett, meg még ki tudja mivel érlelik. Deeee nem is olyan régen volt balhé valamelyik bébiétellel is, hogy olyan anyag volt benne, ami káros. És nem fognak minden egyes üveget külön ellenőrizni. Szóval... Valaki erre esküszik, valaki meg arra. Amúgy bio cucc körül is volt már balhé, áááááá ilyen ez a világ.
2009. júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!