Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A hallucinogén anyagok csak...

A hallucinogén anyagok csak véletlenszerű víziókat, képzelgéseket okoznak, vagy olyan dolgokat segítenek előhozni, amikre érdemes figyelni, mert bennünk vannak?

Figyelt kérdés
Előre vihet tehát a használatuk az önismeret útján, vagy csak mellékvágány?

2012. jún. 20. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A hallucinogén anyagokat olyankor használják, amikor a valóságot nem tudja az illető elfogadni, így álomvilág féleségbe menekülve tompítja el a valóságról szerzett emlékeit.
2012. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az is csak viszi a pénzt (az enyémet már 4 éve)
2012. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
csak random dolgokat
2012. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Antimod ***** válasza:
81%

Ez a kérdés éppen mostanában foglalkoztat.

Minőségileg semmiképpen sem hasonlítható egy halálközeli élményhez, de elképzelhető, hogy bizonyos szinten, bizonyos technikák segítségével hozzáférést biztosít magasabb tudathoz annak, aki használni tudja azt (pl. sámánok). Ez utóbbit azért mondom, mert állítólag antropológusokat megdöbbentette, hogy egyes természeti népek szinte mindent tudtak a távolabbi környezetükről is, miközben soha nem hagyták el a falujukat, és nem is volt kapcsolatuk a többi törzzsel.

2012. jún. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Theorba válasza:

Hát kérlekszépen igen ingoványos talajra tévedtél-tünk...

Már a valóság is annyiféle, ahányan vagyunk.

Leginkább közmegegyezés hoz létre valami "biztos" pontot.

De még ez nem biztosíték arra, hogy létezik.


Tán jól emlékszem(?) CIA / LSD kísérletek?

2012. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, ahogy 22:03, vagyis hogy fellebbent bizonyos jelképesen meglévő fátylakat, vagy méginkább kitágítja az érzékelésünket, és meglátunk olyan rétegeket az Universumból, amelyek amúgy a függöny mögött vannak.
2012. jún. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az átlag ember teljesen random víziókat lát, azaz annyiban nem random, hogy a meglévő fogalmi körébe tartozó dolgokat torzítva és kitágítva. A sámánok régen tudták irányítani valamilyen szinten a vízióikat, így kapcsolatot tudtak teremteni a szellemekkel, vagy ha ebben nem hiszel, felfoghatod úgy is, hogy a vízióikat úgy terelték, hogy szellemeket hallucináljanak.

Előre nem vihet, csak zsákutcába, mégha megtanulod hogyan irányítsd a hallucinációkat, akkor is. Mert csak egy bizonyos szintig terjeszti ki és módosítja a tudatot, de a szer kereteit nem tudod átlépni, mert alaposan lekorlátoz. Ha tehát esetleg képessé válnál magasabb tudati szintek elérésére, akkor a szer nem engedne. Akkor is fennáll ez a hatás, ha épp nem használod, mert maradandó károsodást okoznak az ilyesmik.

2012. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk úgy, a hallucinogén anyagok az ajtókat kinyitják, és be tudsz nézni azokon, de a küszöböt átlépni nem tudod.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jún. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem random, csak éppen az információtartalom még jobban meg van keveredve mint sima álom esetén. Emiatt aztán kétes információkhoz juthatsz, sosem tudod, hogy csak a szer miatt van-e, vagy valami valós problémát stb jelképez a dolog. Könnyebb félreértelmezni az információkat.

Szerintem emiatt mellékvágány. Én is gondolkodtam ezen, de inkább a meditáció és a tudatos álmodás mint a kémia.

2012. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Történnek dolgok, az érzés benned van, de úgyse tudsz rájönni vagy szavakkal leírni, szóval előre nem visz szerintem.
2012. jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!