Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy lehet hinni ilyen mesében...

Hogy lehet hinni ilyen mesében, mint a vonzás törvénye?

Figyelt kérdés
Emberek, ez egyértelműen kitaláció, mese, nem létezik. Nincs olyan, hogy erősen akarunk valamit és bekövetkezik. Igaz, akarnunk kell és ez arra ösztönöz, hogy tegyünk érte, de tett nélkül "bevonzani" valamit lehetetlen, aki pedig azt mondja, hogy sikeresen használja, az egyértelműen hazudik.

2012. aug. 31. 12:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
49%

Az a baj, hogy meseként adják el! De ez nem azt jelenti,hogy hülyeség! Csak nem elég képzelegni, cselekedni is kell!


Pl.: elhatározod, hogy sikeresen eladod az általad gyártott sört!

Ha ülsz a 20 rekesz palackozott söröd mellett és várod a vevőt akkor nem működik,de ha reklámozod akkor azzal minimum 1 embert oda csalsz( vonzol) !

2012. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
45%
Mindenki abban hisz, amiben jólesik neki. Lehet hogy téved, de az már az ő dolga. Azt nem értem, miért kell egyértelműen provokatív kérdéseket feltenni a kategóriában. Ha nem hiszed, miért foglalkoztat ennyire? Keresztes lovagnak érzed magad, és harcolni akarsz a "tudatlanság" ellen? Vagy csak simán szereted ha megy az ugatás valami fölött? Én sem hiszek az ezó kategória nagy részében, de ettől még nem provokálom azokat akik igen...viszket valamid ha nem teszed?
2012. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
"Keresztes lovagnak érzed magad, és harcolni akarsz a "tudatlanság" ellen" Ennek csak a második fele az igaz.
2012. aug. 31. 13:29
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanúgy, mint abban, hogy ez kitaláció.
2012. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
47%
Ha harcolni akarsz a tudatlanság ellen, rossz helyen teszed. Erre vannak az egyetemek, ahol nem csak oktatnak, de kutatnak is. Itt viszont amit teszel nem harc a tudatlanság ellen, csupán egyszerű kihívás, hogy na erre mit mondtok. Arra vársz, hogy valaki valami ízeset vágjon hozzád, hogy aztán egymásnak eshessetek. Ez ilyen "na gyertek, ha mertek" hozzáállás. Messze van a tudatlanság eloszlatásától.
2012. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

ez igaz

de a fordítottja is: iskolába ha van egy feladat amibe pl 20 választ kell beírni, 1-et nem tudok ezért elkezdek görcsölni hogy pont annál ne engem szólítsanak fel, de mivel gondolok rá ezért álltalában pont annál vagyok fölszólítva

2012. aug. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
23%

Maga a vonzás törvénye nem középkori találmány. 21. századi. Persze van középkori alapja, de attól már olyan távol van, hogy köszönőviszonyban sincsenek. Ezt valaki most találta ki, és most csinált belőle piszok nagy pénzt. Abban igazad van, hogy ha csak ülsz, és szépeket gondolsz nem fog működni. Nem is ez a lényege, csak a modern ezoterikusnak mondott felfogás ilyenné torzította. A lényeg az lenne hogy megteremtesz a gondolataidban egy képet, mint egy vázat, vagy sokkal inkább mint egy tervrajzot, amit azután valódi cselekedetekkel érsz el. Az eredeti elgondolás nem az hogy ülök, és hullik az ölembe a pénz, hanem az, hogy a siker esélyét fokozzam. Egy stabil kép megalkotva, kellő motiváció a cselekvéshez, és a megfelelő tettek. Ez az eredeti koncepció. A többit hozzáköltötte Rhonda Byrne a titok című könyvében. Aztán a többiek is, akik gondolták még lehúznak pár bőrt a dologról. Nem a tettek mellőzése, hanem a tettek sikerének biztosítása a "vonzás" törvényének a célja. Tulajdonképpen pszichológiailag is helytálló az elmélet, ha kivesszük belőle, vagy átfogalmazzuk az ezotéria által ismert erőfogalmakat. A cél hogy ne csak gondoljunk szépeket, ne csak vágyjunk szép dolgokra, és ne csak dolgozzunk, cél nélkül, hanem hogy egy célért teljes lelkesedéssel és erőbedobással dolgozzunk olyan módon, ahogy azt a cél megköveteli.

Remélem ezt a választ már nem találod támadónak.

2012. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Antimod ***** válasza:
41%

Kedves kérdező!


Az egy dolog, hogy mit hiszel, de kár kérdésként álcázva nekitámadni másoknak, akik a vonzás törvényét sikeresen alkalmazzák. A tudatlanság ilyetén módon máris más megítélés alá esik.

Bizonyíték nélkül hazugsággal vádolni valakit pedig nem csak tudatlanság, hanem még annál is negatívabb dolog.

2012. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
44%
Erre mondtam hogy provokatív, de ő elutasítja hogy provokációként tette fel a kérdést. Ne vádoljuk hazugsággal akkor:)
2012. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem arra értettem a középkori gondolkodást, hogy a középkorban találták ki, hanem hogy ott gondolkodtak így. "A lényeg az lenne hogy megteremtesz a gondolataidban egy képet, mint egy vázat, vagy sokkal inkább mint egy tervrajzot, amit azután valódi cselekedetekkel érsz el" Igen, ez így igaz, de mindenhol azt olvasom, hogy csak gondolni kell rá és semmi mást és én ezt nem értem hogy képes valaki elhinni.
2012. aug. 31. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!