Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért történik ez? Mit jelent?...

Miért történik ez? Mit jelent? Ha meghúzom magam akkor nem érzem jól magam, ha kiadom magamból akkor meg valami rossz történik.

Figyelt kérdés
Világ életemben törekedtem a jóra. Mindenki kihasznált, lenézett stb. Az utóbbi időben már nagyon belefáradtam mindenben. Semmi jó nincs az életemben, sehogy nem alakul jól az életem hiába küzdök. SŐT! Ha fel merek szólalni a rossz ellen, vagy az ellen hogy valami fáj akkor történnek a dolgok. Szóval amíg nem teszek semmit, meghúzom magam, bólogatok akkor minden megy a meleg lábvizes életben. VISZONT, ha ki próbálok kiállni magamért akkor olyanok történnek, hogy elharapom a nyelvem, mellé nyelek, most például megmart egy darázs mert dühösen érveltem. Szóval nem tudom eldönteni, hogy azért történnek ezek mert a gonosz félbe akar szakítani hogy ne tegyem vagy azért hogy dur egy pofon kinek képzeled magad?!

2012. ápr. 11. 14:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a "büntetéses" szitukat te teremted magadnak. Az a korlátozó hiedelmed van ugyanis, hogy önzőség ha a saját véleményedet, nézetedet akaratodat akarod érvényesíteni, emiatt bűntudatot, és ilyen szitukat kreálsz magadnak.


Az igazság az az, hogy nincs "abszolút jó" és rossz sem.


Pl:

Küldök ezer euró adományt a vakok szövetségének. Ez jó vagy rossz?


Nyilván a vakok szempontjából jó. De a süketek szempontjából meg rossz, hiszen nem nekik küldtem!


Egyszerűen nem tudsz úgy élni, olyan döntéseket hozni, olyan véleménnyel lenni, hogy azt mindenki szeresse! Lehetetlen. Mindig lesz aki ellenérdekelt, és annak nyilván nem fog tetszeni.


Tehát akkor ennek tükrében, önző vagyok, ha elmondom a véleményem valamiről, vagy kiállok a saját érdekeim mellett? NEM! Mert ha TE nem állsz ki magad mellett, más nem fog helyetted!


A rossz hírem az, hogy ha már elég mélyen beette magát ez a hiedelem a tudatodba, erőfeszítés kell majd hozzá, hogy semlegesítsd. Erre a legjobb módszer hogy keress szándékosan ellenpéldákat! Ezek egy idő után megdöntik a korlátozó hiedelmedet, és el fognak tűnni a tapasztalatodból az ilyen darazsas epizódok.

2012. ápr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!