Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az a lélek? Létezik egyálta...

Mi az a lélek? Létezik egyáltalán?

Figyelt kérdés
Én szkeptikus vagyok, de nagyon érdekes a dolog. Semmivel nem tudják bizonyítani, de akkor mi fáj belül ha elárulnak, ha átvernek, becsapnak azok akiket szeretsz? Mitől lesznek bennünk ezek az érzések / lelki fájdalmak legbelül? Ezt is az agy kelti?

2012. júl. 10. 02:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hello.

Talán a Szív? főleg az Agyal kapcsolatos.


Szkeptikusként elégé ostoba vagy csak a Tankönyvet szentesítik(gúnyosan hogy ami le van írva az megváltoztathatatlan törvény...) és trollkodnak az spirituális témákban meg .


És majd a kérdések alapján mondod meg hogy van-e vagy nincs és akkor ha valaki szembe jön valaki veled hogy mégis van akkor meg hülyének nézed?

...


Tény hogy az emberek legnagyobb része ostoba .


...

Elnézést a ki oktatásért.Gondolom még kezdő szkeptikus vagy :D

2012. júl. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem létezik,de nem tudom hogy működik,miből áll stb,egyszerűen csak van.
2012. júl. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2012. júl. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem létezik egészen egyszerűen azért mert nincs szükség rá.Az emberi agy tökéletesen ellát minden funkciót.Az érzéseid,gondolataid,tudatod,személyiséged és minden ami te vagy kimutatható és behatárolható kölcsönhatások és kémiai reakciók folyamata az agyban.Maga a tudatosság az én-tudat ami lényegében te magad vagy a neuronok közötti kölcsönhatások és ingerület átvitelek összessége.Az agyban érzelmi idegpályák is vannak amik akkor aktívak(ez az aktívitás,elektromos inpulzus is könnyen kimutatható gépekkel) ha valamilyen érzelmet élsz meg.Ezért ha lenne lélek tulajdonképpen semmilyen funkciója nem lenne és hasztalan lakozna benned.
2012. júl. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hülyén fog hangozni, de ha az embert a számítástechnikához hasonlítanánk, akkor a testünk a hardver, a lelkünk pedig a szoftver.
2012. júl. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A tudat. És létezik.
2012. júl. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem létezik egészen

egyszerűen azért mert nincs

szükség rá."


Ha valóban nincs tudatod, mert a te agyad "tökéletes", akkor hogy írtad meg ezt a választ?

2012. júl. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Antimod ***** válasza:

"Nagyon hülyén fog hangozni, de ha az embert a számítástechnikához hasonlítanánk, akkor a testünk a hardver, a lelkünk pedig a szoftver."


Szerintem jó hasonlat, mivel a szoftver elpusztíthatatlan. Az adathordozó, amin rajta van, igen, de maga a kész szoftver nem az. A hardver pedig - mint tudjuk - nem örökké tart, és bizonyos dolgok cserélhetők benne, amíg tönkre nem megy az egész.


Az érzelmeket az agy kelti, de nem mindegy, mi az eredője, valami ugyanis irányítja az agyat, mit tegyen. Ez a valami pedig a tudat.

2012. júl. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"szoftver elpusztíthatatlan. Az

adathordozó, amin rajta van,

igen, de maga a kész szoftver

nem az."


De a számítógépes szoftverhez hasonlóan, az emberi tudat is megfertőzhető. Főleg azzal a sok szennyel történik ez, amiket a tömegkommunikációs eszközökön keresztül ömlesztenek. De ide tartoznak az iskolában tanult hazugságok is...

2012. júl. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Antimod ***** válasza:

"De a számítógépes szoftverhez hasonlóan, az emberi tudat is megfertőzhető."


Valóban jó hasonlat, de csak a szoftver telepített változata, maga a megalkotott algoritmus (elvont értelemben) nem.

2012. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!