Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Életre lehet valahogyan...

Életre lehet valahogyan kelteni tárgyakat?

Figyelt kérdés

Az egyik olyan babámat szeretném életre kelteni,amit még a dédim adott nekem(régen az ővé volt) kiváncsi vagyok tudna-e nekem mesélni,hogy milyen volt a didémama kislánykorában.Ehhez kérnék segítséget

L/14



2012. szept. 15. 21:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Túlreagáljátok ezt az egészet!
2012. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Előző, úgy látszik te is rosszul tudod. Nem lát semmilyen lényeket, inkább valami belső hangot hall.
2012. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Na ne mondd :) Egy 3 órás műsort hallgattam meg egy szakértőtől a témában... ha azt mondom látja is őket akkor látja is őket.
2012. szept. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Ja és betegekről is volt egy dokumentumfilm amit láttam... ők is mind láttak lényeket.
2012. szept. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Mindenesetre a kiscsaj nem tiszta, az tuti! Ha nem skrizó akkor valami más mentális bibije lehet!
2012. szept. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Lehet csak későn érő :) Azért ha pár év múlva sem múlik el akkor tényleg keress fel egy orvost kérdező!
2012. szept. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
14 évesen ez már nagyon nem későn érés! Max. 10 éves korig elfogadható ez, bár ha nekem már a 10 éves gyerekem ilyennel jönne, azt hiszem meghökkenék, hogy mit rontottam el.
2012. szept. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem haluzik, még jópár tünet alaján lehet skrizó. Itt a fő hangsúly a realitás érzékelésének a torzulásán van!


"A skizofrénia pszichotikus, mentális megbetegedés, ennek jellemző sajátosságai általánosan elmondhatók a betegekről.

Pszichózis: „Egy olyan mentális rendellenesség, ahol a gondolkodás, érzelmek, realitástesztelés és a kommunikációs készségek oly mértékben károsodottak, amely meggátolja a környezeti ingerekre való adekvát válaszreakciók kialakulását.”

A skizofrénia nem egységes kórkép, a betegség tünetei sokfélék, nem mind egyszerre fordul elő, hanem különböző kombinációkban, és altípusait ezek alapján határozzák meg. A klinikai gyakorlatban a következő szempontokat alkalmazzák:

Gondolkodás: betegségbelátás nincs. A logikus gondolkodás zavara: az ok-okozati összefüggések, a célképzetek megszűnése, inkoherens, laza képzettársítás. A gondolkodási folyamat elakadása, elsivárosodása, beszűkülése, az absztrakciós képesség csökkenése.

Doxazmák (téveszmék): olyan megingathatatlan téves gondolatok vagy hit, ami nem magyarázható a kulturális környezeti hatásokkal. Esetenként idővel egyre jobban kidolgozottá válhatnak, és téveszmerendszerek jöhetnek létre. Tipikus téveszmék: perzekutoros; vonatkoztatásos; grandiózus; bűnösségi; hipochondriás; nihilisztikus; religiózus; miszidentifikáció; féltékenységi; szexuális/amorózus; diszmorfofóbia; befolyásoltság-érzés (a szabad cselekvés érzésének elvesztése); gondolatelvonás, gondolatbeültetés, gondolatsugárzás, a saját gondolatok elidegenedése (a személy külsőnek érzi azokat). Attól függően, hogy a hangulat befolyásolja-e a doxazmák tartalmát, megkülönböztetünk holotím és heterotím doxazmákat. Utóbbinál a téveszmék és a hallucinációk nincsenek összefüggésben az aktuális érzelmi állapottal, és ebben az esetben a viselkedés is nagyon ellentmondásos lehet.

Érzékelés: általánosságban jellemző, hogy a realitásészlelés nem megfelelő. Gyakoriak a hallucinációk, leginkább akusztikus, ezen belül is főként beszédhangok észlelése, melyek gyakran irányító jellegűek. A vizuális hallucinációk (ezek leggyakrabban vallásos jellegűek) a normál észleléstől eltérőek lehetnek (például fekete-fehérek). Gyakori még a saját testtel kapcsolatos hallucináció is, furcsa, testen belüli folyamatok téves érzékelése. A szag-, íz- és tapintásos hallucinációk viszonylag ritkák. Egyéb rendellenes érzések: deperszonalizáció (saját személyiségét, testét vagy testrészét idegennek, megváltozottnak éli meg), derealizáció (elidegenülés a valóságtól).

Általános megjelenés: a személyes higiénia elhanyagolása, bizarr viselkedés.

Beszéd: bizarr intonáció, mutizmus (némaság), neologizmák (új szavak kitalálása és önkényes használta), echolália (a hallott szavak kényszeres, visszhangszerű ismétlése).

Viselkedés: nárcisztikus, repetitív jellegű viselkedés, melyek bizarr formát öltenek. (Repetitív mozgások: a betegre jellemző lehet egy-egy rá jellemző furcsa mozdulat, arckifejezés gyakori használata; echopraxia – a látott mozgás gépies utánzása). A viselkedést általában befolyásolja, hogy a pozitív vagy negatív tünetek dominálnak, hogy ha vannak téveszmék, azok milyen típusúak. Gyakori a mozgásos nyugtalanság vagy gátoltság, katatónia esetén katatóniás stupor (megmerevedettség). Gyakori a negativizmus, azaz hogy a beteg megszakítja, visszautasítja környezetével a kapcsolatot, nem beszél, mozog, táplálkozik, stb.

Affektus: az érzelmek elsivárosodása, eltompulása, vagy esetenkénti indokolatlan túlérzékenység, egymással ellentétes érzelmek egyidejű megjelenése (ambivalencia) ugyanazzal a személlyel, dologgal kapcsolatban.

Motiváció: a tervező- és kivitelező képesség csökkenése. Az ambivalencia áttevődhet az akarati életre is, ami az elhatározásokat, döntéseket ellehetetleníti, mindez társul a késztetések csökkenésével.

Szociális élet: bizalmatlanság, eltávolodás a külvilágtól, és a saját, belső világba való visszavonulás, ami egyrészt a többi tünet következménye, másrészt annak is köszönhető, hogy a környezet reakciói a tünetekre általában negatívak. A pszichotikus epizódokban azonban kialakulhat kontrollvesztett állapot, amely során a beteg gyakran túlfokozott kapcsolati igény jeleit mutatja.

Neurológiai jelek: gyors szemmozgások, finom motoros koordináció zavarai, rossz jobb-bal diszkrimináció, dysdiadochokinesis (nem képes egymással ellentétes mozgások sorozatos elvégzésére), astereognosia (tapintással nem ismer fel tárgyakat).

A kognitív funkciók romlása (figyelem, munkamemória, tervezés, problémamegoldás), a betegség előrehaladtával növekvő mértékben.

Dezorganizáció (a térbeli-, időbeli-, emlékezetbeli tájékozódás, a tudati működések, az ítéletalkotás zavara).

A tünetek osztályozásával kapcsolatban sokféle modell létezik, ezek közül a legelterjedtebb Timothy Crow és Nancy Andreasen (1991) felosztása:

Pozitív (pszichotikus) tünetek: hallucinációk, téveszmék, bizarr viselkedés és beszéd.

Negatív tünetek (hiánytünetek): Primer negatív tünetek: az érzelmek és a kommunikáció elszegényesedése, gondolati elakadások, a motiváció hiánya, anergia, apátia, anhedónia, a szociális és szexuális aktivitás csökkenése, a figyelem zavara. Szekunder negatív tünetek: a betegség folyamatán kívüli faktorok (például szorongás, depresszió), amelyek kialakulásában a betegség csak közvetve játszik szerepet. Okai lehetnek például a gyógyszerek mellékhatásai, a pszichotikus epizódok következtében létrejött neurotoxicitás, a külső környezeti/szociális hatások csökkenése.

A tüneteknek legalább 6 hónapig fenn kell állniuk, kezeléssel minimum 1 hónapig ahhoz, hogy diagnosztizálható legyen, másképp schizoform vagy nem schizoform pszichotikus állapotokról beszélünk. (schizoform = skizofréniára hasonlító)"

2012. szept. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Régi a kérdés,de muszáj leírnom. :D

Szánalmas,hogy ennyire túlreagálnak egy ártatlan kérdést és vágyat,de fogadok,hogy mindannyiaz elolvasták a mguk kis heti horoszkópját.

Betegnek ítélni valakit akinek egyszerűen nem egyezik a véleménye az övékkel és orvossal,gyógyszerrel dobálózni...na ez kérem az igazi elembaj,nem az amit a kérdező szeretett volna.

Sok érett "felnőtt"...

2014. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!