Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudsz tudatosan álmodni? Ha...

Tudsz tudatosan álmodni? Ha igen mondtad már meg az álmodban szereplő embereknek, hogy ez nem a valóság? Mi volt a reakció? Vagy kérdeztél már tőlük valamit?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 16:00
 1/9 anonim válasza:
Tudok, Általában mikor elalszom, vagy mielőtt felébrednék én irányítom az álmomat. Általában megtörtént dolgokat vonok össze, azokat élem meg, vagy valami újat amire vágyom, vagy már gondolkoztam rajta..
2012. márc. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
volt!!egyszer történt meg, mikor anyámék elváltak, és az egyik nagyszülőmhöz kerültem, és álmomban elmentem a másik nagyszüleimhez, bekopogtam, és elmeséltem, hogy most álmodok, és azt is, hogy éppen hol alszom most, de hiába volt minden, nem hitték el, erre "bekapott" valami örvégy, és az életben felébredtem.Gondoltam visszaalszom, és megmutatom nekik, hogy tényleg álmodom, ugyanez a szitu történt, bekopogtam, és mondtam, na látjátok!Az előbb is ittvoltam, és eltűntem, és ilyet csak álomban lehet, de képzeld nem emlékeztek rá, errefel eljátszottam mégegyszer, sőtt talán még 5x, minden alkalommal felébredtem az életben, és már kezdtem dühös lenni, miért nem emlékeznek, hogy 5 percel ezelött jártam itt, és eltűntem :DDD kb 12 lehettem, és a tudatos álmodásnak hírét se hallottam :DDD
2012. márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egy örvény kapott be, olyan volt, mintha nem mondhattam volna el, hogy álmodom, mert "bepörgök" és felébredek..elkeztem forogni, aztán a padlón fekve forogni, mint egy ventilátorlapát XD
2012. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

miért ne lenne valóság?

Egy másik... de valóság.

2012. márc. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meghalt nagypapámmal álmodtam: családi összejövetel volt,egyszer csak megjelent.Hirtelen megörültem,mondtam is neki,hogy hogy lehetséges ez.A többiek furán néztek rám,mert azt hitték magamban beszélek.Erre mondja papám,hogy csak én láthatom őt,és higgyem el,hogy van élet a halál után.Megkérdeztem és milyen ez az élet amiben most benne van,de aztán eltűnt.Ez az álom annyira valósághű volt,hogy napokig ezen gondolkodtam.Ez csak most eszembe jutott.Volt már hogy üldözött valaki,megfordultam,és tudatosan megkérdeztem hogy te most miért üldözöl.Sokszor megtudtam már csinálni ezt a tudatos dolgot.Ilyet még nem tudtam mondani amit te írsz.
2012. márc. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Paul Tholey és Kaleb Utrecht könyvében az Alkotó Álomban van egy rakat beszámoló álomalakokkal történő kommunikációról, tudatos álmodók részéről. Abban van pár érdekesség: pl, az álomalakok nem tudnak olyan matematikai műveleteket elvégezni amiknek 20-30 nál magasabb a végeredménye.


Az első tudatos álmaim során egyszer közöltem a körülöttem állókkal, hogy most éppen álmodok de nem szóltak semmit csak meredten néztek. Szerintem ez teljesen normális reakció, én sem szólnék ahhoz, aki arról hadovál, hogy ez nem a valóság:D.

A könyvben amúgy van egy nagyon jó beszámoló. Egy manusszal végig f#szul az egyik álomalak, aki egy pincér. Mikor végül ráébred, hogy álmodik közli a pincérrel, hogy most fizetés nélkül távozik mivel ez egy álom. Az álom alak ekkor azt válaszolja: „Na és? Ezt én is tudtam elejétől fogva."

Hát nem genya?:D

2012. márc. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Majd megnézem a könyvet.

Tudom butaság de arra gondoltam, hogy talán lehet valami "másik világ" féleség :)

2012. márc. 23. 16:16
 8/9 anonim ***** válasza:

hali. Én is elszoktam érni azt a fázist, amikor rájövök, hogy álmodom. Eddig 3szor történt az, hogy mondtam a szereplőknek, hogy ez nem valóság azt csinálok amit én akarok stb.

Első álmomban a reakció a szereplőnek az volt, hogy lehülyézett nem hitt nekem.

Második álmomban csak kinevetett...


Harmadik álmom pedig egy rémálom volt. Álmomban álmodtam tudatosan és nem akartam vissza aludni álmomban. Namind1, hosszú lenne leírni. Szóval röviden a lényeg:

Emberek álltak körbe engem én térdepeltem a bejárati ajtó küszöbén és üvöltöttem nekik, hogy tudom, hogy csak álmodom de addig mondogatták nekem, hogy ez a valóság hogy már nem tudtam mit csinálni. Ez kb 4-5ször ismétlődött amikor végre felkeltem teljesen, bár pár percig nem volt világos, hogy tényleg ébren vagyok:)

2012. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja és igen, mindig kérdezek a szereplöktöl, csak nem mindig emlékszem a válaszra vagy hülyeség... Legtöbbször tárgyakat próbálok mozgatni. ez ugrik be legelöször mint másnak, ha egy helyen jár stb.:) ha sikerül a tárgyat megmozdítani akkor tudom, hogy álmodom:) és onnantól nincs megállás. sajnos elég ritkán jön ez elö :D havonta 2-3szor. elözö voltam.
2012. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!