Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy megérezzük,...

Miért van az, hogy megérezzük, ha néznek, figyelnek bennünket?

Figyelt kérdés
Ha az utcán nézek valakit, egy idő után megfordul és rám néz, mert megérzi, hogy nézem. Olyankor is, ha napszemüvegben vagyok és észre sem vehetné, hogy őt nézem. Vagy mikor alszunk vagy becsukjuk a szemünket és néznek akkor is megérezzük. De hogy?
2012. júl. 23. 09:13
1 2
 1/11 Antimod ***** válasza:
92%

Ez az egyik jelenség, ami a tudomány szerint nem létezik, mégis van. :)

Valószínűleg az ESP, vagy pedig a telepátia valamely formája. Hiszen akit nézel, annak "üzened", hogy nézed, mert rá koncentrálsz. Egyébként én is szoktam tesztelgetni, nem mindenkinél működik, de sok esetben igen. (Sokkal többször, mint hogy véletlennek lehessen minősíteni.)

2012. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ha valakire ráirányítod a figyelmedet, azt érzi meg, nem konkrétan azt ha nézed. Csak amikor nézed, látod a válaszreakcióját, és az illető is meg tudja állapítani a felé irányuló figyelem forrását. Az elmének is vannak érzékszervi funkciói, ez azokkal állhat kapcsolatban.
2012. júl. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na és ha nem működik akko vajon miért nem?
2012. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Antimod ***** válasza:

"Na és ha nem működik akko vajon miért nem?"


Valószínűleg nem mindenki fogékony rá, és nem is mindig. Szerintem ha nagyon lefoglalják a gondolatai vagy más impulzus, akkor ez az "áramlás" kiszelektálódik a figyelem központjából. Ugyanúgy, mint ahogy azt sem hallod meg feltétlenül egy tömeg mellett elhaladva, ha a neveden szólítanak, és akkor sem, ha nagyon elbambultál.

2012. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyszer gyerekkoromban, még a mobiltelefon-korszak előtt a buszon ültem, láttam apámat az utca másik oldalán, nagyon néztem, szugeráltam, hogy nézzen már oda, hogy lássa, indulok hazafelé. És ő megérezte, mondta is, hogy szinte tudta, hogy a busznak melyik része felé kell néznie. Ez a téma akkor nagyon foglalkoztatott, sokat kérdezősködtem és általában azt a választ kaptam, hogy csak azoknak tudunk így "üzenni", akikkel valamilyen kapcsolatban vagyunk, vagy rokonok vagy barátok. Egy vadidegent nem tudunk úgy és addig nézni, hogy érezze.
2012. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
ijen nincsen.
2012. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Antimod ***** válasza:
100%

"akikkel valamilyen kapcsolatban vagyunk, vagy rokonok vagy barátok. Egy vadidegent nem tudunk úgy és addig nézni, hogy érezze."


Ez teljesen logikus, de a tapasztalaim mást mutatnak. Sokszor sikerült már ez teljesen vadidegenekkel is, de biztos kisebb arányban sikeres, mint rokonnal, baráttal.

2012. júl. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak egy példa: a múltkor úgy jártam, hogy a pékségben az eladólány a pékekkel beszélgetett hátul, nekem háttal, én ott álltam a pultnál, szugeráltam, hogy nézzen már oda, hogy ott vagyok, vevő vagyok, nem ment... Csak a "halló"-zásra figyelt fel. Én így szoktam járni "idegenekkel". Az #5-ös voltam.
2012. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha eleve olyan természet hogy ha valami nem érdekli azt kizárja a figyelme köréből, akkor akár papírgalacsinnal is dobálhatod, azt is le fogja sz*rni, nemhogy a szuggerálást. Ennek a működése is sok mindentől függ: a te akaraterődtől, és gyakorlottságodtól, attól hogy az illető valamire összpontosít e, vagy éppen szabad a figyelme, és attól is, milyen beállítottságú az illető. A zárkózott embereket nehezebb szuggerálni, viszont hamarabb megérzik ha figyelik őket, mert gyakrabban figyelik a benyomásaikat. A kifelé élő ember ezzel szemben annyira szétosztja a figyelmét a környezetében, hogy a benyomásaira nem is figyel, viszont könnyebben szuggerálható, mert nincs tudatában a saját gondolatainak és érzéseinek. Azok csak átvillannak rajta, gyakran észre sem veszi.
2012. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez az Ori műve!! Legyen áldott az Ori!
2012. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!