Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt olyan szkeptikus, aki...

Van itt olyan szkeptikus, aki érdeklődésből kipróbálta a "titkot", és működött? Röviden: szkeptikusból lehet "hívő"?

Figyelt kérdés
Én nem hiszek a vonzás törvényében. Mert logikátlan az egész. De valójában szeretnék benne hinni. Mivel nem utasítok el mereven mindent, így szeretem a másik oldalról is megközelíteni a dolgokat. Volt már többször is, hogy próbálkoztam vele. Sosem működött. És arra lennék kíváncsi van-e olyan köztetek aki nem hitt benne, kipróbálta és mégis működött. Ha publikus akkor legyetek szívesek konkrét példát is írni. Köszönöm!
2012. márc. 26. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hit nélkül semmi se működik, ez se.
2012. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

3 évvel ezelőtt még más ember voltam, hittem ilyesmikben és alkalmaztam a titkot. Egy bizonyos pasit szerettem volna magam mellé. Minden reggel és este úgy feküdtem le, hogy hangosan elmondtam: "XY szerelmes belém" és napközben is folyton azt képzeltem, milyen boldogok vagyunk együtt meg ilyenek...

A csávónak szinte egyáltalán nem voltam szimpatikus, mindig is került mikor egy társaságban voltunk. Ahogy alkalmaztam a titkot, BEJÖTT... A csávó random randira hívott (kb el se hittem, h ez megtörténik velem) és aztán összejöttünk, nagyon boldogok voltunk 1,5 évig és tényleg szerettük egymást. Aztán szakítottunk, ami miattam volt, mert megváltoztam, más ember lettem.

Hozzáteszem, hogy 17 voltam ekkor, és akkor tényleg hittem benne, ezért jött be. Mostmár (20 évesen) egyszerűen nem tudom alkalmazni, megváltoztam, talán megöregedtem. Pedig annak idején tényleg bejött, örülnék, ha újra úgy tudnék gondolkodni, mint 17 évesen, csakhát azóta már annyi probléma van az életembe, hogy egyszerűen nincs se időm se erőm így bevonzani a dolgokat az életembe... Mert, ahhoz hogy a titok beválljon egyszerűen olyan szintrn kell szerintem a gondolataidat egy adott dologra összpontosani, hogy a mindennapi teendők mellett ez szinte lehetetlen...

2012. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Nahát, kedves kettes, az írásképed nem nagyon tükrözi a korodat.

Én kipróbáltam, de nem nem működik a dolog. Vagy nem létezik vagy, ha létezik, akkor a mentális térben egy nagy agypárbaj folyik, mint a South Park-os formában!


Pl.:Sztálin, Hitler és az USA áldozatai a vonzás törvénye alapján maguk tehettek a kivégzésekről és a bombázásról. Ha elkap egy csecsemőt egy pedofil és halálra erőszakolja az is a vonzás műve. Ha kiteszem az új biciklimet lánc nélkül egy cigány-negyedben egy rozoga lelakatolt mellé, akkor azért viszik el az enyémet, mert bevonzottam.


Sokan látták a 'Titok' c. filmet, kevesebben a róla készült kritikákat, szinte mocskolják 1-2 független helyen. Aránylati példa: ha a Titok c. film a Tesco lenne, akkor bezáratta volna már a GVH milliószor, mert megtévesztő anyagokat használ.

A kritikáknál(és logikai cáfolatoknál) pedig csak egy dolgot olvastak még kevesebben: a Titok írójának a második könyvét: Az 'Erő'-t, igen arról szól, mint a Star Wars és be próbál etetni azzal, hogy igaz is!


Remélem nem kell többet írnom, drága volt a billentyűzet, csak pazarlom az élettartamát.

2012. márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem szkeptikusbol nem lesz hivő esetleg elfogadó, ha majd megérti akkor elhiszi
2012. márc. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

én épp tegnap néztem meg a filmet, meg olvasom a könyvet is pár napja..

Szerintem mindenképpen van benne valami.

Konkrét példa:) : Ma reggel óta nagyon fájt a fejem, nem tudom mitől, de elég elviselhetetlen volt(gyógyszer persze ilyenkor nincs nálam soha...) du. 3-kor még mindig ugyanúgy hasogatott de akkor már hazafelé tartottam a buszon. Belegondoltam, hogy ha igaz lenne ez a titok, akkor mi a fenéért szenvedem át az egész napot. Lényeg a lényeg, elkezdtem erősen arra koncentrálni, hogy teljesen jól érzem magam és hogy nem fáj semmim. Nem telt bele 1 egész percbe sem már éreztem hogy kevésbé éles a fájdalom, majd egyre jobban csak tompult.. Elég primitív példa, de ez is valami:)

2012. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Diavolino44 ***** válasza:
30%

A vonzas torvenye megfoghatalan dolog, meg ha mukodik is a szkeptikus belemagyarazza a sajat tudomanyos magyarazatat miert mukodott. Pl biztos csak veletlen. Amugy ez egy olyan dolog amit el kell hinned hogy mukodik, egy szkeptikus nem fogja sose elhinni.


A vonzas torvenye:

1.) kersz, (gondolatban megtermeted)

2.) megteszel erte mindent amit anyagi sikon tudsz

3.) Idovel megkapod


Kerdem en, kedves anonim valaszolo szerited Hiter v Sztalin aldozatai egyfolytaban arrol almodoztak hogy majd lebombazzak oket, barcsak teljesulne?

Szoval szerinted minden rosszert ami a vilagban tortenik/tortent a vonzas a felelos? Mert ezt allitottad.


A hasonlo vonzza a hasolot, zsak keresi a foltjat elvet nevezik vonzasnak. Sajnalom hogy egy ilyen egyszeru dolgot ^ujra felfedezett a vilag^ s penzt csinalnak belole. De ha egy depresszios embert egy ilyen ^idiotasag^ ki tud huzni a sz@rbol akkor orulok neki, s nem sajnalom az irojatol!!

2012. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én me hittem ilyesmibe, de azért kipróbáltam: nagyon erősen koncentráltam az adott dologra (egy doboz cigi volt, benne 17 szállal, na nem azért mert dohányos vagyok, hanem csak szkeptikus), és rá 3-4 hónapppal sétálás közben észrevettem egy doboz cigit, benne 17 szállal. Szerintem a Titokban lehet VALAMENNYI igazság, de ezt sajnos soha, senki nem fogja tudni bebizonyítani.
2012. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Bocsi az off-ért, de valaki elmondaná, mégis mi ez a "titok" dolog?
2012. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A vonzás törvénye :)


[link]

2012. márc. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Köszi! :)

De egyébként ez nem olyan dolog, hogy túlságosan mindenben a jót látja valaki, elbízza magát sok dologban? Mert én magamon is tapasztaltam, hogy ó én ezt simán megnyerem, de sokáig, és végül nem sikerült.. Azért az sokkal jobb szerintem, ha valaki arra számít, hogy nem sikerül valami, aztán mégis. Bocsi a kicsit nem ide illő és picit szkeptikus válasz miatt..:)

2012. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!