Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Pánikbetegséget lehet-e...

Pánikbetegséget lehet-e gyógyítani KINEZIOLÓGIÁVAL?

Figyelt kérdés

#kineziuológia
2012. szept. 18. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:

A pánik = félelem valamitől, hogy bizonyos élethelyzetben valami olyasmi történHET, ami számomra nem lesz jó. Az ilyenfajta gondolatok akadályozzák meg az illetőt abban, hogy bizonyos dolgokat megcsináljon, mert amikor abba az élethelyzetbe kerül, bepánikol!


Vagyis a pánik = félelem. Saját félelmünket pedig csak saját magunk tudjuk legyőzni azzal, hogy mégiscsak: lesz ami lesz, megteszem, nem érdekel, hogy most mit gondolok, ha a másiknak sikerül, nekem is sikerül stb. stb. gondolatok kiséretében ellenállok a félelemnek, és előbb-utóbb kiderül, hogy olyan dolgoktól paráztam, amitől nem kellett volna.

2012. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Srapnel ***** válasza:
57%
A pánikbetegség kezelése első sorban pszichológus, súlyosabb esetben pszichiáter feladata. Pánikbetegséggel ráadásul jó néhány háziorvost is fel lehet keresni, lévén, hogy az utóbbi évtizedekben erőteljesen hangsúlyosabb lett a jelentősége ennek a betegségnek.
2012. szept. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Egy jótanács : Ne foglalkozzál a pánikbetegséggel és ő sem fog veled. Élj normális rendszeres életet, éjjel aludj. Feküdj le 21-kor egyél igyál mindíg ugyanakkor, ne fogyassz alkoholt, drogot és nem lesz pánikod.
2012. szept. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké! Akkor inkább a pszichológus,aki ezügyben az illetékes. Egyik ismerősöm azt mondta,hogy neki már az első alkalommal megmondta,hogy miből és honnan ered a PÁNIK-betegsége! Lehet ilyen? Nem sok-sok beszélgetés után lehet leszürni,hogy mi az ami kiválthatta ezt a nem mindig megmagyarázható érzést?
2012. szept. 18. 13:34
 5/9 anonim ***** válasza:

A jó orvos, tudja hol van a homokszem a rendszerben.

Egy tartalmas beszélgetés és ki derül mi az okozója.

De, ettől még önmagadtól is rájöhetsz, és megoldhatod a problémát.

De persze ez rajtad áll. Saját félelmünket csak önmagunk győzhetjük le, más emberek csak mankók lehetnek, egy ideig.

2012. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Srapnel ***** válasza:

Egyrészt az ismerősök beszélnek ezt-azt, néha össze-vissza is, másrészt minden eset más egy kicsit. Lehet, hogy nálad hosszabb ideig tartó, de az is lehet, hogy rövidebb pszichoterápia is beválik. A pánikbetegség esetén két rossz dolgot tehetsz csak:


1. elbagatellizálod (ld. egy korábbi hozzászóló)

2. túlliheged


A pánikbetegség gyógyítható. Van, akinek gyógyszer is segít, van, akinek pár hetes pszhichológushoz járkálás. A lényeg az, hogy sok esetben a szimpla pihenés és korán lefekvés még nem elég. Az is igaz, hogy "egyedül" is leküzdhető, viszont lehet, hogy akkor jóval több idő alatt, mint egyébként segítséggel menne. Életed meg csak egy van.

2012. szept. 19. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 fcsenike válasza:
A kineziológus annyiban különbözik a pszichológustól, hogy ő adhat tanácsot, gyakorlatokat amivel jobbá teszi az életed. De csak akkor működik, ha te is 100% odateszed magad és meg akarsz gyógyulni. Ezzel nem azt mondom, hogy a pszichológus nem segít. Ő is segít..ki mit szeret jobban! vagy marad a gyógyszeres kezelés, azaz a pszichiáteres antidepresszánsos dolgok....szerintem a gyógyszer csak elfedi a tünetet. A pszichiátert nem érdekli a lelkiállapotod csak: "pánikbeteg vagy? akkor szedd ezt." A pánikbetegség elvileg lelki eredetű. A húgomnak volt. Ő pszichológushoz járt. Neki úgy mesélték el, hogy a pánik roham az egy jel, hogy valamit nem csinál jól. Egy manó a hasában, aki jelez, ha valami nem jó, ha nem érzed magad jól a bőrödben...ha megtudod, hogy mi az és változtatsz rajta elmúlik.
2012. nov. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Srapnel ***** válasza:

"A kineziológus annyiban különbözik a pszichológustól, hogy ő adhat tanácsot, gyakorlatokat amivel jobbá teszi az életed."


A jó pszichoterápia során a páciens maga építi föl azt a stabil világot magában, hogy ne legyen szüksége később tanácsokra.


"vagy marad a gyógyszeres kezelés, azaz a pszichiáteres antidepresszánsos dolgok....szerintem a gyógyszer csak elfedi a tünetet"


Szerinted. Van azonban számtalan olyan öröklött, krónikus és akut eset is, mely során az agy ingerületátvivő (kémiai) anyagainak mennyiségi egyensúlya bomlik meg. Ebben az esetben hiába mész kineziológushoz. A pánikbetegség ráadásul számtalan más mentális állapotnak lehet a kísérője.


Persze mint minden szakmában, a pszichológusok között is van jobb és rosszabb.

2012. nov. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

qrva nagy a Qpleráj az ezoterikában. De elvileg ha kineziológus el vállal úgy hogy pánikbeteg vagy és ezt kell gyógyítani az bűncselekmény. Hallottam már olyat is hogy skizofrén állapotot reikivel vállaltak; komolyan mondom most már valakit börtönbe kéne csukni és akkor meggondolnák...


Egyébként a kineziológia egy nagyon gyengus ki terápia. Komolyabb problémával szemben nincs túl sok esélye.

2013. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!