Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek van pokol?

Szerintetek van pokol?

Figyelt kérdés

Mert szerintem nincs,ezt is csak az emberek megfélemlítésére találták ki.

A Bibliának a fele sem igaz,rengeteg benne a hazugság,a megtévesztés stb...



2012. máj. 29. 15:33
1 2
 11/17 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ez szerintem egy fülke,amit te magad kreálhatsz és táplálhatsz az elmédben!

2012. máj. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Napéjegyenlőség ***** válasza:

Létezik pokol. Vannak emberek, akik egész életüket a pokolként élik meg, hisz ez egy tudati szint, mint a mennyország. Buddhista tanok talán kilenc ilyen tudati szintet különböztetnek meg. Pontosan még nem tudom, de számosat biztosan te is megtapasztaltál azok közül.


A Bibliát meg ne szidd! Ne kövesd azoknak a példáját, akik szó szerint veszik minden mondatát, és még azt is félremagyarázzák. És erősen kétlem, hogy te valaha is a kezedbe vetted azzal a céllal, hogy megértsed. Nem mintha sok esélyed lenne rá, ha nem az eredetit olvasod, sok sok segítséggel, hogy megértsd a kifejezéseket, hisz az egy más korban íródott, hiába írták át, formálták az évszázadok során. És mert egy könyvet emberek kifosztására, megnyomorítására használtak fel, az még nem a könyv bűne, ezt se feledd.


Ha mondjuk 39-40 fokos lázad van, ég a tested, nem bírsz mozogni, mindened fáj, és senki sincs, aki ápolna, az nem olyan, mintha a poklot élnéd meg?

2012. máj. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Valóban igazatok van,soha nem olvastam el végig a Bibliát,de nem is nagyon érdekelt.

Nem vagyok hívő,de hiszek Istenben.

Nem szidom a Bibliát,de szerintem a fele sem igaz.

2012. máj. 30. 10:37
 14/17 anonim ***** válasza:

A pokol egy másik dimenzió a fizikai fölött, ahová azok a lelkek kerülnek akik az életben nem tudták teljesíteni a feladatukat, ami egyénre szabott, és mégis egyetemes. Nem feltétlenül fortyogó láva meg egyebek, elég csupán az, hogy az embert a saját félelmei tartják rettegésben ott, hosszú-hosszú időn keresztül, de koránt sem örökké, mert újra leszületik.

Írt egy ember arról, hogy több dimenzió van, és mindbe az ember vetíti ki a valóságot. A fizikai dimenzióba működik a legerősebben a kollektív valóságtudat, ezért látjuk mind ugyanazokat a tárgyakat. Amikor az ember álmodik egy másik síkra száll ahol viszont a saját gondolatait képes kivetíteni, és azokat látja az ember álmában. Szóval a pokol is egy nagyon valóságos álom, rémálom, amibe a démonokat saját magad vetíted ki.

2012. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én már ott lemaradtam, hogy ha Jézus már rég mindenkit megváltott, akkor ugyan minek egy üres pokol? Jókora öngól ez a keriknél.
2012. máj. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2012. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 világvége1 ***** válasza:
Van pokol.
2020. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!