Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a szkeptikus...

Mi a véleményetek a szkeptikusokról? És a szkeptikusoknak az ezósokról?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Mindegyik megvan őrülve.
2012. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Valamiben mindenkinek hinni kell,ha másban nem,hát abban,hogy a másik téved:)
2012. júl. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez érdekes, mert egyik csoportba sem sorolnám magam. Vannak a fanatikus szkeptikusok, akik tényleg akkor sem hajlandók elgondolkodni bizonyos dolgokon, ha éppenséggel még a tudomány is megakad egy ponton. Meg vannak a "vérezósok", akik minden baromságot benyelnek, amit a youtube-ra kiposztolnak. Nekik meg pont azt nem tudod megmagyarázni, hogy hamisítás/csalás áldozatai lettek. (Azt gáz beismerni ugye...)


Ami közös mindkét szélsőségben az az elvakultság. Na abból viszont én nem kérek.


Én egy tanácsot adnék mindenkinek: Egészséges kételkedés! Ez mindkét oldara vonatkozik.

2012. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Vannak a fanatikus szkeptikusok, akik tényleg akkor sem hajlandók elgondolkodni bizonyos dolgokon, ha éppenséggel még a tudomány is megakad egy ponton."


Igazából őket nem is nevezném szkeptikusnak. Nem is szeretem, ha a szkeptikusság alatt valaki ezt érti.


Kérdező, te mit értesz szkeptikus és ezós alatt?

2012. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szkeptikus, aki nem hisz az ezoterikus és vallásos dolgokban amik a topicban felmerülnek. Van tudományos magyarázatuk mindenre amit más ezoterikus tanokkal és "hiedelmekkel" magyaráz.


Az ezós az aki azért teszi fel itt a kérdését mert hisz benne hogy csak paranormális magyarázata lehet a dolognak. Ha nem hinne nem itt tenné fel a kérdését és nem olyan válaszokat várna. Olyan válaszokat is vár nem "okoskodást".

2012. júl. 2. 16:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szkeptikus, aki nem hisz az ezoterikus és vallásos dolgokban amik a topicban felmerülnek. Van tudományos magyarázatuk mindenre amit más ezoterikus tanokkal és "hiedelmekkel" magyaráz."


Részben egyetértek, de valójában a szkeptikus az, akinél ez nem elsősorban hit kérdése. És tudományos válasz sincs minden megmagyarázhatatlan dologra. A szkeptikus inkább az, aki nem fogad el egy magyarázatot, inkább nyitva hagyja a kérdést, amíg számára elfogadhatót nem kap. És az elfogadható itt tudományost jelent. Én például nem utasítom el a természetfeletti magyarázatokat, de nem is fogadom el, mint kizárólagos választ. Ennek a szomorú következménye, hogy talán soha nem kapok bizonyságot, de inkább, mint hogy magamat csapjam be. Engem jobban fel is villanyoznak a nyitott kérdések, mint a készen kapott, de csak jól hangzó válaszok.


Ettől függetlenül nem nézem le a másik tábort, viszont azt nem értem, amikor valaki a tudomány eredményeit kérdőjelezi meg. A másik furcsaság, amikor a tudományos életben megszületett szakszavak kezdenek megjelenni pár hét/hónap után az ezoterikus oldalakon, teljesen kicsavart módon, összefüggéstelenül. Ez egyrészt mulattat, másrészt bosszant, mert csak a komolyság és alaposság látszatára hajt. (Még egyszer mondom, a tudományos szakszavakra gondolok.)

(Egy szkeptikus.)

2012. júl. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Antimod ***** válasza:

"Szkeptikus, aki nem hisz az ezoterikus és vallásos dolgokban amik a topicban felmerülnek. Van tudományos magyarázatuk mindenre amit más ezoterikus tanokkal és "hiedelmekkel" magyaráz."


Szeretik magukat szkeptikusnak nevezni, de valójában ők a materialisták. Ők abban hisznek (és ezt kiemelném), hogy csak az anyag létezik, minden más illúzió (pl. a saját tudatod is). Erre semmilyen bizonyítékuk nincs azon túl, hogy az anyag létezik, valamint vannak mérhető és jelenleg nem mérhető természettudományos jelenségek. A nem mérhetőek persze számukra nem léteznek (ezért nevezem a materializmust hitnek).


A szkeptikus éppen az "egészséges kételkedőt" jelenti (amíg azt meg nem győzték). Én is az voltam egy ideig, de kénytelen voltam bizonyos tényeket elfogadni, és így állást foglalni az általad felvázolt "vitában".


Egyébként az ezotériának rengeteg irányzata van (rengeteg baromság is sajnos), ezért nem kellene egy kalap alá venni a létező és a valószínűleg nem létező dolgokat.

2012. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő táborban vannak dilinyósok, meg normális emberek. Nekem semmi bajom sincs azokkal, akik számomra idióta dologban hisznek: mindenki magánügye az ilyesmi. Semmi baj sincs velük. A szkeptikusokkal sincs baj, amíg nem mennek el a bunkóság irányába. Azok a szkeptikusok is bosszantóak, akik direkt szemetelik teli a fórumot. De ha mindkét tábor kulturáltan adná elő a véleményét, akkor egyikkel sem lenne bajom.
2012. júl. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ez is egy megtapasztálási fázis meg az is.

egyébként meg van vezetve mindkettő.

2012. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"egyébként meg van vezetve mindkettő."

Mert el kell döntenie, mit fogad el, és mit nem? :)

2012. júl. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!