Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hitler hogyan függ össze az...

Hitler hogyan függ össze az okkultizmussal?

Figyelt kérdés

2012. aug. 15. 16:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Visszatért a régi germán rúnaírás használatához.

Az SS jele például két szig rúna, ami szimplán a győzelmet jelenti, így, duplán viszont a legyőzhetetlenséget.

2012. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem kifelejtettem: Ennek mágikus erőt tulajdonított és azt gondolta, hogy ezzel növeli az ütőképességet, de egész biztos jó hatása volt a morálra.
2012. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Emellett a horogkeresztet is átemelte a keleti kultúrákból ahol ez Napszimbólumként és körforgást szimbolizáló jelként volt ismert. A siegel rúna, amint azt az előttem szóló mondta erőt, és emellett Napot is jelentett, fényt, győzedelmességet. De nem merült ki ebben Hitler okkultizmushoz fűződő viszonya, ugyanis asztrológusok és okkultisták dolgoztak neki, közülük a legismertebb Rudolf Steiner, akinek az antropozófiai elméletét használta fel a fajelmélete támogatására. Emellett valószínűsíthető hogy volt köze a kabbalához, és kabbalistákhoz, ugyanis Hitler anyja zsidó származású volt, és a zsidóság anyai ágon öröklődik. Hitler vezérkara is javarészt zsidó származású emberekkel volt feltöltve, kabbalista pedig csak olyan zsidó férfi lehet, aki betöltötte a harmincadik életévét(vagy harmincharmadikat, nemtudom, lehet keverem).

Krisztus ereklyéi után is kutatott, így a lándzsa után mellyel ledöfték, a szegek után mellyekkel a keresztre szegezték, a kereszt fáját tartalmazó relikviákat, és a szent grált is kereste. Emellett persze vannak mindenféle elvadult mendemondák démonidézésről, meg boszorkánymesterek felbérléséről, amikre manapság számítógépes játékokat alapoznak, de erre nincs bizonyíték. A többi viszont valós eset, tehát tényleg használta a fent említett okkult szimbólumokat, és tényleg kutatott az ereklyék után. Mivelhogy a célja, és a módszere is beteges volt logikusan bukásra volt ítélve.

2012. aug. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hmm... érdekes. Köszönöm!
2012. aug. 15. 18:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Van egy érdekes könyvem,ami kifejezetten erről szól.Ha érdekel téged,akkor megkeresem és leírom a szerzőt meg a címet.Most fejből nem megy.
2012. aug. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Van konkrétan egy olyan című könyv hogy Hitler és az Okkultizmus. Nem tudom mennyire hiteles, mert nem olvastam, csak értékesítettem.
2012. aug. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az enyém talán: okkultizmus a harmadik birodalomban.De nem vagyok benne biztos.Sajnos otthon van én meg most nem ott.Majd megnézem.Jó könyv...kb 600 ft volt,ezt tudom.
2012. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*mágia és okk. a 3. b-ban
2012. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi. le tudom tölteni. :) Csak most nem lesz annyi időm elolvasni...de tervezem. ;)
2012. aug. 15. 19:28
 10/14 anonim ***** válasza:

Két könyvről tudok: Mágia és okkultizmus a III. Birodalomban és A végzet lándzsája.

Nagyon érdekes mindkettő, már-már sci-fibe illő miszticizmussal, ennek ellenére nem mondom, hogy alaptalan, főleg miután néhány ilyen dologról pár éve a tévében érdekes dokumentumfilmeket is láttam. Az SS-nek külön az okkult jelenségekkel, az árja faj eredetét kutató, precízen megszervezett osztálya is volt Ahnenerbe néven.

2012. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!