Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Valaki megmagyarázná, hogy...

Valaki megmagyarázná, hogy egy átlagos ember az élete nagy részét, miért tölti munkával?

Figyelt kérdés

Vagyis általában az ember 5 napot dolgozik,megesik hogy még tulorázik is,az még elvesz töle pár napot,vagy orát.Mást nem csinál csak pénzt keres.Jobbik eset,ha talál is...

Miért nem tölthetjük az életünket kellemesebben?Vagy kellemesebb emberek társaságában.Miért szol munkárol az élet?Azért jönne a lélek a világra,hogy dolgozhasson,pénzt keressen,megélhessen?



#munka-élet
2012. aug. 28. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, de a létfenntartáshoz szükséges dolgokat csak munka árán szerezheti meg az ember(néhány ingyenélő kivételével persze). Régen közvetlenül az élelmet termelte meg magának és másoknak az ember, most egy fiktív közvetítő közeg lépett közbe, a pénz. Ezt azért volt fontos beiktatni, mert az értéke manipulálható, ellenben a valós értékű termékekkel, mint az élelem, a víz, és a nyersanyagok. Így azon kevés ingyenélő is képes hozzájutni a számára elengedhetetlen,(és persze a luxus-) árucikkekhez, amihez valójában csak munkával juthatnának hozzá. Emellett a pénz közbelépésével létrejöhettek olyan életformák, ágazatok, amelyek nem termelnek létszükségű dolgokat, mint például a manager ágazatok, és minden szellemi tevékenység. Igaz hogy sok szellemi tevékenység jótékonyan hat a termelésre, de a szellemi tevékenységet űzők a pénz nélkül nem jutnának hozzá a létszükségleteikhez. Ebből pedig szépen elburjánzott mindaz, ami ma tapasztalható: a pénz értékét csökkentik(mesterségesen) így egyre több munkát kell végezni, hogy ugyanazt a mennyiségű dolgot meg tudd szerezni, amiből élhetsz. A különbözet, tehát amivel az értéket csökkentették pedig a kevés kiváltságost gazdagítja.
2012. aug. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát, így valahogy. A szerencsésebbek vagy okosabbak persze olyat választanak, amit szeretnek is.
2012. aug. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert az alapvető létfenntartáshoz pénz kell, ahhoz pedig munka.
2012. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De egyébként akkor is ez volt az élet rendje, amikor nem létezett a pénz.

Ha elültetek egy tábla kukoricát, azt meg kell kapálni stb.

Tehát akkor is munkával töltötték az emberek az idejüket, csak nem pénzért.

2012. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Én most megmondomneked : Hogy ne legyen ideje & energiája, lázadni a rendszer és hatalom ellen !.
2012. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ez engem a mai napig érdekel,és jó kérdés grat.;),de nincs más megélhetés,csak a meló,másképp az emberek is lefognak nézni milyen naplopó aki nem melózik

legjobb esetben a lottót nyerni lenne a legjobb és akkor no problem

2012. aug. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezen én is szoktam gondolkodni. Szerintem az embert nem erre termették meg. nem vagyok isten hívő, csak most így fejeztem ki magamat. Szóval szerintem ez, hogy az ember örökké dolgozik ez nem jó. nem erre vagyunk kitalálva. Teljesen elveszítjük a természettel a kapcsolatunkat. Régen is dolgoztak az emberek, de valahogy jobb lehetett az éltük. Nem voltak úgy bezárva mint a mai munkás aki egy irodába vagy egy gyárba robotol vagy éppen egy építkezésen van egész nap. Nagyon irigylem azokat akik a természetben lehetnek vagy valami ősi mesterséget PL: kovácsolás ilyesmiket űznek. Én hétfőtől-péntekig 8 órába dolgozok és minden hétvégén egy napot 12be ha éjszakás vagyok akkor 7 éjszakát megyek ugyan így.
2012. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 x) ***** válasza:

Most először kivételesen egyet értek Kis Coffos válaszával. Elhitetik veled hogy az nem jó élet ha egy csendes kis házikóban laksz a saját nyugalmadban, sz@rva a világra. Elhiteti veled a média hogy kell neked az az új 3D tv, hogy szükséged van a legújabb kondigépre, hogy aki nem az állambácsinak dolgozik az egy senki, hogy ahelyett hogy lenne egy csendes, szép házad vegyél a rendes házad mellé egy tengerparti nyaralót. És ahhoz hogy ezeket a dolgokat megvehesd pénz kell, amihez dolgozni kell. A munkához meg idő kell. És ha hullafáradtan délután 5-6 felé beesel az ajtódon akkor még véletlenül sem fog eszedbe jutni hogy "hé, gondolkodhatnék azon hogy hogyan kéne átszervezni az államszervezetet." vagy hogy "ahelyett hogy még 80 féle szemránckrémet gyártunk, építhetnénk egy hűtőházat az afrikai éhezőknek".

A mai világ próbálja elérni hogy az embereknek ne legyenek saját gondolataik. Mondjuk nézzünk meg egy kisgyereket. A szülei 3 éves koráig arra tanítják hogy "jól van fiam szaladgálj szépen" meg "úgy van mondd szépen amit szeretnél" erre bemegy az óvodába és az az első amit megtanul hogy ülj le és kuss mert most meseolvasás van. Ezt az iskolában is megerősítik, hogy nehogy azt fejleszd amiben jó vagy, inkább felelj meg mások elvárásainak. És ez nem normális.

Persze, ettől dolgozni kell mert valamit tényleg kell enni, és jó dolog is amíg olyasmit csinálsz amit szeretsz. De bőven elég lenne ha mindenki törődne a saját gondjával, mindenkinek meglenne a saját kis birodalma, amit kedve szerint építget, nem pedig robotként dolgozik egy teljesen lényegtelen dologért.

2012. aug. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert modernkori rabszolgaságban élünk. Egyiptom óta rájöttek, hogy a rabszolgák hőbörögnek, fellázadnak, gondoskodni kell az etetésről, elszállásolásról stb. Ez így nyilván nem jó.


A megoldás az, hogy elhitetik az emberrel, hogy szabad. Ahogy előttem is mondták, a média elvégzi az agymosást, iskolában és mindenhol arra kondícionálnak, hogy ne tegyél fel hülye kérdéseket. Rákényszerítenek a fogyasztásra, ami miatt eladósodsz, és ez kényszerít rá a munkára.


Persze a munkád egy része önfenntartásra megy el, de a nagy részét lefölözik a modern kori fáraók, csak most részvényesnek, meg üzletembernek nevezik magukat.


Hogy mi változott? Az hogy most nem adnak kaját, hanem magad mész le a közértbe megvenni, és nem lázadozol.

2012. aug. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Antimod ***** válasza:

Csak magunknak köszönhetjük. Törzsi társadalmakban az emberek kevesebbet dolgoztak, jószerivel "eltartotta" őket a természet. Vadászni persze kellett, később az állattenyésztés ezt lejjebb szorította, a gyümölcsöket pedig teremték a fák, csak le kellett őket szedni. A társadalom is egyszerűbben volt megszervezve, nem volt bürokrácia, stb.


Ahogy bonyolultabb és bonyolultabb lett a rendszer, annál több szervezés, és így munka kellett annak feltartásához.

Ma pedig már rengeteg olyan felesleges munka van, ami csak a pénzcsinálásról szól, és a cég tulajdonosain és dolgozóin kívül senki másnak, így a társadalomnak sem hajt hasznot.

2012. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!