Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet védekezni az...

Hogyan lehet védekezni az energiavámpírok ellen? Milyen módszerek vannak?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 06:34
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. aug. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg nem találkozni velük.

Sajnos nem mondhatok mást, mert van tapasztalatom velük.


Anyukám elég negatív gondolkodású nő, de, ha rászólsz, akkor úgy-ahogy abbahagyja.

De nővéremnél nincs rosszabb, fiatal nő, és árad belőle a negativitás.

Mindenki hülye, bunkó, f.asz, köcsög, (idéztem tőle) senki nem tud spórolni(csak ő természetesen), mindenki férje hülye, (csak az övé nem), mindenki sz.ar zenét hallgat rajta kívül, sz.ar filmet néz, sz.arul tölti az idejét, főzni se tud, csak ő, és amúgy is minden és mindenki sz.ar, felelőtlen, és minden, amit akarsz...

Fogalmam sincs, hogy lett ő ilyen, ennyire anyám se negatív, apám meg kimondottan vidám és érdeklődő.

Az egész család viszonylag segítőkész és normális, de testvérem egy gyötrelem!


Mivel szeretem, próbáltam mindent!

Elhívtam kirándulni, vittem neki jó könyveket, CD-ket, DVD-ket, ruhákat, de feladtam, mert amikor visszahallod, hogy az általad vitt dolgokat a szeretetszolgálatnak adta, vagy, ami rosszabb, kidobta, aztán röhögve mondja, hogy "Aha, amúgy se tetszett!", szóval az azért fájdalmas.

Sütit is vittem neki nem egyszer, azt mondta érezni benne a darabos kristálycukrot, sz.ar minőségű, még egy jó cukrászdát se tudok találni.


Nem tudom, miért ilyen, de kikészítő, az fáj, hogy a testvérem ilyen.


Na, ha tőle hazajövök, akkor két napig úgy érzem, mintha átment volna rajtam egy úthenger.

Irtózatosan fáradt vagyok, és mindig nagyon szomorú, miután találkoztunk.

Nem tudok aludni se, csak forgolódok, nagyon rosszul érzem magam, fáj a fejem, meg tök gyenge vagyok.


Nem tudom, azért-e, mert "energiavámpír", vagy azért-e, mert fáj, hogy ilyen, de az biztos, hogy nagyon-nagyon "leszívja" az energiádat.


Semmi se használ, se a keresztbe tett láb, ugye ez elvileg véd a negatív energiáktól, se az, ha egy burkot képzelsz magad elé, se a pozitív gondolatok, se a szeretet, se az odafordulás...

SEMMI!


Csak az, ha nem látom, se őt, se a férjét, mert ugyanolyanok.


Ez nagyon rossz, mert az egyetlen testvérem, viszont nem éri meg sűrűn találkozni, mert kikészít.


Kerüld el őket szerintem, mert itt semmi hókusz-pókusz nem használ.

Még az se, amit a néhány pszichológus mond, hogy "állj hozzá pozitívan".

Hiába, ha ő nem akarja ezt elfogadni!

2012. aug. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az energiavámpír csak akkor tud tőled energiát szívni, ha adsz neki. Mivel az érzelmi régióiban van a bibi, ezért érzelmi szinten fáraszt le, ami kihat minden másra is. A keresztbe tett kéz és láb csak akkor hatékony, ha közben érzelmileg is elutasító tudsz maradni. Amint érzelmileg felé fordulsz, ugyanúgy elfáradsz, mint ha nem tetted volna keresztbe semmid. A burok is csak addig véd, amíg elutasító vagy. Amint törődést mutatsz az illető iránt átszakad a kis védőpáncél. Érthető hogy nem akarsz elszakadni a családodtól, hiába ilyen "energiavámpírok". Így nagyon nehéz a védekezés. Önmagad ellen nem tudsz védekezni, ha szabad akaratodból adsz nekik, ők el fogják venni, és annyit amennyit csak tudnak. És nem direkt, hanem ösztönösen. Nekik van valami üresség, lyuk az életükben, amin keresztül elveszítik mindazt amit egy pozitív vagy semleges beállítottságú ember nem. Ha nincs senki körülöttük, akikre így ráakaszkodhatnak akkor rövid úton depresszióba esnek, és van hogy meghalnak, például figyelmetlenség, vagy öngyilkosság miatt. Egy módon tudod kivédeni hogy a szeretteid többet vegyenek el tőled, mint amennyit fáradtság nélkül el tudsz viselni, és ez az, hogy több legyen benned, mint amennyit egy találkozás, vagy bármennyi találkozás alkalmával el tudna szívni. A szeretetet lehet végteleníteni, és abból bármennyit adsz, nem fáradsz ki. Ez mindaddig így lesz míg nem várod el a viszonzást. Egyébként is, biztos szeretnek,csak a negativitásuk miatt ezt nem tudják kifejezni. Ha ez a tudat elég viszonzás, akkor a fentebb említett dolog működni fog. Lehet hogy kifáradsz kicsit, de kimerülni nem fogsz. Van különbség.
2012. aug. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
szerintem több füvezéssel
2012. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyetertek rejtelmesrengeteggel kb a közepeig, addig a mondatog, hogy "És nem direkt, hanem ösztönösen."


Ugy egeszititek ki egymast, mint a kulcs es a zar. Valami van a masikban, amire Te igy reagalsz, es viszont. Ennek oka van, ez a lenyeg. Amit most elsz, az az oknak a következmenye. Oka van, amiert ebbe a helyzetbe kerültel, es mivel Te iranyitod az eletedet, az oknal is igy volt, azaz: benned van az ok. Nem erdemes a masikat hibaztatni, vallald a felelösseget. Ö csak egy szivesseget tesz neked, mert ha ö nem lenne "kulcs", akkor mas "kulcs"ot vonzanal be te, mint "zar". Ö szivesseget tesz, hogy eljatssza ezt a szerepet. Neked ebben a helyzetben meg kell tanulnod ugy ragalni, hogy a következmenye mas legyen, igy tudsz ezen valtoztatni.


Minden energia. Mivel eleve ragodsz ezeken a helyzeteken, ennek adsz energiat. Ha közömbösnek tekintened, nem adnal ennek energiat. Oke, hogy ugy erzel, ahogy, de a gondolataidat Te iranyitod... A "magam erdekeben", "megteszem a magam nyugalma erdekeben, hogy ehelyett olyan gondolatokat keresek, amitöl jol erzem magam".

Tanulj az eddigiekböl - ne adj csak azert ruhat, CD-t...stb, hogy megfelelj neki, hanem legyel hozza közömbös, ne akarj megfelelni. Ha a magad eletet eled, nem vele foglalkozol, akkor jobban erzed magad, nem pocsekolod el az energiaidat. Mindig reszesitsd magad elönyben, akkor is, ha ker valamit töled, ezt megteheted magadert. Csak akkor adj, ha nem varsz el semmit cserebe. Ha az sem zavar, ha holnap kepen köp az, akinek tegnap adtal. Akkor adj, ha megteheted, ennyire telik töled. Mindig tudd, hogy rajta nem, hanem csak a sajat hozzaallasodon tudsz valtoztatni. Segiteni nem kell senkinek, csak ha keri, es azt, amit ker.


A hasonlo energiak vonzzak egymast, ellentetesek taszitjak, ez egyszerü alaptörveny, probald ki, ha nem hiszed, ha akarod, ha nem, akkor is müködik. Ha valaki gyülöl, es Te is öt, akkot sz@r ügy, mert bevonzod. Ha Te viszonzasul kepes vagy szeretni megis, akkor egyszerüen tavol tart bennedteket egymastol a vilagegyetem, vagy nem kepes neked kart okozni. Ha szeret, Te is öt, akkor bevonzzatok egymast. Ezek röviden feketen-feheren ervesnyesek, mert persze mas vilagegyetemi törvenyek is befolyasoljak az energiakat, pl. azert feladatokat is kapunk. De az biztos, hogy ezzel a magatartassal ezt segited elö, amit leirtam.

Külön kiemelem: ha rendesnek mutatod magadat, de magadban utalod, szidod, akkor az ervenyesül, amit erzel. Mindig az, amit erzel, es nem az, amit mutatsz, eljatszani probalsz. Emiatt ez nem olyan egyszerü, hatalmas önfegyelem, tudatossag, önismeret is kell hozza, es majd idövel...stb.


Bocs, h hosszu lett.

2012. szept. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
légycsapóval
2012. szept. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tegyél a zsebedbe piros szalagot.
2014. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mondd meg neki, hogy ez téged nem érdekel. Ha nem tud pozitív és előrevivő dolgokról beszélni, akkor elválnak az útjaitok. (Ez egy játszma, ő nem vár segítséget, se megoldást semmire. Csak panaszkodni akar - bármi áron, még a te boldogságod árán is.)
2016. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!