Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kell-e készülnünk lelkileg a...

Kell-e készülnünk lelkileg a halálra? Ha igen, mivel?

Figyelt kérdés
Hogy minél fájdalom- és zökkenőmentesebb legyen az átjutás, az elszakadás az itteni léttől.
2012. ápr. 12. 15:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel, élj úgy, hogy minden nap egy ajándék, használd ki, és ne legyen elintézetlen, halogatott ügyed, ne tarts haragot senkivel.
2012. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
En keszulok. A fajdalom-resze nem erdekel, inkabb akiket hatrahagyok, azokban akarom majd csokkenteni a fajdalomerzetet valahogy. Ez a legnehezebb, ezert vagyok meg itt. Tanacsokat en is elfogadok, persze.
2012. ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jókat írtatok. Szerintem ami még nehéz lehet, ha eljön a pillanat, az az elengedés. Nekem ez még apró-cseprő dolgokban is nehéz (legyen az akár személy, tárgy, egy érzelem vagy elv).
2012. ápr. 12. 16:13
 4/15 anonim ***** válasza:
Mivel elfogadtam hogy a halál teemészetes így nem kavar fel lelkileg ezért nem foglalkozok vele.
2012. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Tóth Bulcsú ***** válasza:
100%
Ha spontán jön, akkor értelemszerűen nem lehet rá felkészülni. Ha előre látható, pl. halálos kimenetelű betegségek esetén akkor én inkább nem magamat készíteném fel a halálra, hanem a környezetemben élőket, a szeretteimet. Ha ne adj Isten meg kell halnom, engem spec rohadtul nem az érdekelne, hogy most akkor félek mert megszűnök, vagy már nem válnak valóra az álmaim, hanem hogy a szeretteimmel mi lesz, tudom-e valahogyan enyhíteni a hiányomat, már így előre. Ilyenkor jó, ha több életbiztosítása van az embernek. Bár azért egy utolsó kenethez mindenképpen ragaszkodnék. Vallásos vagyok, ezért nálam ez lenne a minimum és a maximum is egyben.
2012. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Eredetileg az a feladatunk, és azért vagyunk itt, hogy megerősítsük lelkünket. Kaptunk egy fizikai testet, amibe lelkünk "beleköltözött" és lelkünket ezáltal tudjuk fejleszteni meditációk stb. segítségével, és akár isteni szintre emelni. A túlvilágon csak a szellemi dolgok számítanak, ezért érdemes fejleszteni a lelkünket.
2012. ápr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mivel ez az emberiség számára továbbra is egy ismeretlen dolog,és az is marad,így nem lehet rá készülni lelkiekben.hisz nem tudod mire készülj.
2012. ápr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Diavolino44 ***** válasza:
Az ELETTEL!
2012. ápr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mindenki készül a halálra, illetve elgondolkodik, hogy mi lesz vele azután. Ez a materialista emberek esetében sincs másként, nem tudják elhessegetni maguktól azt a gondolatot, hogy "hátha". Tulajdonképpen ez egy lelki rákészülés valami ismeretlenre. A reinkarnációban és az egy életben hívők egy húron pendülnek abban, hogy az itt maradottakról (a szeretteikről) szeretnének gondoskodni. Az egyéni lelki felkészülésben segíthet dr. Michael Newton, amerikai pszichológus könyve, a Lelkünk útja címmel magyarul is megjelent, immár 4 kötetes munkája. Newton spirituális hipnoterapeutaként több ezer esetét dolgozta fel, nem törekszik az egyes vallások lejáratásra, viszont sokaknak nyújt lelki vigaszt.
2012. ápr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 ochomacho10 válasza:
Sokat gondolkoztam ezen,mert érdekes téma. Szerintem lelkileg fellehet készülni,viszont néha váratlanul jön.De az élet múlandó,ezen nem kell keseregni.Az,hogy meghalunk ez az élet rendje. Élj a mának,és tedd meg azt amit az életed utolsó napján tennél.Gondolj arra,hogy ez az utolsó napod,hisz minden egyes nap ajándék. :)))Énígy próbálok élni
2012. ápr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!