Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Segitség! Mit csináljak, hogy...

Segitség! Mit csináljak, hogy ne érezzek?

Figyelt kérdés
Szóval az van,hogy nem akarom többet érezni az érzéseket,ki akarom kapcsolni,mert már nem birom tovább...Van erre valami meditáció vagy valami más?

2012. júl. 12. 01:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Szedjél SSRI-t, az antidepresszáns. Tuti nem fogsz érezni utána semmit sem. Zombi leszel. De utána már ne sírj, hogy nem akartad, mert nincsen visszaút.
2012. júl. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Inkább adjunk konstruktív ötleteket.


Mondjuk, hogy a meditációt s egyebet ne arra használd, h kiiktasd az érzéseid, hanem hogy meggyógyítsd őket. Az ember arra született, hogy éljen és érezzen, az kizárt, hogy maga az életed ennek keresztbe akarjon tenni. Egy verzió van, hogy meg akar erősíteni, próbára tenni, akármennyiszer és akármilyen keményen. De mint ahogy mindenki az életre született, azzal értelemszerűen az életének a része a kötelező győzelem, nem feltétlenül a "csaták" megnyerése, hanem a "háborúé".

Tessék rendbe tenni magad lelkileg, dobj el magadtól mindent és mindenkit, ami fájdalmat okoz, és lépj tovább. Ne saját magad érzéseid iktasd ki, hanem a zavaró környezeted - te vagy az origó. :)

Sry, hogy hosszú és elvont voltam, de gondolkozzál el ezen.

2012. júl. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ahha, nálam is így kezdődött 16 éves koromban. összejött minden, örökké rossz kedvem volt, elkeseredett voltam,, lelki fájdalmaim voltak. Elegem lett. elhatároztam, hogy "kikapcsolom" az érzelmeimet. ez olyan jól sikerült, hogy már lassan 4 éve ugyanebben a helyzetben vagyok. Illetve nagyon ritkán találkozom olyan emberekkel, akik ideig-óráig ki tudnak rántani ebből az állapotból. De kevesen veszik a fáradtságot, mivel általában nem igyekszem az emberek kedvében járni, fölösleges felszínes beszélgetéseket folytatni, ezért eléggé tartanak tőlem, illetve nagyképűnek arrogánsnak tartanak. De már ez sem érdekel. Aki nem hajlandó alaposabban megismerni, az nem is érdemes rá:) (na, ez tényleg arrogánsra sikeredett).


De visszatérve az alap szitura. Inkább próbáld megoldani a problémáidat valahogy. Nem jó, ha annyira rideg vagy, hogy képtelen vagy érezni. Nagyon nem. később rájössz erre, de lehet, hogy addigra túlságosan belesüppedsz a zombi állapotba, és nem tudsz változni.

19/L

2012. júl. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Smartguy86 ***** válasza:
Barátom, te aztán igazi idióta vagy. A problémákat meg kell oldani és akkor talán becsülni fogod valamire magadat. A meneküléssel csak állandósítod a nyomorodat. De ha neked ez kell, akkor hajrá.
2012. júl. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Komolyan még az olyan válaszokat is,hogy öljem meg magam :D Na mind1.Tudjátok az itt a gond,hogy ezeket a gondokat már nem lehet megoldani...De hallgatok rátok nem kapcsolom ki az érzéseimet,de azért kicsit kőszívűbb leszek,mert kihasználják a jószívűségem és csak fájdalmat okoznak nekem.
2012. júl. 12. 12:04
 6/10 Smartguy86 ***** válasza:
Ha kihasználnak, az azért van, mert te azt akarod, hogy kihasználjanak. Addig is figyelnek rád. Az önfeláldozásod okát keresd meg és iktasd ki az életedből azokat a gondolatokat, amik saját magad ellen irányítják minden tettedet.
2012. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meditatív állapotot eleve csak úgy lehet elérni hogy kizársz minden érzelmet gondolatot és testi érzékletet. Tartósan kizárni nem lehet, elnyomni meg nem tanácsos, mert ez olyan mintha elkezdenél egy lufit tölteni vízzel. Ki fog durranni, és az nagyon sz*r lesz. Kipróbáltam.
2012. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tényleg túl kellene menned ezeken a dolgokon. TÚL MENNI azt jelenti, hogy elfelejteni.

Mindenre azt mondani: Nem érdekel, nem számít. Ha hinnél Istenben, jobb lenne. Mindenre azt mondanád: Isten így akarta. Vagy ha ezoterikus lennél, azt mondanád: ezt hozta a karmám. Így kellett történnie. És minden esetben: "Ezt is megtanultam. Elmúlt. Léphetek egyet fölfelé."

2012. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja, a vallás nagyon jó dolog. ringasd magad üres illúziókba, amitől azt hiszed, hogy jobb, pedig nem is.
2012. júl. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meditációval időlegesen ki lehet iktatni. Amúgy meg ne foglalkozz vele, gondolj rá úgy, hogy ez csak egy érzés.
2012. júl. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!