Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditációval milyen szintű...

Meditációval milyen szintű vizuális élményeket lehet előidézni?

Figyelt kérdés

Foglalkoztam egy ideíg tudatos álommal, de miután több technikát is kipróbáltam, és egyszer sem ébredtem tudatomra az álmomban, inkább leállítottam a próbálkozást. Az elején csak szórakozásra akartam használni, komolyabb céljaim nem voltak vele. Itt jött az az ötlet, hogy ha erre a célre a tudatos álom nem jó, akkor mi van a meditációval ? Biztos vannak ezen a téren tapasztaltabb emberek, akik már próbálták erre használni. Arra gondolok, hogy létrehozok egy saját tudatommal formált világot, és azt csinálok amit akarok. Ha van ilyen, akkor megtudnátok mondani hogy milyen kulcsszavakkal érdemes rákeresni, esetleg milyen oldalakon nézzek utánna ?

Előre szólok: semmi ezotérikus hülyeséget sem szeretnék elérni a meditációval, tehát nem ilyesmi tartalmakat keresek, hanem olyat, ahol tudományosan magyarázzák el a dolgokat.



2012. júl. 14. 08:34
1 2
 1/13 Tom Benko ***** válasza:
Vizuális élményeket nem igazán lehet előidézni.
2012. júl. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia


olyan szintű élményeket élsz meg és látsz mint a valódi életben


ha egy világot felépítesz meditációban akkor az megvalósul a valóságban is


engem pl nagyon zavart a sok szemét az út mellett, ami a házunk és a lányom sulija közötti részen volt, zsákszámra dobálták oda a cuccost. elkezdtem meditációban megtisztítani, vizualizáltam oda emberkéket akik takarítanak, kb féléven belül nem hogy kitakarították azt a részt, hanem új árkot ástak és újra burkolták az utat, tehát több energiát tettem bele, mint amennyi a tisztításhoz kellett volna :-)


meditációt két embertől tanultam

Gyurkó Zsolttól


[link]


és Huszti Sanyitól


[link]


sok sikert :-)

2012. júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2: Köszi az oldalakat, majd átnézem őket. Ez a valóságban megvalósulós dolog már kicsit ezoterikusan hangzik, ezt azért szeretném elkerülni :) Nekem erről az a véleményem, hogy amit én képzelek el, az csak rám, és az én tetteimre lehet hatással. Ennek még nem jártam utánna és nem is fogok, de már láttam egy filmet az agykontrollról (Titok c. film), ezért ahoz tudnám legjobban hasonlítani. Ha az én "felfogásommal" nézem, akkor azt mondom hogy ez téged formál, tehát környezet tudatosabb leszel tőle, negatív hatása így sincsen. Ettől függetlenül nyílván nem fogok lövöldözni, és betonba fejest ugrani :)

Nem tudom hogy mennyire van köze a meditációhoz, de elalvás előtt sokszor észreveszem, hogy amire gonsolok, azt erőteljesebben képzelem el. A képzelt kép ilyenkor nem annyira homályos mint akkor, amikor nap közben próbálok elképzelni valamit. Ehez mennyire hasonlít a meditáció ?

2012. júl. 14. 09:29
 4/13 anonim ***** válasza:

Internetes böngészés közben nagy marhaságokba is belefuthatsz.

Inkább az Agykontrollt javaslom.

2012. júl. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Gyáva Oroszlán: az internet televan marhasággal, és szerintem elég jól el tudom határolni a marhaságot az értékes információtól. Az agykontrollal kapcsolatban is biztosan vannak "marhaságok" a neten. Nincs olyan téma ami ezalól kivétel lenne. Nem akarom hogy ebben a kérdésben vitassuk meg az internet megbízhatóságát...
2012. júl. 14. 09:35
 6/13 anonim ***** válasza:
Rendben, sorry...
2012. júl. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utólag elolvasva a saját válaszomat azt vettem észre, hogy túl erősre sikerült. Bocsi, nem akartam ilyen mérges választ írni, csak leírtama a véleményemet :)
2012. júl. 14. 10:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is.

Mert kérdeztél :-)

2012. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hipnagóg hallucinációt biztosan, ezen kívül szerintem csak akkor lehet haluzni ha beképzelsz dolgokat. Ez utóbbi valószínűleg nem túl egészséges dolog. Ugyanakkor vannak vizualizációt javító gyakorlatok a neten azok talán segíthetnek.

www.tudatos-alom.hu néz körül itt valószínűleg tudnak tanácsot adni tudatos álmodás témában.

2012. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%

nem tudsz meditációval semmilyen vizuális élményeket előidézni. Ha meditálsz, jobban fogsz tudni koncentrálni, és így jobban el tudsz képzelni valamit. De attól még az képzelet marad.


A tudatos álom működik, nekem kb 2 hónaponta egyszer magától van.Viszont meggyőződésem hogy a mindennapos tudatos álom valamilyen formában káros, szóval ezt se javasolnám.

2012. júl. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!