Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van olyan dolog az Ezotériában...

Van olyan dolog az Ezotériában, ami valós is?

Figyelt kérdés
és nem cáfolták meg?
2012. júl. 26. 17:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Nincs. Egyiket sem tudták még hihetően bebizonyítani.
2012. júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
13%

Valszeg minden !


Még nem tart a tudomány ott, bár a kvantumfizika már ismeri azt hogy az anyagot a tudat irányítja. A fizikai világunk úgy alakúl ahogyan a tudatunkkal alakítjuk, ezt ismeri a mai kvantumfizika, még a részecskéknem sem mindíg léteznek, na erre mit lépsz ?


A telepátia már bizonyított ! http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__parapszichologia__28..

2012. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Jogos, erre nem is gondoltam, hogy a telepátiát is ide soroljam. Van valami benne, ami valós dolog is lehet.
2012. júl. 26. 18:47
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

"bár a kvantumfizika már ismeri azt hogy az anyagot a tudat irányítja."


Erről légyszi mutass nekem egy cikket. Én még sehol nem hallottam olyat h a tudat irányítaná akármit is.


"még a részecskéknem sem mindíg léteznek, na erre mit lépsz ?"


Ha ezt most úgy akartad írni, h bizonyos részecskék néha nem is léteznek, az igaz. De annak semmi köze az ezotériához. Mondjuk nem is írtad h ahhoz lenne köze, mielőtt még betámadnál:) Vannak olyan részecskék, amelyek a másodperc milliomod része alatt születnek, és tűnnek el. Van amelyik egyszerre létezik 2 helyen ugyanabban az időben.

Sokan szeretik összekeverni a kvantumfizikát és az ezotériát. Kutatások szerint a fekete lyukak eseményhorizontja közelében léteznek főleg ilyen részecskék. A hadronütköztetővel ha jól tudom bizonyították is.

Szal ez nem tudati irányítás, hanem "egyszerű" kvantumfizika. Nem akarok okoskodni, mert nem vagyok fizikus, de rengeteg olyan műsort/könyvet lehet találni, ami elmagyarázza hogyan is működnek ezek a részecskék. Semmi közük az ezotériához:)


A kérdésre válaszolva: Vannak akik elhisznek mindent, és valósnak tartják az egész ezotériát, vannak akik egyáltalán nem hisznek belőle el semmit, és vannak akik egy részét elhiszik, más részét nem. Mivel senki sem tud bizonyítékot mutatni egyik verzióra sem, ezért a kérdésedre egyenlőre nem kapunk reális választ:)

2012. júl. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ott van az a kétréses elektroninterferencia kísérlet, amikor az elektron ha részecskeként ütközik az ernyőre akkor is hullámképet ad ki, vagyis tudja hova kell ütköznie és az összes elektron tudatosan egy adott helyre megy. És ugye az ismert hogy tudatosan mérés végzése által befolyásolhatjuk a komplementer kvantumállapotát egy fényévekre levő másik részecskének az azonnali távolbahatással.


Írd be hogy kétréses interferencia, bár magyar anyagot nemigen találsz hozzá. Meg kell tanulni angolúl.


Az hogy a részecskék nem mindíg léteznek, azt jelenti hogy szó szerint az össues részecskénél, nem virtuálisnál hanem már egy elektron protonnál is fellép ezen jelenség. Azaz van olyan pillanat amikor nincsen is és a mi tudatos mérésünkkel változik azzá amivé akarjuk, mert úgy mérjük meg. A határozatlansági reláció szerint nem vesz fel egy részecske egyszerre minden fizikai értéket.

2012. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
9%
Én nem hiszem , hogy lenne bizonyitott tény az ezotéria világából!Szellem, démon és kis társaik csak kitaláltak ez tutti! Telepátia? Talán lehetséges! De nincs bizonyitva!
2012. júl. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Won ***** válasza:
21%

Semmit nem cáfoltak még meg!!!!!!!!!!!

ÉS NEM IS FOGNAK!

2012. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Won ***** válasza:
30%
Persze nem mondom, hogy nincsenek csalások, de ettől még nem az ezotéria válik hiteltelenné. Semmit nem romboltak még le kutatásokkal.
2012. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem meg cáfolni kell! Hihetöen bizonyitani! Ès az nem törtènt meg!
2012. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Mai használatban szerintem az ezotéria egy megközelítési módszer. Olyan megközelítési módszer ami kvázi légbőlkapott gondolatokkal, kifejezésekkel operál különféle területeken. Pl.: a meditációnál van mindenféle, csí keringető, harmadik szem kinyitó, dns variáló. Ezekhez ezos hozzáállás kell azonban a meditációt tudományosan is vizsgálják, ahogy sok más jelenséget is.
2012. júl. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!