Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért érezzük ha hátulról...

Miért érezzük ha hátulról figyelnek? Mért van ez? Ez valami képességnek számít, vagy ez mindenkiben megvan?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha valaki mögötted jön és nézi a lábadat , te tudod hogy néz vagyis érzed.
2011. nov. 10. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Telepatikus tulajdonság, agyhullámok stb.
2011. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Üldözési mánia.

Szerencsétlen hátul gyalogló mit nézzen? Oldalt a házakat, a kerítéseket? Nemhogy a lába elé kellene, hátha kutyagumi van előtte, vagy jön szembe valaki, akibe nem kellene beleütközni.

2011. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem erre gondol, nem kell rögtön pattogni. Egyébként én arra is felkelek, ha valaki áll az ágyam felett némán.
2011. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindig van valami a szemed sarkában.
2011. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

utolsó három válaszoló :))

köszi a válaszotokat imádlak titeket:D:D <3

(elsőnek tényleg köszönöm:))

2011. nov. 10. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:
hallod h jönnek mögötted, v látod periférikusan kb 0,5 másodpercre. szal csak tudatalatt érzékeled, de ez elég ahoz h tudd...
2011. nov. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bloody Bory válasza:

Szerintem nem különös. Bár egyesek biztos belevisznek valami természetfeletti magyarázatot.

Én azt mondom: evolúció. Amikor még nem hordtunk ruhákat, nem jártunk ilyen biztosan két lábon és nem a Tecsóból szereztük be a heti kajánkat, akkor még eléggé oda kellett figyelnünk, hogy ki/mi jár a nyomunkban. Szóval ez a tulajdonság szükséges volt a túléléshez, és tulajdonképpen ez az érzés nem is egy érzékszervednek köszönhető, hanem többnek együttvéve: hallás, a bőr hő(a mögötted lévő emberé) és nyomásérzékelése(pl. fuvallata a mögötted járónak)(az általános iskolás könyvekben ezek röviden tapintás néven futnak), az általános figyelem(mert mindig figyeljük, mi történik a környezetünkben).

Szóval még ha nem is tudatosan, akkor is az alapvető érzékszerveid fogják fel az ingereket, és alakítják olyan jellé, amit ősemberként még veszélyforrásként értelmeztünk, ma Homo Sapiens Sapiensként meg már üldözési mániának, vagy természetfeletti megérzésnek.

Ennyi a dolog rejtélye :)

2011. nov. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 simmistric válasza:
1/7. Az más amiről te beszélsz. Én is vagyok úgy hogy érzem valakinek a tekintetét, főleg olyanoknak akik nézés közben erősen koncentrálnak. Ha ilyet érzek, még egy tömegben is egyből pont arra az emberre nézek rá, aki figyelt. Még akkor is ha nem is ismerem az illetőt. Ez energia.
2013. jan. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!