Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan félek,...

Szerintetek jogosan félek, vagy csak beképzelem magamnak?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy a kérdés azért kapcsolódik ebbe a kategóriába mert a megérzésekről szól ami nekem olyan ezotérikusnak hat, és nem tudom hol kérdezhetném meg.


A TÖRTÉNETEM:


Tavaly (15 voltam) mentem középsuliba. Az általános közel volt a mamámékhoz ezért kialakult az a szokásom hogy oda megyek iskola után. Tavaly egész második félévben rettegtem utcára lépni iskola után mert olyan dolgok történtek velem amiből én azt szűrtem le hogy engem valakik bántani akarnak. Egyszer mentem a szokásos utamon, 2 férfi ment előttem. Megálltak és szúrós tekintettel nézték ahogy én elmegyek mellettük. Olyan emberek voltak mint akiket mutogatnak a híradóba hogy embert ölnek. Annyira megijedtem hogy gyorsan úgy tettem mint aki telefonál, mert azt gondoltam hogy el akarnak rabolni de ha telefonálok akkor nem mernek. Ezek után már minden idegentől szó szerint halál félelmem lett. Olyan dolgoktól megijedek ha valaki akkor hív fel valakit mikor én elmegyek mellette mert azt hiszem hogy jelenti a többieknek hogy éppen hol járok és hol tudnak megtámadni. Sokszor megrémülök attól is ha rosszarcú emberek jönnek felém mert egyből rosszra gondolok.

Hallottam hogy a gyilkosok először feltérképezik az áldozataik útját hogy minél könnyebben el tudják kapni, ezért amikor tavaly egy férfi megkérdezte hohy hol van xy iskola és utána rákérdezett hogy én is odajárok e majdnek elájultam a félelemtől.


Új iskolaév de már azon agyalok hogy mi van ha a teóriám igaz és már térképezik is fel hogy mikor hány órám van és mikor merre megyek.


Azt hozzáteszem hogy ebben az évben még nem tapasztaltam ilyesztő dolgokat, de már ott tartok hogy ha tehetem akár képes vagyok 1 megállót busszal menni mert ott addig nem tudnak bántani, minden nap másmerre megyek haza, úgy sietek ahogy csak tudo és ha tehetem akkor ha valamelyik osztálytársam is arra megy akár csak egy darabon akkor vele megyek.


Tavaly szinte egész évben rettegtem mert olyan dolgokat tapasztaltam amikből azt tudtam összerakni hgy engem valaki meg akar ölni, minden embert fenyegetőnek veszek és mindenkit elkerülök az utcán. Egy két utcai élmény után (megbámulás, követés) halál félelmem van az idegenektől.



Ezt csak beképzelem vagy tényleg van okom félelemre?

(utcán csak úgy közlekedek hogy ott van a kezembe a gázspray)


16/l


2012. szept. 7. 19:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
beteg vagyol. fordulj inkább pszichomókushoz
2012. szept. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
68%

Draga kislany... a felelmeket nem erdemes elnyomni magadba, mert megbetegitenek, hanem szembe kell nezni velük. Ez persze nehez, ezert javasolnam szakemberrel, pszichologussal beszelni erröl. Ha barkinek elmondod, aki csak meghallgatja, mar könnyit a lelkeden... Az egesz abbol ered, hogy valaki valamikor követett, rad ijeszett. Ez megtörtent, ez igy volt! A lenyeg tehat "belemenni" a temaba, megis, egy nagyon fontos dolgot mindig tudj: ez mar a mult! Ez mar megtörtent!

Emiatt vannak irracionalis felelmeid, amiket viszont magad is tudod, hogy az agyad szülemenyei.

En is eltem rettegesben (mas dolog, sajnos valos veszely miatt), igy tudom, hogy milyen mindennap igy hazamenni... Ezen lehet es erdemes valtoztatni, sokkal jobb lesz utana! ha van, iskolapszichologushoz vagy mashoz fordulj, ha szüleid olyanok, hozzajuk - ha nem, tanarodhoz, aki majd javasol valakit, de ezen nagyon javasolnam valtoztatni!

A maníak nem nagyon mulnak el "csak ugy", ha nem foglalkozunk azok megoldasaval. A csaladomban sokan felnek egyedül lenni, több X-es koruak, es persze ök nem latjak ebben az abnormalisat, igy eddig nem fordultak szaksegitseghez (ugyanezzel az indokkal, mint Te), pedig mindig ujra elöjött nekik, evtizedeken at... Ugyanugy, mint Te, normalisnak tartjak ezt, igy nem keresik a megoldast. Söt meg egy ilyen kerdest sem tennenek fel. Es amikor "paraznak", akkor latom a különbseget, hogy nekem mennyivel nyugodtabb az eletem, mert ilyen gondolataim egyszerüen nincsenek.

2012. szept. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

én sem pesti vagyok.

amúgy tényleg muszáj lesz pszichológushoz menned, ettől sokkal kisebb okok miatt is elmennek sokan, nem kell szégyelned

2012. szept. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Minél később mész orvoshoz, annál kisebb a gyógyulás esélye! Értsd meg, hogy amit leírtál egy betegség, melyet gyógyítani lehet és minél előőbb kell is! Nekem is volt ilyen betegségem, a kezelések sokat segítettek.

Ellent kell mondanom sok előttem hozzászólónak. Semmiképp ne pszihológushoz menj! Igaz, a pszihológus is végezhet és végez is pszihoterápiás kezelést, de ő a lelki betegségek szakembere. A pánikbetegség alapesetben nem az! Neked nem pszihológusra, hanem pszihiáterre van szükséged, de sürgősen! Semmi esélye, hogy szakszerű kezelés nélkül kigyógyulj ebből a betegségből. Ez így csak egyre rosszabb lesz.

2012. szept. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt mondanám, hogy annál kisebb a gyógyulás esélye, hanem hogy annál nehezebb a gyógyulás. Már csak ha a szokásokat vesszük is, minél jobban rögzültek, annál nehezebb változtatni rajta. Ez azonban csak az egyik fele a témának.

Most még csak 16 éves vagy. A leírtak alapján a lehető legnagyobb elszigeteltségben. Ez szerinted meddig fenntartható? Ráadásul hány évig akarod megfosztani magadat a világtól?

Egyébként az sem biztos, hogy amit első élményként meséltél, valós veszély volt, lehet, hogy csak ijesztő.

Mindenesetre javaslom, hogy SOHA NE NÉZZ, OLVASS krimit, horrort, stb. mert ezek előhozzák a fantáziá(d)ban ezeket a félelmeket (csak a legtöbben ezt fel tudják dolgozni, de te nem). Természetesen az óvatosság bűnmegelőzési szempontból fontos, de az, hogy nem megyek ki az utcára, hogy egész életemben rettegek, az már beteges.

Tényleg pszichomókust javaslok.

2012. szept. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenki válaszát!

meg fogom fogadni a tanácsokat :)

2012. szept. 8. 12:08
 17/20 anonim ***** válasza:
Abban egyetértünk, hogy orvosi kezelésre van szükség. De első körben nem pszihiátria, hanem neurológia!
2012. szept. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
mi?
2012. szept. 8. 17:56
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia! Örülök, hogy megfogadod a tanácsot. Az, hogy pszichológusra, pszichiáterre, neurológusra lenne első körben szükséged, azt nem tudom, mindenesetre, ha nem szaladsz a körzetéihez, hogy ő adjon valahova beutalót, tanácsot, ami talán megbízhatóbb, mint amit mi mondunk, akkor ezt a linket javaslom.

[link]

Itt kérj tanácsot. itt szakemberek válaszolnak a kérdésekre.

2012. szept. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
mindnkinek köszönöm a segítséget :)
2012. szept. 9. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!