Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megtisztítani,...

Hogy tudnám megtisztítani, lecsendesíteni az elmém, és a lelkem? Hogy tudnám elűzni a rossz gondolatokat?

Figyelt kérdés
Folyton kavarognak bennem a rossz gondolatok. Gyakran félek, hogy megőrülök tőlük. Nem tudom szabályozni őket. Csak félelemmel töltenek el. Gondolom a meditációt erre találták ki, de nem tudom hogy kell.

2012. máj. 20. 09:16
 1/5 bdavid0815 válasza:
100%

Én szívesen leírom neked, hogy kell. Igen a meditáció erre van.


Folyamata: 1. a test nyugalomba helyezése: meditálhatsz ülve, állva, bárhogy ahogy neked kényelmes. A lényeg, hogy hosszabb távon mozdulatlan tudj maradni.


2. az elme nyugalomba helyezése: lágyan csukd be a szemed, nézz előre egyenesen 20-25 cm-re. Ne a fizikai szemeddel nézz azt csak tartsd egyenesen. Gondolati szinten koncentrálj oda.


Az elme továbbra is kavarogni fog jobban mint eddig. Szükséges mondani néhány szót hogy eltereld a figyelmed a gondolatokról. Pl:. szeretet,béke,fény


Nem kell erőltetni semmit.


Próbáld ki!


Várom a véleményed!

2012. máj. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a filmet és vedd meg a könyvet is, nekem sokat segített.


[link]

2012. máj. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2012. máj. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Találj egy hobbit, amit szívesen csinálsz, az majd eltereli a gondolataid. És ha még jól is érzed magad, és érdekel, már nem fogsz állandóan rosszakat gondolni.
2012. máj. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen a hobbi nagyon jó ötlet. Nyomjad ezerrel, égesd az életet ahogy csak bírod, a lehető legjobb értelemben. Én amikor ez volt a bajom, akkor az Önelemzés c. könyvet használtam napi pár alkalommal akár csak pár percre is, nekem nagyon jól működött.
2012. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!