Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az állatok megérzik, ki a...

Az állatok megérzik, ki a rossz ember? (Érdekes szitu, többi lent)

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy egy embertől félnek az állatok?Az anyósomról van szó. Lehetne vicces is a helyzet,hogy azért mert anyós stb.

De képzeljétek el a következőt:

Elmentek vendégségbe,ahol macska volt. Apósomhoz dörgölődzött, dorombolt. Amikor anyósom simogatta, akkor fújt rá.

Nekünk papagájunk van. Ők se barátkoznak meg vele. Már amikor meglátják, akkor menekülnek tőle.


Gondoltam arra is, hogy túl erőszakos velük. Pl. a macskának lehet nem tetszett, hogy anyósom gyömöszölte volna, vagy a papagájaink se szeretik, ha nyúlkálunk hozzájuk,mert elvannak egymással.

Mondtam anyósomnak, hogy ne nyúlkáljon be a papagájokhoz, mert megrémíti őket, de meg se hallja, meg még neki áll feljebb.

Az állatok is ezt az erőszakos viselkedést érezhetik meg?


2012. jún. 12. 15:53
 1/9 gaaraati válasza:
Hát fogggggggalmam sincsen :D az-az igazság, de azért tippem van és szerintem nem azt érzik meg . Mert ha nem tetszek 1 állatnak valamiért pedig csak 2x találkoztam vele és hozzá sem nyultam és akkor is . Szal jó kérdést
2012. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ria6 válasza:
100%

Az állatok sokkal érzékenyebbek az ingerekre mint mi emberek, megérzik ha valki simlis ha valaki hazudik, ha nem szívből közeledik feléjük, ha fél töllük stb stb.

Valószínű hogy ezt az erőszakos én csak azért is megakarom simogatni dologot is megérezte a cica és ezért nem is ment hozzá, vagy valamilyen számukra negatív kisugárzást éreznek.

2012. jún. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érzik a negatív érzelmeket/kisugárzást. Nem igazán hiszek ebben a pszicho blablában, de tény, hogy aki hozzánk jön, és tudjuk róla, hogy nem stimmel vele valami, azt nem kedveli meg az állatkánk. Sőt, dobbantgat is a lábával. (Nyuszi az illető állatka.)
2012. jún. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

3-as, ez tényleg érdekes.


Anyósom szépen szól a papagájokhoz,amikor bejön, de mégis menekülnek tőle. Ezért volt nekem is fura.

2012. jún. 12. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok kiválóan olvassák a testbeszédet, és a szagok alapján is tudnak következtetést levonni valaki lelkiállapotáról. (A kutya bizonyítottan kiszagolja a hormonokat is). Van olyan macsek aki megérezte ki fog meghalni másnap.


Ezek alapján ítélik meg az illetőt, ha érzik, hogy valakinek a megnyilvánulásai önzőségre, erőszakosságra, akaratosságra utalnak, nyilván nem fognak odamenni hozzá.


Tudat alatt az ember is ezt teszi. Testbeszéd. Pl nem szólítasz meg valakit az utcán mondjuk segítséget kérni, ha az illető pl csúnyán néz vagy "nem szimpi" neked.

2012. jún. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik cicánk igen bizalmatlan idegenekkel, még a kezemből is kiugrik, ha idegen jön hozzánk. Még olyanokkal szemben is bizalmatlan, akik maguk is tartanak macskát és jó gazdik. Egyszer jött hozzánk egy látogató, először volt nálunk. Kimentem készíteni neki egy kávét, de előtte szóltam neki, hogy a cicával legyen óvatos, mert fél az idegenektől, de meg is karmolhatja, ha felé nyúl. Néhány perccel később megyek vissza a kavéval, hát az illető ott guggol a cica mellett, a cica meg kéjesen elnyúlva simogattatja magát és dorombol neki.


Mint kiderült, az illető szintén tart állatot (kutyát), régebben macskája is volt. De a cica más macskatartókkal szemben nem szokott ilyen bizalmas lenni. Szerintem ez úgy lehet, ahogy velünk emberekkel is. Van, akit már elsőre szimpatikusnak tartunk, és van, akit ellenszenvesnek, noha talán meg sem tudjuk magyarázni, miért.

2012. jún. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ma 17:37 Milyen aranyos történet:)
2012. jún. 12. 17:44
 8/9 anonim válasza:
attól függ miyen állat.... az okos állatok igen de mondjuk a halak soha... :DDDD
2012. jún. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
a halak is ilyenek... nekünk volt egy aranyhalunk akit meglehetett simogatni :D De sajnos nem mindenkinek engedte ezt, mint ahogy nekem se xI. Valószínűleg azért, mert én inkább kutyás vagyok, mint halas és ez kicsit látszódhatott rajtam, ezért inkább hagyott engem a kutya imádatommal :D A kutyánk is ilyen akit szimpatikusnak tart azt szereti és megbízik benne... az már más kérdés, hogy benne is megbíznak-e, mert ő egy rottweiler (nekem csak bucifejű xD)... de visszatérve a kérdésre szerintem is biztosan megérzik az állatok az ilyesmit :) Nekem mindig mondják, hogy ne féljek az állatoktól, mert megérzik :D...
2017. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!